مقالات آموزشی

آب بطری در مقابل آب تصفیه شده!

آب تصفیه شده

آب بطری در مقابل آب تصفیه شده!

همه ما بخشی از بحث جاری در مورد خلوص و ایمنی آب معدنی بطری در مقابل  دستگاه تصفیه آب بوده ایم. در حالی که بسیاری از مردم آب بطری شده را به آب تصفیه شده RO ترجیح می دهند، عوامل زیادی وجود دارد که می تواند شما را در مورد کیفیت اولی نگران کند. برخی از مارک ها ادعا می کنند که مواد معدنی اضافی را اضافه می کنند، حتی اگر بدن فقط به مقدار مشخصی نیاز دارد. دیگرانی هستند که در مورد منابع تصفیه آب خود ابهام دارند.

 

علاوه بر این، همانطور که همه ما آگاه هستیم، بطری های پلاستیکی نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای بدن ما نیز خطرناک هستند. به همین دلیل است که حتی آب بسته بندی هم تاریخ انقضا دارد. اگر ما را باور ندارید، خودتان آن را بررسی کنید. بنابراین، آنها می توانند در درازمدت باعث ایجاد مشکلات عمده سلامتی شوند.

آب تصفیه شده چیست؟

یک دستگاه تصفیه آب RO با فرآیند تصفیه 5 تا 8 مرحله ای فعال می شود. آنها تعدادی فواید دارند که آب را برای نوشیدن سالم و بی خطر می کند. این به از بین بردن حتی کوچکترین ذرات آب کمک می کند. همچنین دارای یک کنترلر TDS است که  سطح TDS را کاهش می دهد و در نتیجه آب سالم RO + UV را برای شما فراهم می کند. اگر یک دستگاه تصفیه آب برای خانه نصب کرده اید، به خوبی از منبع آب نیز مطلع هستید.

 

هیدراتاسیون بدن

 

از دو جهت آب بطری را با آب تصفیه شده مقایسه می کنیم:

  1. پاکیزگی یا تمیزی
  2. راحتی

 

بطری آب یا آب تصفیه شده

 

تمیزی آب بطری شده

با وجود فعالیت‌های بازاریابی متعددی که برندهای بزرگ در آن شرکت می‌کنند، بزرگترین اشکال آب بطری فقط منبع آن نیست، بلکه این واقعیت است که در بطری‌های پلاستیکی فروخته می‌شود. پلاستیک به تنهایی زیست تخریب پذیر نیست و با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، به تدریج با آبی که درون خود نگه می دارد مخلوط می شود. این منجر به مشکلات عمده سلامتی می شود. سطوح TDS در مارک های آب بطری شده مانند بیسلری در مقیاس بالاتری است و آن را مضر می دانند.

 

تمیزی دستگاه تصفیه آب  RO

سیستم های تصفیه RO از نظر تصفیه آب بسیار کارآمد هستند. در واقع این روش به دلیل محبوبیت روزافزون توسط برخی از تولیدکنندگان آب معدنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فیلترهای RO  نه تنها آلاینده های مضر را از آب حذف می کنند، بلکه  Mineraliser  مواد مغذی از دست رفته را که بدن ما به آن نیاز دارد، دوباره پر می کند. سیستم های RO همچنین می توانند با یک نرم کننده آب جفت شوند تا نیاز مصرف کننده به آب آشامیدنی نرم و تصفیه شده را برآورده کنند.

 

احتباس آب در بدن

 

راحتی آب بطری شده

نیازی به گفتن نیست که آب بطری ساده ترین گزینه ای است که می توانید در حال حرکت خریداری کنید. اما به چه قیمتی، به معنای واقعی کلمه؟ چقدر از  خلوص  و  امنیت آن مطمئن هستید ؟

 

راحتی دستگاه تصفیه آب RO

یک تصفیه کننده RO از آبی که به خانه یا محل کار شما می آید استفاده می کند، بنابراین شما از منبع آن مطمئن هستید. ممکن است کمی بیشتر از برداشتن مقداری آب بسته بندی شده طول بکشد، اما می توانید کل فرآیند را مطالعه کنید و مطمئن باشید چیزی که می نوشید کاملاً ایمن است. با پیشرفت های تکنولوژیکی،  سیستم RO Water  نیز در مصرف انرژی کارآمد است.

مطالب مفید :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

 

تأثیر زیست محیطی آب بطری در برابر آب تصفیه شده RO نیز یک عامل اصلی برای مقایسه است. همانطور که همه ما می دانیم، آب بطری های پلاستیکی باعث تخریب محیط زیست می شود و دوستداران محیط زیست با استفاده از آن مبارزه کرده اند. از سوی دیگر، تصفیه‌کننده‌های RO از نظر  محیط زیست ایمن هستند و اگرچه برخی از آنها از پلاستیک استفاده می‌کنند، اما عمدتاً کاملاً زیست تخریب‌پذیر هستند.

 

نوشیدن آب

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *