مقالات آموزشی

بیماری های آب تصفیه نشده و ناسالم!

بیماری های آب تصفیه نشده

بیماری های آب تصفیه نشده و ناسالم!

چه بیماری هایی در اثر استفاده از آب تصفیه نشده و آلوده به انسان منتقل می‌شود ؟ در این مطلب قصد داریم شما را با بیماری های آب تصفیه نشده و ناسالم آشنا کنیم. چرا استفاده از دستگاه تصفیه آب ضروری است با مجله تصفیه نور همراه باشید.

1)حصبه:

نوعی بیماری عفونی است که باعث تب بسیار بالا، دل درد، سر درد، خستگی شدید، درد مفاصل و بی اشتهایی می‌شود. با کتری سالمونلاتیفی ناقل این بیماری است که از طریق مصرف آب تصفیه نشده و آلوده که با فاضلاب مخلوط شده است منتقل می‌شود.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

2)هپاتیت آ:

(hepatit A ) یک بیماری عفونی شدید است که تاثیرات بدی بر کبد می‌گذارد. علائم این بیماری شامل دل درد، زرد شدن پوست، افسردگی، حالت تهوع، خستگی شدید، تب، کاهش وزن، ضعف و سفیدی چشم ها است. آشامیدن آب تصفیه نشده و آلوده و مصرف میوه و سبزی شسته و آبیاری با آب آلوده باعث ورود این ویروس به بدن می‌شود.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

3)برفک دهانی:

نوعی عفونت قارچی است که در دهان نوزاد بوجود می‌آید. مصرف آب آلوده توسط مادر هنگام شیر دهی به نوزاد می‌تواند یکی دیگر از بیماری های ناشی از آب تصفیه نشده و آلوده باشد که به سرعت به نوزاد منتقل می‌شود.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

4)اسهال:

یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در اثر مصرف آب های آلوده بوجود می‌آید و منجر به تورم روده، دردهای شکمی شدید، استفراغ و اسهال خونی می‌شود. این بیماری باعث کم شدن آب بدن شده و سلامتی افراد را با تهدید روبه رو می‌کند. علت اصلی اسهال، عفونت است که به شکل انگل ویروس و باکتری و از طریق راه های مختلف وارد بدن می‌شود و در سیستم گوارش و روده ها اختلال ایجاد می‌کند. این بیماری در بعضی موارد زمینه فوت کودکان را فراهم می‌کند.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

5)تراخم:

یک بیماری شایع چشمی است که به دلیل عدم دسترسی به آب بهداشتی و سالم بوجود می‌آید. باکتری کلامیدیا تراکوماتیس باعث بروز این بیماری می‌شود. کودکان و زنان بیشتر در معرض ابتلا به تراخم عفونتی قرار دارند. علائم این بیماری شامل سفت شدن سطح داخلی پلک است که می‌تواند به چشم درد، شکنندگی قرینه و حتی کوری منجر شود. تراخم شایع ترین دلیل از دست دادن بینایی به دلیل عفونت و استفاده از آب تصفیه نشده و آلوده است.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

6)سنگ های کلیه:

تعداد افراد مبتلا به سنگ کلیه در حال افزایش است و یکی از دلایل این است که مردم به اندازه کافی آب تصفیه و سالم نمی‌نوشند.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

 

7)عفونت کرم نواری:

ناشی از خوردن غذا و آب تصفیه نشده و آلوده به تخم لارو است. اگر شما تخم کرم نواری را بخورید، آن ها می‌توانند به بیرون روده ها انتقال یافته و یا کیست های لارو را در بافت های بدن و اندام ها ( عفونت های تهاجمی ) تشکیل دهند.

 

بیماری های آب تصفیه نشده

شرکت تصفیه آب نور با دارا بودن کارشناسان فنی مجرب در فروش دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب، بهترین خدمات و پشتیبانی را ارائه می‌دهد و می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت تماس گرفته و برای ثبت سفارش خود، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *