خرید دستگاه تصفیه آب, دستگاه تصفیه آب

نحوه تصفیه آب لوله کشی!

نحوه تصفیه آب لوله کشی

نحوه تصفیه آب لوله کشی!

انبوهی از بیماری های منتقله از طریق آب وجود دارد که اگر آب شما به درستی ضد عفونی نشود، می تواند به شما و خانواده شما آسیب برساند. فقط به این دلیل که آن را نمی‌نوشید، به این معنی نیست که نباید از سالم بودن آب خود مطمئن شوید، زیرا باکتری‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند پوست شما را تحریک کنند یا بدتر از آن عبور کنند. از آنجایی که آب یک نیاز اساسی برای خانه ها است، ارزش آن را دارد که بررسی کنید که آیا شیر شما برای استفاده شفاف است یا خیر .نحوه تصفیه آب لوله کشی را در این مطلب بخوانید.

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب  – دستگاه تصفیه آب

تطهیر

فرآیند تصفیه 4 مورد از رایج ترین آلاینده های موجود در آب را حذف می کند. این توسط قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) تعریف شده است، یک قانون فدرال که تامین آب آشامیدنی سالم را برای عموم تضمین می کند، به عنوان هر چیزی که در آب یافت می شود غیر از مولکول هایی که آب را تشکیل می دهند. از آنجایی که می دانیم مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم آلاینده محسوب می شوند، اما سطوح معقول ممکن است برای تعدادی از مصارف، از جمله نوشیدن، قابل قبول باشد. بنابراین این سوال برای ما ایجاد می‌کند که کدام آلاینده‌ها، عرضه را برای استفاده ناامن می‌کنند؟

بیشتر بخوانید: با دستگاه تصفیه آب RO سالم بنوشید!

 

آلاینده های فیزیکی

ذرات رسوب از سنگ و خاک به عنوان آلاینده های فیزیکی در نظر گرفته می شوند. آنها به طور کلی هنگام مصرف بی ضرر هستند، اما اگر به میزان قابل توجهی بزرگتر یا به مقدار زیاد باشند، می توانند به بدن آسیب برسانند در نتیجه تصفیه آب لوله کشی از اهمیت بالایی برخودار است.

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

آلاینده های شیمیایی

این آلاینده ها می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند که عبارتند از: آفت کش ها، سموم، نیتروژن، سفید کننده، جیوه و محصولات جانبی دارویی یا صنعتی. آنها معمولاً حتی در مقادیر جزئی مضر در نظر گرفته می شوند.

 

آلاینده های بیولوژیکی

اینها میکروب هایی هستند که در آب زندگی می کنند، مانند باکتری ها، تک یاخته ها و ویروس ها. بسیاری از این آلاینده ها هنگام بلعیدن یا حتی در تماس با پوست مضر هستند.

 

مهم است که بتوانید تشخیص دهید که چه آلاینده هایی در آب شما وجود دارد و از چه روشی برای تصفیه آن استفاده می شود. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی در آب شما وجود دارد، بهتر است آنها را به همان اندازه تصفیه کنید. در اینجا چند روش اثبات شده برای تصفیه آب شما آورده شده است:

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M700

 

فیلتراسیون

این یک روش رایج برای تصفیه آب خانگی یا شخصی است. این سیستم در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شود و به دلیل تطبیق‌پذیری آن، برخی حتی فیلتر قابل حمل را توسعه داده‌اند، که آن را برای کسانی که وقت خود را در فضای باز سپری می‌کنند راحت می‌کند. این به طور موثر در خانه با ادغام آنها به عنوان فیلتر آب زیر سینک و یخچال استفاده می شود که با اتصال خط از طریق سیستم، منبع آب را تصفیه می کند. این می تواند تعدادی از آلاینده های فیزیکی، باکتری ها، انگل ها و برخی فلزات سنگین را از بین ببرد. آنها همچنین می توانند طعم آب را بهبود بخشند.

 

این سیستم اغلب دارای رسانه های فیلتر مختلف یا دستگاه هایی است که دارای منافذ اندازه گیری شده در میکرون هستند. این مقدار فیلتراسیونی که روی آب انجام می دهد را مشخص می کند. همچنین فیلترهای کربنی وجود دارند که ذرات موجود در آب را به راحتی جذب می کنند، مانند مواد شیمیایی مانند آفت کش ها و علف کش ها که به طور قابل توجهی طعم آب را بهبود می بخشد. ترکیب با سایر سیستم های تصفیه آن را قادر می سازد در برابر ویروس ها موثر باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که بسته به اندازه و کاربرد، باید مرتباً رسانه فیلتر خود را تعویض کنید.  فیلتر آب زیر سینک  یک انتخاب عالی خواهد بود.

 

آب آشامیدنی

 

کلر

کلر هنگامی که در مقادیر متوسط ​​استفاده شود یک تصفیه کننده موثر است. این می تواند انواع مختلفی از باکتری ها و ویروس ها را از بین ببرد و یک روش ارزان برای تصفیه است. بسیاری از جوامع یا شهرداری های کوچک از آن برای سالم سازی آب خود برای آشامیدن استفاده می کنند.

 

کلر خانگی معمولاً دارای غلظت کلر 4٪ تا 6٪ است که می توانید در خانه برای استفاده شخصی خود از آن استفاده کنید. می توانید برای هر لیتر دو قطره یا برای هر گالن حدود هشت قطره بریزید. قبل از اینکه بتوانید آن را بنوشید باید 30 دقیقه یا بیشتر زمان بگذارید. این عالی است اگر آب شما از یک مخزن زیرزمینی طبیعی تامین شود. هنگامی که در کمپینگ هستید و از منابع طبیعی استفاده می کنید، قرار دادن آن در بطری آب نیز مفید است.

اگرچه کلر در برابر هر تعدادی از باکتری ها و بیشتر ویروس ها موثر است، اما هنوز هم مواردی وجود دارند که مقاومت بیشتری دارند. نوروویروسی که باعث اسهال می‌شود بسیار مقاوم است و همچنین سایر انگل‌ها مانند ژیاردیا که دارای پوشش محافظی است که می‌تواند کمتر از 45 دقیقه در برابر کلر مقاومت کند، بسیار مقاوم است، بنابراین ممکن است لازم باشد قبل از نوشیدن آب خود را بیش از یک ساعت بگذارید بماند.

بیشتر بخوانید: بهترین راه برای کاهش TDS در آب آشامیدنی!

 

برای قرص های کلر، می توانید آن را در ظرف خود بیندازید و بگذارید 45 دقیقه بماند تا مواد شیمیایی باکتری ها و ویروس ها را از بین ببرند . قرص های تصفیه برای کسانی که زیاد به خارج از کشور سفر می کنند مناسب است. آنها سبک هستند و لازم نیست هر بار که از آن استفاده می کنید، مایع را اندازه بگیرید. کمک‌های بشردوستانه کارآیی و راحتی آن را تشخیص می‌دهند که آن‌ها را در مکان‌هایی فراهم می‌کنند که آب به طور مشهور ناپایدار است.

 

آب آشامیدنی

 

اسمز معکوس

تنظیمی مشابه با فیلتراسیون اما یک عنصر اضافه شده با فشار دادن آب از طریق یک غشای نیمه تراوا برای تصفیه آب. در برابر اکثر باکتری ها، ویروس ها، ذرات معلق و فلزات سنگین موثر است. همچنین می تواند طعم آب را بهبود بخشد و معمولاً در تأسیسات تصفیه تجاری یا صنعتی استفاده می شود. اسمز معکوس (RO) با اعمال فشار خارجی برای انتقال آب از محلول غلیظ به محلول با غلظت کمتر عمل می کند. نیمه تراوا بین هر بخش فقط اجازه می دهد تا ذرات کوچکتر از آن عبور کنند و در نتیجه سطح بالاتری از خالص سازی ایجاد می شود. به دلیل این فرآیند بسیار فنی، سیستم های RO اغلب گران هستند و نیاز به نگهداری زیادی دارند.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

 

تصفیه UV

این کار از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن سریع اکثر میکروارگانیسم های موجود در آب استفاده می کند و یکی از راه های تصفیه آب لوله کشی به حساب می آید. همچنین یک فرآیند اضافه شده برای تصفیه آب در شهرداری ها است اما اکنون برای استفاده خانگی در دسترس قرار گرفته است. این فرآیند در برابر عوامل بیماری زا مانند باکتری ها، ویروس ها، کپک ها و انگل ها موثر است. این سیستم نور ماوراء بنفش را متمرکز می‌کند، که باعث می‌شود آن را قوی‌تر از اینکه به طور طبیعی در معرض نور خورشید قرار بگیرد. همچنین زمان بسیار کمتری برای ضد عفونی کردن آب در مقایسه با کلرزنی نیاز دارد. با این حال، فلزات سنگین را فیلتر نمی کند.

 

غلیان

این قدیمی ترین روش شناخته شده تصفیه آب است که توسط اجداد ما استفاده می شود، زمانی که آنها کشف کردند که بیشتر بیماری ها در روستای خود ناشی از منبع آب آنهاست. این قوانین پاستوریزاسیون را اعمال می کند که در آن شیر، در این مورد، آب بیش از 70 درجه سانتیگراد گرم می شود تا باکتری ها را از بین ببرد. اگر دماسنج به راحتی در دسترس نباشد، تشکیل حباب ها نشانگر مفیدی برای گرم شدن مناسب آن است. قبل از اینکه ظرف را از روی آتش بردارید، بگذارید یک یا دو دقیقه در آنجا بماند و بگذارید خنک شود. بسیاری از عوامل بیماری زا و باکتری ها را از بین می برد، اما نمی تواند فلزات سنگین را از بین ببرد و نسبت به روش های دیگر کمی ناخوشایند است.

 

احتباس آب در بدن

 

آب پاک حق هر انسانی است زیرا یکی از تلاش های اصلی تمدن بشری برای تامین آب آشامیدنی خانواده ها بوده است. برخی از روش‌های فوق را می‌توان به‌عنوان یک روش مستقل استفاده کرد، یا می‌توانید برخی از آنها را ترکیب کنید تا مطمئن شوید که آب سالم برای استفاده دارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *