مقالات آموزشی

چهار نشانه که شما مشکل آب دارید!

فرآیند تصفیه آب توسط دستگاه تصفیه آب خانگی

چهار نشانه که شما مشکل آب دارید

ممکن است فکر کنید که آب، آب است و ظاهر و طعم آن همیشه یکسان است، اما مطمئناً اینطور نیست. عوامل زیادی بر طعم، رنگ و بوی آب تأثیر می‌گذارند. برخی از این مسائل ناشی از منبع آب یا روش تحویل است. این چهار علامت را بررسی کنید که بدانید مشکل آب دارید و چگونه می توانید آنها را حل کنید.

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

روی ظروف و سینک هایتان یک لایه سفید مایل به خاکستری دارید.

این مشکل آب به احتمال زیاد به این معنی است که شما آب سختی از کلسیم یا منیزیم دارید. سختی همچنین می تواند باعث کاهش کف در لباس های شسته شده و باعث از کار افتادن عناصر آبگرمکن شود. برای حل مشکل به یک نرم کننده آب نیاز دارید.

 

آب شما طعم فلزی دارد یا لکه های رنگارنگی به جا می گذارد.

مقصر احتمالی در این مشکل آب، آهن است که می تواند لکه های قرمز، نارنجی یا قهوه ای روی ظروف باقی بگذارد و طعم نامطلوبی ایجاد کند. شما باید یک نرم کننده آب یا یک فیلتر اکسید کننده تهیه کنید.

 

 

آب شما دارای لکه های سیاه است یا سیاه یا خاکستری به نظر می رسد.

این علائم احتمالاً به این معنی است که آب شما منگنز زیادی دارد. همچنین می تواند آب طعم فلزی تولید کند و آب ایستاده در وان یا مخزن توالت شما ظاهری تیره خواهد داشت. شما یک نرم کننده آب برای غلظت های کمتر یا یک فیلتر اکسید کننده برای فیلترهای بالاتر می خواهید.

 

آب شما طعم شوری دارد.

این احتمالاً به این معنی است که کلرید زیادی در آب شما وجود دارد. این همچنین می تواند باعث خوردگی فلزات شود. شما باید به یک سیستم تقطیر یا اسمز معکوس در شیرهای جداگانه خود نگاه کنید. شاید بهتر باشد آب را از منبع دیگری مانند بطری های آب بنوشید.

این مشکلات رایج آب را می توان به راحتی حل کرد، بنابراین می توانید از داشتن آب آشامیدنی سالم و خوش طعم مطمئن باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021-33850106 تماس بگیرید.

آب ابری به چه معناست؟

آیا تا به حال یک لیوان آب پر کرده اید و متوجه شده اید که کدر یا شیری به نظر می رسد؟ اگر چنین است، به احتمال زیاد نگران آن نبوده اید زیرا آب پس از چند ثانیه پاک شده است. آب ابری اغلب به دلیل فشار زیاد لوله هایی است که آن را تحویل می دهند. به احتمال زیاد، این امر توسط حباب های هوای کوچک در خود آب ایجاد می شود.

 

آب آشامیدنی

 

خبر خوب این است که آب کدر یا سفید اگر ناشی از حباب های هوا باشد بی ضرر است. این وضعیت بیشتر در ماه های زمستان رخ می دهد. آب سرد می تواند هوای بیشتری نسبت به آب گرم در خود نگه دارد، که می تواند حباب های هوا را زمانی که لیوان خود را پر می کنید تولید کند.

 

در حالی که آب شما در لوله ها قرار دارد، تحت فشار خاصی است که باعث می شود هوای بیشتری را در خود نگه دارد. به محض اینکه از شیر خارج شد، دیگر تحت فشار یکسانی قرار نمی گیرد و حباب هایی شبیه یک نوشیدنی گازدار تولید می کند. تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که اجازه دهید آب در یک ظرف باز بماند تا حباب ها ناپدید شوند و آب پاک شود.

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

دلایل دیگری وجود دارد که چرا آب شما ممکن است کدر به نظر برسد و ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. ذرات ریز سنگ، ماسه و خاک نیز می توانند در منبع آب شما به دام بیفتند.

آنها معمولاً بی ضرر هستند اگرچه از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیستند. اجازه دهید آب شما بدون مزاحمت بنشیند. اگر آب پاک نشود، احتمالاً ذرات منبع هستند. می توانید آب خود را با یک فیلتر رسوبی تصفیه کنید تا ذرات از بین برود.

 

اگرچه بسیار نادر است، اما گاز متان نیز می تواند باعث کدر شدن آب شود. این در واقع می تواند آب شما را قابل اشتعال کند و تشخیص آن دشوار است. در این صورت آب شما باید هوادهی شود. در حالی که آب کدر معمولاً بی ضرر است، شما نباید در مورد سلامت خانواده خود هیچ گونه خطری را بپذیرید.

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *