مقالات آموزشی

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

احتباس آب در بدن، جوشاندن آب لوله کشی // بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

فروشگاه اینترنتی تصفیه نور ارائه کننده انواع دستگاه های تصفیه آب در این مقاله قصد دارد نکات مهمی را در رابطه با بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی منتشر کند با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

نحوه انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب انواع دستگاه های تصفیه آب، دستگاه های تصفیه آب RO، UV، UF و کربن فعال و نحوه عملکرد آنها و بهترین نوع تصفیه آب برای آب سخت یا نرم
دستگاه تصفیه آب برای محافظت از سلامت خانواده مهم است.

آب بد می تواند باعث بسیاری از بیماری ها و بیماری های همه گیر شود. در این راهنمای خرید، سوالات مهمی را که باید قبل از تصمیم گیری در مورد دستگاه تصفیه آب مناسب بپرسید، خواهیم دید.

در واقع با پاسخ به سوالات ساده می توانید از انتخابگر دستگاه تصفیه آب برای انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب با توجه به نوع آب و میزان آلودگی آب استفاده کنید.

نوع آب – آب سخت یا آب نرم؟

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

منابع نمونه آب سخت آب زیرزمینی است که از چاه های حفره ای استخراج می شود یا از تانکرها تامین می شود. آب سخت ممکن است حاوی فلوراید، آرسنیک و سایر فلزات سنگین باشد.

منابع نمونه آب نرم عبارتند از: آب رودخانه، دریاچه، برداشت باران یا تامین شده توسط شهرداری.

انواع دستگاه های تصفیه آب – RO، UV، UF؟

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

اگر نوع آب در خانه شما سخت است، باید دستگاه تصفیه آب RO را در نظر بگیرید. اگر سخت نیست، یعنی آب نرم، RO مورد نیاز نیست. اگر سطح آلودگی آب زیاد است، دستگاه تصفیه آب UV را در نظر بگیرید. اما اگر آب سخت است و آلودگی نیز زیاد است، دستگاه تصفیه آب RO + UV بخرید.

به اختصار،
اگر آب سخت است و آلودگی بالایی دارد، دستگاه تصفیه RO + UV را در نظر بگیرید.
اگر آب سخت و کم آلودگی است، تصفیه کننده RO را در نظر بگیرید.
اگر آب نرم است و آلودگی کم یا زیاد دارد، دستگاه تصفیه UV را در نظر بگیرید.

دستگاه های تصفیه آب زیادی برای مصارف خانگی در بازار موجود است. هر نوع دستگاه تصفیه آب نیاز خاصی را برطرف می کند، مانند نوع آب سخت یا نرم، سطح آلودگی در آب منطقه شما.

قانون انگشت شست این است که ابتدا باید بدانید چه نوع آبی در منطقه شما موجود است، سطح آلودگی برای اینکه بداند چه نوع دستگاه تصفیه آب مناسب است.

برندهای آب صنوبر ترکیبی از فناوری‌های مختلف تصفیه آب را تولید می‌کنند که از بین آن‌ها می‌توانید یکی مناسب را انتخاب کنید. من لیستی از فناوری های تصفیه آب و جزئیات آنها را به شرح زیر ارائه می کنم.

RO
UV
UF
کربن فعال

کدام تصفیه کننده را برای آب سخت انتخاب کنیم؟

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

بزرگترین افسانه در مورد آب سخت این است که نوشیدن آن بی خطر نیست، باعث خطرات سلامتی و اثرات آن بر اندام های داخلی انسان می شود.

NRC (شورای تحقیقات ملی، ایالات متحده) نشان می دهد که آب سخت می تواند به عنوان مکمل غذایی برای کلسیم و منیزیم استفاده شود. به گفته WHO (سازمان بهداشت جهانی) هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند آب سخت باعث خطرات سلامتی می شود.

سوال بعدی این است که آیا برای تصفیه آب سخت به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ به هیچ وجه، اگرچه اگر می خواهید از دستگاه تصفیه آب RO استفاده کنید، طعم، بو، رنگ و بی دینی آب را بهبود می بخشد، نه بیشتر از این.

چه زمانی دستگاه های تصفیه آب مبتنی بر RO را انتخاب کنیم؟

بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

احتباس آب در بدن، جوشاندن آب لوله کشی // بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

اگر و فقط در صورتی که آب حاوی مواد جامد محلول مانند فلوراید، آرسنیک، سرب باشد که باعث مشکلات جدی سلامتی می شود، دستگاه تصفیه آب RO را انتخاب کنید. چگونه بفهمیم که آیا شما حاوی این مواد جامد محلول است یا خیر؟ بهترین راه برای آزمایش آب خانه شما در آزمایشگاه است.

نزدیک‌ترین آزمایشگاه‌ها را در Google با «آزمایشگاه‌های آزمایش آب در + نام شهر خود» جستجو کنید. به عنوان مثال، Whaters.com به خوبی آزمایشگاه آزمایش آب در بمبئی را می شناسد. بسته به گزارش آزمایش آب، اگر آب حاوی فلوراید، آرسنیک، سرب بیشتر از محدوده پیشنهادی باشد، باید به سراغ دستگاه تصفیه آب RO بروید.

اگر آب حاوی بیماری های منتقله از آب است که باعث باکتری، ویروس و سایر عوامل بیماری زا می شود، به سراغ دستگاه تصفیه آب UV بروید. اگر آب حاوی مواد جامد محلول مانند آرسنیک، فلوراید، سرب به همراه آلاینده‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها و غیره است، از دستگاه تصفیه آب RO + UV استفاده کنید.

در صورت وجود سناریوهای زیر

اگر امکان نصب برای RO، تصفیه آب UV مانند آب جاری، فشار آب بهینه، برق را ندارید.
اگر مرتباً خانه را به خانه تغییر می دهید و زمانی برای نصب دستگاه تصفیه آب توسط تکنسین ندارید.
مهمتر از همه این است که بودجه شما به 4000 روپیه محدود شده است.
اگر در شرایط فوق قرار دارید و آب سختی در خانه دارید، بهتر است یک آب نرم از بیرون بخرید و با دستگاه تصفیه آب بر پایه UF یا کربن فعال و غیره تصفیه کنید.

>>> دستگاه تصفیه آب سافت واتر Soft Water

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *