نکات مهم تصفیه آب

روزانه باید چند لیوان آب بنوشیم؟

در روز چند لیوان آب بنوشیم

در روز چند لیوان آب تصفیه شده نور بنوشیم؟

شاید این سوال بارها برای شما پیش آمده باشد که چند لیوان آب در روز باید بخوریم، میزان آب مورد نیاز بدن در روز چقدر است، بدن ما روزانه به نوشیدن چه مقدار آب نیاز دارد، روزانه چند لیتر آب بخوریم و ده ها سوال دیگر این چنینی. باید بگوییم که با توجه به حجم فعالیت، سن فرد و دمای هوا، مصرف 2.7 لیتر آب تصفیه برای زنان و 3.7 لیتر آب تصفیه برای آقایان توصیه می‌شود. در شرایط متفاوت این مقادیر نیز می‌تواند دارای تغییر باشد، به طوریکه یک فرد با نوشیدن یک بطری آب تصفیه کوچک در طول روز نیز نیاز بدن خود را تامین کند.

روزانه چند لیوان آب بنوشیم

آیا خوردت روزی 8 لیوان آب درست است؟

خوردن آب یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانیم برای سلامتی خود و خانواده خود انجام بدهیم اما واقعا روزی چند لیوان باید آب خورد؟ قانون اصلی این است: اگر احساس تشنگی می‌کنید آب بخورید. اگر تشنه نیستید، آب نخورید. تنها استثناء در این میان کسانی هستند که قصد دارند دست به فعالیت بدنی شدیدی بزنند. در این موارد، پیشاپیش آب خوردن ‌به بدن کمک می‌کند.

در نهایت، اگر نگران این هستید که کم آب می‌خورید، کافی است تا ادارار خود را کنترل کنید. رنگ زرد تیره ادرار نشانه این است که شما به مشکل از دست دادن آب بدن دچار هستید. اگر ادرار بی رنگ یا زرد خیلی کم رنگ از شما دفع می‌شود پس می‌توان حدس زد که دریافت مایعات شما کافی می‌باشد.

 

تعادل آب تصفیه شده در زمان استراحت:

مقدار آب بدن در شرایط طبیعی استراحت نسبتا ثابت است، مقدار آب تصفیه مصرفی برابر است با آبی که از بدن خارج می‌شود. در شبانه روز حدود 60% از آب با مایعاتی که می‌نوشیم و 30% نیز با غذاهایی که می‌خوریم، به بدن می‌رسد. 10 % باقیمانده، به هنگام سوخت و ساز در بدن تولید می‌شود. تولید آب متابولیک از 150 تا 250 میلی‌متر در شبانه روز، متناسب با میزان انرژی مصرفی تغییر می‌کند.

میزان آب مصرفی مورد نیاز بدن چند لیوان است

 

دفع آب تصفیه و سالم از بدن به چهار روش انجام می‌شود:

  1. تبخیر از پوست
  2. تبخیر از مسیرهای تنفسی
  3. دفع از طریق کلیه‌ها
  4. دفع از طریق روده بزرگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *