مقالات آموزشی

تاثیر آب سخت بر پوست و مو!

تاثیر آب سخت بر پوست و مو

تاثیر آب سخت بر پوست و مو!

آیا آب سخت می تواند به مو و پوست شما آسیب برساند؟ بسیاری از خانه ها در سراسر کشور دارای آب سختی هستند. آب سخت حاوی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است که می تواند باعث مشکلات زیادی مانند باقی ماندن لکه صابون روی ظروف یا سینک شود. اگرچه آب سخت برای سلامت کلی شما مضر نیست، اما آب سخت می تواند تاثیر منفی بر مو و پوست شما داشته باشد. برای مطالعه بیشتر در زمین تاثیر آب سخت بر پوست و مو، با ما همراه باشید.

 

1.آب سخت آبکشی کامل موها را دشوار می‌کند، که می‌تواند باعث انباشتگی و باقی ماندن موهایتان شود. این می تواند حالتی شبیه شوره سر ایجاد کند. آب سخت می تواند موهای شما را حالت فیلمی و کدر کند و همچنین باعث خارش و خشکی پوست سر شما شود. همچنین حالت دادن به موها دشوارتر است زیرا موهای شما انعطاف پذیری کمتری دارند.

 

2.شستن موهایتان با آب سخت نیز می تواند دستیابی به ظاهری که می خواهید را دشوار کند و ظاهری کدر یا کاه مانند ایجاد کند. مهم نیست که چند بار موهای خود را با آب سخت بشویید، نتایج یکسانی خواهد داشت. یکی از مواردی که ممکن است کمک کند، درمان قبل از شامپو است، اما بهتر است در وهله اول علت مشکل را حل کنید. اگر موهای خود را رنگ کنید، ممکن است با استفاده از آب سخت سریعتر شسته شوند. موها همچنین می توانند نازک تر شوند و راحت تر بشکنند.

 

3.آب سخت نه تنها می تواند بر موهای شما تأثیر منفی بگذارد. همچنین می تواند مشکلاتی را برای پوست شما ایجاد کند. علامت شماره 1 آب سخت که احتمالاً آن را تجربه خواهید کرد، خشکی پوست است. آب سخت شستشوی صابون از روی پوست را دشوار می کند. اگر شرایطی مانند اگزما یا پسوریازیس یا حتی پوست حساس دارید، آب سخت می تواند آنها را حتی بیشتر تشدید کند. آب سخت حتی می تواند روغن های طبیعی و رطوبت را از پوست شما جذب کند.

 

آب آشامیدنی

 

آب سخت را می توان به راحتی با سیستم نرم کننده آب برطرف کرد. ظاهر و احساس پوست و موهای خود را بهبود بخشید و حلقه های وان حمام و لکه های روی ظروف، ظروف نقره و وسایل را یک بار برای همیشه از بین ببرید. همین امروز با شماره 4100-251-320 با سافت واتر شولتز تماس بگیرید.

 

علم پشت آب سخت

همه ما می دانیم که آب چقدر در زندگی روزمره ما اهمیت دارد، اما بسیاری از ما دقیقاً مطمئن نیستیم که آب سخت چیست و نرم کننده های آب چگونه کار می کنند. اگر تا به حال در کمپینگ بوده‌اید، می‌دانید که یافتن منبع آب شیرین چقدر مهم است، اما همچنین می‌دانید که نمی‌توانید مستقیماً از منبع آب بدون تصفیه آب بنوشید. همین امر در مورد آب خانه شما نیز صدق می کند. ممکن است بتوانید از آب تصفیه نشده بنوشید یا استفاده کنید، اما به احتمال زیاد بهتر است از نوعی نرم کننده آب استفاده کنید.

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل X CHROME M790

 

آب های زیرزمینی تکه هایی از هر ماده ای را که از آن عبور می کند جذب می کند. در حالی که بیشتر آنها مواد معدنی طبیعی هستند، اما نوشیدنی همه آنها بی خطر نیستند و موادی مانند کلسیم و منیزیم آب را سخت می کنند. عبارت “آب سخت” عبارتی است که تقریباً همه شنیده اند، اما بسیاری از مردم نمی توانند روی معنای آن و تأثیر آن بر زندگی روزمره ما انگشت بگذارند.

 

 

آب سخت باعث می شود صابون ها و مواد شوینده تا حدودی کارایی خود را از دست بدهند. این بدان معناست که در نهایت از صابون بیشتری استفاده می کنید و موهای شما حتی پس از شستن موها کدر و بی روح به نظر می رسند. اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، آب سخت نیز می تواند بر لباس های شما تأثیر منفی بگذارد. آب سخت منجر به رسوبات نامحلول صابون می شود که به این معنی است که همه چیز از ظروف شما گرفته تا ماشین شما می تواند لکه های صابون داشته باشد و همچنین در دوش یا وان شما تجمع می یابد. آب سخت همچنین می تواند سیستم لوله کشی و آبگرمکن خانه شما را خراب کند.

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

راه خلاص شدن از شر آب سخت استفاده از نرم کننده آب است که کلسیم و منیزیم را از بین می برد. نرم کننده های آب از فرآیندی به نام تبادل یونی برای مبادله آن مواد معدنی ناخواسته با ماده دیگری که اغلب سدیم است استفاده می کنند.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *