دستگاه تصفیه آب, نکات مهم تصفیه آب

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

آیا نوشیدن آب تصفیه شده از سنگ‌های کلیه جلوگیری می‌کند؟ بله تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه ها بسیار مشهود است.

تعداد افراد مبتلا به سنگ کلیه در جهان در حال افزایش است. یکی از دلایل، این است که مردم به اندازه کافی آب تصفیه شده نمی‌نوشند.  نمک و مواد معدنی موجود در ادرار، کریستال‌های جامد را که به نام سنگ کلیه شناخته می‌شود، ایجاد می‌کنند. آب تصفیه شده، غلظت نمک و املاح را کم می‌کند.

سختی بسیار زیاد ( بالاتر از 250PPM ) در آب آشامیدنی، ممکن است منجر به ایجاد سنگ کلیه شود. در اکثر موارد خون انسان بیش از میزان مورد نیاز، کلسیم موجود در آب و غذا را جذب می‌کند و در نتیجه جذب بالا، میزان کلسیم اضافی در زمان دفع، به دیواره کلیه رسوب می‌کند و با گذشت زمان سبب تشکیل سنگ کلیه می‌شود.

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

با استفاده از آب تصفیه شده می‌توان تا حد زیادی از ایجاد سنگ کلیه در افراد جلوگیری کرد و یا آن را به تاخیر انداخت.

با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و تبدیل آب سخت به آب نرم، از خطرات احتمالی تشکیل سنگ کلیه به دلیل استفاده از آب سخت جلوگیری می‌شود. استفاده از آب تصفیه شده در دیگر مصارف خانگی، کاربرد زیادی دارد. با استفاده از آب نرم از تجمع رسوبات و لکه‌های صابون بر روی شیرآلات، ایجاد لکه بر روی ظروف و لباس‌ها خداحافظی کرده و در مصرف صابون و شوینده‌ها هم صرفه‌جویی می‌شود.

اکثر افراد باید در طول روز بین 8 تا 10 لیوان آب آشامیدنی بنوشند. این نکته در نظر داشته باشید که آب مورد نیاز بدن در طول روز،اگر از منابع ناسالم تامین شود به تشدید سنگ کلیه و بروز سنگ کلیه کمک می‌کند پس بهترین و سالم‌ترین آب آشامیدنی برای سلامت بدن، آب آشامیدنی تصفیه شده با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی است.

>>>  دستگاه تصفیه آب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *