مقالات آموزشی

فیلترهای آب چگونه به محیط زیست کمک می کنند؟

بطری آب پلاستیکی، فیلترهای آب

فیلترهای آب چگونه به محیط زیست کمک می کنند؟

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد حفاظت از محیط زیست برای زمین هستید؟ بیاموزید که چگونه فیلترهای آب سازگار با محیط زیست می توانند زباله های پلاستیکی را کاهش دهند و به محیط زیست کمک کنند.

 

ما همیشه به دنبال راه هایی برای زندگی سالم تر و شادتر هستیم. بسیاری از ما می دانیم که نوشیدن آب بیشتر یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامتی است. ما همچنین می دانیم که زندگی در یک محیط پاک و ایمن نقش مهمی در سلامت ما دارد.

 

بر اساس داده های آخرین بررسی کیفیت آب مصرف کننده ما، ما دریافتیم که بیش از یک چهارم آمریکایی ها (27٪) به دنبال محصولاتی برای خرید هستند زیرا برای محیط زیست پایدار هستند.

 

در چند دهه اخیر، بطری های پلاستیکی آب به یکی از رایج ترین راه های دسترسی مردم به آب تمیز تبدیل شده است. در حالی که افزایش استفاده از بطری آب به افزایش مصرف آب کمک کرده است، بطری های دور ریخته شده باعث تخریب محیط زیست می شود. طبق مقاله ای از سپاه صلح ، تجزیه یک بطری آب پلاستیکی 450 سال طول می کشد. بدتر از آن، بسیاری از این بطری‌های پلاستیکی به یک مرکز بازیافت یا حتی یک محل دفن زباله ختم نمی‌شوند، بلکه به‌عنوان زباله در فضای سبز و آبراه‌های ما ختم می‌شوند. بطری‌های آب پلاستیکی سپس به ذرات میکروپلاستیک تجزیه می‌شوند که آب و بدن ما را آلوده می‌کنند و به طور متوسط ​​هر سال هزاران تکه پلاستیک مصرف می‌شود .

 

دستگاه تصفیه آب RO

 

بنابراین، چگونه می‌خواهیم آب بیشتری بنوشیم، اما همچنین می‌خواهیم از محیط‌ زیست محافظت کنیم، و در نتیجه سلامت شخصی‌مان را گسترش دهیم؟

 

محصولات تصفیه آب شرکت نور با فراهم کردن دسترسی به آب سالم و تمیز بدون نیاز به تولید زباله های پلاستیکی ناپایدار، هر دوی این نیازها را برآورده می کند. هنگامی که به دنبال یک مارک فیلتر آب هستید، مطمئن شوید که آنها از فیلترهای آب سازگار با محیط زیست استفاده می کنند. با کاهش میزان استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف و استفاده از فیلترهای آب دوستدار زمین، می توانید تأثیر مثبتی بر سلامت ما و رفاه سیاره داشته باشید.

 

اکنون که رابطه بین سلامتی، آب آشامیدنی و حفاظت از محیط زیست را بهتر درک می کنیم، بیایید مزایای استفاده از فیلتر آب برای دستیابی به این اهداف را بیشتر بررسی کنیم.

 

کاهش ضایعات با فیلترهای آب

بسیاری از ما ضرب المثل “کاهش، استفاده مجدد، بازیافت” را می شناسیم. “کاهش” به دلیلی اول می آید. در حالی که هم استفاده مجدد و هم بازیافت راه‌های خوبی برای حفظ محیط‌زیست هستند، کاهش بهترین راه برای کمک به محیط‌زیست است، زیرا ضایعات را قبل از وقوع متوقف می‌کند. فیلترهای آب می توانند به ما در کاهش استفاده از اقلام یکبار مصرف مانند بطری های پلاستیکی، کاهش سایش و پارگی وسایل برقی و کاهش مصرف سوخت فسیلی کمک کنند.

 

مصرف بطری آب یکبار مصرف را کاهش دهید

یکی از مستقیم ترین و آشکارترین مزایای استفاده از فیلتر آب، کاهش یا حذف بطری های پلاستیکی آب یکبار مصرف است. نشان داده شده است که زباله های پلاستیکی برای محیط زیست و سلامت ما مضر هستند. زباله های پلاستیکی به سرعت تجزیه نمی شوند. در عوض، به ذرات میکروپلاستیک خطرناک تجزیه می شود. ردیابی میکروپلاستیک ها دشوار است و به راحتی می توانند به آب و غذای ما راه پیدا کنند.

 

بطری آب پلاستیکی

 

در مجموع، انسان ها روزانه تقریباً چهار میلیون تن زباله را دور می اندازند که حدود 12.8 درصد از این زباله ها پلاستیکی است.

 

یکی از بزرگترین مزایای بطری های آب پلاستیکی این است که آنها راحت هستند و آب تمیزی را ارائه می دهند. فیلترهای آب راه حل مناسبی برای افرادی است که علاقه مند به کاهش زباله های پلاستیکی هستند زیرا آب تمیز را به راحتی در دسترس هستند. با ترکیب یک سیستم تصفیه آب مانند یک سیستم کل خانه، فیلتر زیر سینک، یا فیلتر میز با یک بطری آب قابل استفاده مجدد، می توانید آب تمیز و تازه را در هر قسمت از خانه خود و زمانی که در حال حرکت هستید داشته باشید.

 

محصولات تصفیه آب به مشتریان این امکان را می دهند که آب آشامیدنی خود را بطری کنند، که به شدت زباله های پلاستیکی آنها را در مقایسه با بطری های آب پلاستیکی یک بار مصرف کاهش می دهد. به عنوان مثال، یک فیلتر آب زیر سینک 2 مرحله ای شش ماه دوام می آورد و می تواند از استفاده از 3700 بطری آب پلاستیکی 16.9 اونسی جلوگیری کند.

 

آینده آب تصفیه شده

در آخرین نظرسنجی مصرف‌کنندگان، ما همچنین دریافتیم که استفاده از بطری آب قابل استفاده مجدد برای نسل‌های جوان، مهم‌تر است. این به ما می گوید که کاهش استفاده از بطری های آب یک بار مصرف در آینده مهم تر و رایج تر خواهد شد.

 

فیلترهای آب از لوازم خانگی محافظت می کنند

فیلترهای آب تنها با کاهش نیاز به پلاستیک های یکبار مصرف به محیط زیست کمک نمی کنند، بلکه می توانند مزایای بلندمدتی مانند محافظت از لوازم خانگی شما نیز داشته باشند. فیلترهای آب می توانند رسوباتی را که در غیر این صورت به وسایلی که از آب استفاده می کنند مانند ماشین ظرفشویی، یخچال، مخازن آب گرم و ماشین لباسشویی آسیب می زند را کم یا کند می کند.

 

با کاهش تجمع ذرات، می توانید کارایی انرژی دستگاه را حفظ کنید. تجمع آب بدون فیلتر می تواند سرعت دستگاه را کاهش دهد و باعث شود انرژی بیشتری مصرف کند. صرفه جویی در انرژی نه تنها برای قبض برق و گاز شما مفید است، بلکه با کاهش آلودگی ناشی از تولید انرژی به محیط زیست نیز کمک می کند.

 

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

حفظ کارایی دستگاه با فیلتر آب نیز می تواند به افزایش طول عمر دستگاه کمک کند. وسایل مدرن از مقدار مناسبی از پلاستیک و فلز استفاده می کنند. هنگامی که یک دستگاه نیاز به تعویض دارد، آن پلاستیک و فلز اغلب دور ریخته می شود. در حالی که برخی از قطعات ممکن است در نهایت مورد استفاده مجدد یا بازیافت قرار گیرند، بسیاری از پلاستیک و فلز دور ریخته شده اغلب به محل دفن زباله ختم می شود.

 

با محافظت از لوازم خانگی خود، به خصوص با فیلتر آب، می توانید در هزینه، زمان و کمک به محیط زیست صرفه جویی کنید.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

 

فیلترهای آب مصرف سوخت فسیلی را کاهش می دهند

بنابراین، اکنون که بهتر می‌دانیم فیلترهای آب می‌توانند نیاز به خرید لوازم جدید را کاهش دهند و نیاز به بطری‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف را از بین ببرند، می‌توانیم این نقطه‌ها را به نحوه تأثیر این کار بر مصرف سوخت فسیلی متصل کنیم.

 

پلاستیک از سوخت های فسیلی نفت و گاز طبیعی ساخته می شود. هرچه پلاستیک کمتری برای تولید نیاز داشته باشیم، کمتر به سوخت‌های فسیلی وابسته هستیم. این به کاهش ردپای کربن و کاهش محصولات جانبی مضر ناشی از فرآیند تولید پلاستیک کمک می کند.

 

ارزش غذایی آب

 

در واقع، 14 درصد از کل انتشار سمی در کشور از تولید پلاستیک است. انتشار قابل توجه مواد شیمیایی سمی عبارتند از:

 

  • تری کلرو اتان
  • استون
  • متیلن کلراید
  • متیل اتیل کتون
  • استایرن
  • تولوئن
  • بنزن
  • تری کلرواتان

با استفاده از محصولات سازگار با محیط زیست مانند فیلترهای مدرن آب، می توانیم به کاهش تولید پلاستیک، انتشار گازهای گلخانه ای و محصولات جانبی شیمیایی خطرناک کمک کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *