مقالات آموزشی

کمبود آب و آلودگی آب!

آلودگی آب

کمبود آب و آلودگی آب!

آلودگی آب و کمبود آب بیشترین موارد مورد بحث است و هر دو به یکدیگر مرتبط هستند. تعریف مجدد کمبود آب به عنوان کمبود آب ایمن، راه درستی برای چارچوب بندی آن است.

 

آب در همه جا در دسترس است، اما هنوز کمبود آب آشامیدنی خالص وجود دارد. این می تواند به دلیل عوامل زیادی باشد، مانند فروپاشی زیرساخت ها و سیستم های توزیع، آلودگی آب، درگیری، یا مدیریت ضعیف منابع آب – واضح است که تغییرات آب و هوا و عوامل انسانی به طور فزاینده ای حق برخورداری از آب سالم و بهداشت را سلب می کنند.

 

آب بخشی از زندگی روزمره ماست. 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده است. آسیا تنها 36 درصد از ذخایر آب شیرین موجود را با بیش از 60 درصد جمعیت جهان دارد. نتیجه این است که آب به یک کالای کمیاب تبدیل شده است. آلودگی آب یکی دیگر از نگرانی های اصلی است که بر تامین آب و شرایط سلامت انسان تاثیر می گذارد.

 

بیشتر بخوانید: چرا به فیلتر آب نیاز داریم؟

 

جدای از کمبود آب، یکی دیگر از مسائل مهم آلودگی آب است که سلامت را تحت تأثیر قرار می دهد. تنها 31 درصد از فاضلاب تولید شده در 23 شهر بزرگ تصفیه می شود و بقیه 18 رودخانه اصلی کشور را آلوده می کند.

 

آلودگی آب

 

بهداشت ضعیف، استفاده بیش از حد از سموم دفع آفات و مدیریت ضعیف فاضلاب به آلودگی آب کمک می کند. آیا می دانستید که 27 درصد از روستاها و حدود 4 تا 6 درصد جمعیت شهری در هند به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند؟

 

آب سالم حق ماست، پس بیایید با وعده آب سالم، خانواده هایمان را سالم نگه داریم. دستگاه های تصفیه آب نور آب آشامیدنی سالم را با تصفیه در تعداد مراحل متفاوت و نرخ بازیابی بالا ارائه می کنند که به صرفه جویی در آب کمک می کند.

 

آب و فواید آن برای سلامتی!

بهداشت با شما شروع می شود – حمام کردن، شستن مرتب دست ها و تمیز نگه داشتن محیط اطراف. این امر به ویژه با توجه به شرایطی که در حال گذراندن آن هستیم بسیار مهم است. اما این همه ماجرا نیست و خوردن غذای سالم و حفظ هضم مناسب و حرکت روده به همان اندازه مهم است. همه این جنبه ها بر یک ضرورت اصلی تکیه دارند – آب خالص و سالم .

 

آیا آب آشامیدنی سالم با سلامت و بهداشت ما ارتباط دارد؟

خب، به گفته بسیاری از کارشناسان، پاسخ یک بله بزرگ است!

بیماری‌های مربوط به آب، بهداشت و بهداشت ناکافی بار بزرگی برای کشورهای در حال توسعه است.

مطالعه WHO در سال 2004 تخمین زد که 88 درصد از بیماری های اسهالی ناشی از تامین آب ناسالم و آلوده و بهداشت نامناسب است. یکی دیگر از مطالعات WHO در سال 2010 تخمین زده شد: «شایع ترین بیماری منتقله از طریق آب، اسهال، شیوع سالانه 4.6 میلیارد دوره دارد و باعث مرگ 2.2 میلیون نفر در سال می شود.

 

بهترین دستگاه تصفیه آب

 

آلودگی آب

 

آب تمیز برای هیدراته کردن بدن و کمک به هضم غذا مورد نیاز است و برخی ممکن است بگویند به ما کمک می کند بهتر بخوابیم. برخی از مطالعات ادعا می کنند که نوشیدن آب داغ در صبح می تواند به حرکات روده کمک کند. حتی برخی از دولت ها اهمیت حرکات روده را در نشریات بهداشت عمومی خود تبلیغ می کنند. اگر روده بزرگ تمیز شود، مواد مغذی غذای خورده شده جذب می شود.

 

مصرف آب با نوع بدن، رژیم غذایی و سبک زندگی ما متفاوت است. قانون جهانی هشت لیوان در روز به سادگی برای همه قابل اجرا نیست. قبل از اینکه احساس تشنگی کنیم باید آب بنوشیم و با گوش دادن به آنها به بدن خود نگاه کنیم.

 

خشکی لب ها، سردرد و خستگی چند نشانه از مصرف ناکافی آب هستند. مصرف آب کافی برای سلامتی بسیار مهم است. آنچه به همان اندازه مهم است کیفیت آبی است که می نوشیم. بنابراین در انتخاب دستگاه تصفیه آب باید بسیار دقت کنیم.

 

آب آشامیدنی خود را بشناسید

تنها 8 درصد از مردم هند از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند.

1.1 مهم است که بدانید آبی که ظاهر و بوی تمیزی دارد همیشه تمیز نیست.

 

آلودگی آب

 

1.2 TDS چیست؟

جامدات محلول کل (TDS) به مواد معدنی، نمک ها، فلزات و غیره اطلاق می شود که در آب حل شده اند و در ppm (قسمت در میلیون) اندازه گیری می شود.

 

1.3 سختی چیست؟

  • سختی اندازه گیری کلسیم و منیزیم محلول در آب است، در حالی که TDS معیار تمام مواد جامد محلول است. از این رو، سختی بخشی از TDS است، و بنابراین، هر چه سختی آب بیشتر باشد، TDS بیشتر خواهد بود.

 

1.4 آلودگی فلزات سنگین به چه معناست؟

وجود بیش از حد فلزاتی مانند سرب، کادمیوم، کروم، جیوه، آرسنیک و غیره در آب است.

 

آلودگی آب

مطالب مفید :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

مطالب مرتبط

یک نظر در “کمبود آب و آلودگی آب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *