مقالات آموزشی

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب // برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب به چه مواردی دقت کنیم

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب و بررسی جامع و کامل آن که در این مقاله در مورد آن صحبت میکنیم:

 

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب


قطعا قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید به نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب توجه کنید که شما را برای تصمیم گیری بهتر کمک کند.

قطعا یعد از مطالعه مقاله ذهنیت بهتری هنگام خرید پیدا می کنید. با ما همراه باشید.

ما قدم به قدم و به صورت کامل همه مورا را از ابتدا بررسی کرده ایم.

 

آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است؟

شاید ابتدایی ترین موردی که در فاکتورهای نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب باید متوجه شد همین موضوع می باشد.داشتن آب آشامیدنی سالم و تمیز بخش مهمی از سلامت کلی شما است و هنگامی که نوبت به انتخاب نوع مناسب می رسد، ممکن است تعجب کنید که چگونه آب تصفیه شده با سایر اشکال مایع مانند آب لوله کشی یا مقطر ترکیب می شود. در اینجا آنچه باید در مورد آب تصفیه شده برای نوشیدن بدانید، از جمله اینکه چه چیزی است، ایمن بودن آن و مزایا و معایب فیلتراسیون آب آورده شده است.

 

نکته: نوشیدن آب تصفیه شده از فیلترهای تایید شده توسط EPA یا آب بطری شده بی خطر است.

 

آب تصفیه شده چیست؟

بر اساس تحقیقات ژانویه 2015 در علم و کاربردهای نانوتکنولوژی .به عبارتی، آب تصفیه شده معمولاً آب لوله کشی است که تحت فیلتراسیون اضافی قرار می گیرد. منابع معمول آب تصفیه شده انواع خاصی از آب بطری یا آب لوله کشی است که از فیلتر خانه عبور می کند.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

با توجه به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، روش های تصفیه آب عبارتند از:

 1. فیلترهای کربنی که می توانند کلر، سرب و جیوه را حذف کنند و معمولاً در فیلترهای پارچ یافت می شوند.
 2. فیلترهای اسمز معکوس، که بیشترین آلودگی ها را حذف می کنند و معمولاً واحدهایی هستند که زیر سینک خود نصب می کنید.
 3. فیلترهای تبادل یونی یا نرم کننده های آب که مواد معدنی سخت اضافی را از آب شما حذف می کنند.

 

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که آب لوله کشی در ایالات متحده به دلیل پردازش کامل در تصفیه خانه ها معمولاً برای نوشیدن بی خطر است، بنابراین طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) همیشه فیلتر اضافی لازم نیست.

دانستن این مورد هم در نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب نقش مهمی دارد

آب تصفیه شده در مقابل آب مقطر

به گفته دانشگاه نبراسکا-لینکلن، آب مقطر نوع خاصی از آب تصفیه شده است که برای حذف آلاینده ها جوشانده شده است .

به گفته دانشگاه جورجیا، می‌توانید آب مقطر بنوشید، اما عیب اصلی آب مقطر این است که می‌تواند مواد مفید – مانند مواد معدنی مانند کلسیم یا منیزیم – را علاوه بر میکروارگانیسم‌های مضر حذف کند .

 

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، تفاوت آب دستگاه تصفیه آب با آب مقطر

 

آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن مناسب است؟

اکنون می دانید آب تصفیه شده چیست. اما آیا آب تصفیه شده برای شما مفید است؟

بله، تا زمانی که فیلتر یا آب بطری تصفیه شده ای که انتخاب می کنید مطابق با استانداردهای EPA باشد. (گواهینامه ANSI/NSF بر روی برچسب، که نشان می دهد محصول مطابق با الزامات آب آشامیدنی یا فراتر از آن است، بر اساس EPA باشد).

به گفته EPA، آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است زیرا می تواند آلاینده های باقیمانده – مانند باکتری ها و فلزات – را از آب لوله کشی شما حذف کند. در عین حال، اکثر سیستم های تصفیه مقداری از مواد معدنی مفید در آب لوله کشی مانند کلسیم و منیزیم را نیز حفظ می کنند.

با این حال، بر اساس EPA، دقیقاً چه تعداد آلاینده حذف شده و چه مقدار مواد خوب باقی می‌ماند، به سیستم فیلتراسیون شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک فیلتر اولیه می تواند کلر و آزبست را حذف کند، اما ممکن است فلزاتی مانند سرب و مس را کاملاً فیلتر نکند.

اما به طور کلی، نوشیدن آب تصفیه شده برای شما بد نیست – کاملا برعکس، تا زمانی که فیلتر خود را به درستی نگهداری کنید، مفید و بی خطر هم هست.

 

نکته: اگر به دنبال تصفیه آب در زمان مسافرت هستید – مانند هنگام کمپینگ – نسخه های قابل حملی از فیلترهای آب خاص نیز وجود دارد که به شما کمک می کند آب طبیعی را تمیز کنید .

 

مزایای دستگاه تصفیه آب

قطعا قبل از خرید باید این نکته را بررسی کنید.البته ما در نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب بررس اجمالی کرده ایم.

روش های مدرن تصفیه مزایا و معایبی دارد. در اینجا برخی از مزایای تصفیه آب آورده شده است.

1. می تواند در برابر ارگانیسم های مضر محافظت کند

طبق CDC، آب لوله کشی به دلیل پردازش گسترده در ایالات متحده تا حد زیادی برای نوشیدن بی خطر است. اما طبق گفته EPA، تصفیه آب لوله کشی با یک فیلتر اسمز معکوس، یک لایه حفاظتی اضافی در برابر میکروارگانیسم های بالقوه مضر مانند باکتری ها و ویروس ها اضافه می کند.

 

دستگاه تصفیه آب مدل X PLAST M900

 

2. ممکن است طعم بهتری داشته باشد

اگر طعم آب لوله کشی شما مطابق میل شما نباشد، فیلترها ممکن است طعم را بهبود بخشند. طبق EPA این به این دلیل است که فیلترهای خانگی می توانند مواد شیمیایی مانند کلر و موادی مانند جلبک ها را حذف کنند، که هر دو ممکن است بر طعم آب شما تأثیر بگذارند.

 

3. می تواند فلزات سمی را حذف کند

یکی دیگر از مزایای تصفیه آب این است که ممکن است مقادیر کمی از فلزات مانند مس و سرب را حذف کند، که می تواند از لوله های در حال خراب شدن خارج شود و به منبع آب لوله کشی شما وارد شود.

 

تصفیه خانه‌های آب معمولاً pH آب را تنظیم می‌کنند تا از وقوع این اتفاق در وهله اول جلوگیری کنند، اما فیلترهای خانگی می‌توانند محافظت بیشتری در برابر فلزات ناخواسته ایجاد کنند.

 

علائم مسمومیت با فلزات

طبق گفته کلینیک مایو و کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده، نوشیدن آب حاوی مس یا سرب می تواند منجر به عوارض جانبی شود. این عوارض عبارتند از:

 • فشار خون بالا
 • درد مفاصل و عضلات
 • سردرد
 • درد شکم
 • استفراغ
 • اسهال

 

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است، دلایل تصفیه آب آشامیدنی

 

معایب دستگاه تصفیه آب

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب و یکی از مهمترین مباحث قبل از خرید دانستن این موضوع است.اگر چه فیلتراسیون اضافی مزایای خود را دارد، روش های مدرن تصفیه آب نیز دارای معایبی هستند. در اینجا به برخی از کاستی های آب تصفیه شده اشاره می کنیم.

 

1. ممکن است همچنان حاوی آفت کش باشد

آب تصفیه شده برای شما خوب است زیرا تا حد زیادی عاری از آلودگی است. اما یکی از معایب سیستم های تصفیه آب این است که طبق دانشگاه جورجیا، ممکن است همیشه نتوانند برخی از مواد شیمیایی مانند آفت کش ها را فیلتر کنند.

 

2. ممکن است پرهزینه باشد

آب تصفیه شده برای نوشیدن خوب است – اما اغلب هزینه دارد. خرید فیلتر پارچ یا آب بطری معمولاً گرانتر از نوشیدن آب لوله کشی است. طبق گفته EPA، پرداخت هزینه برای نصب سیستم های تصفیه خاص می تواند صدها دلار برای شما هزینه داشته باشد.

 

3. به تعمیر و نگهداری نیاز دارد

یکی دیگر از معایب فیلتر آب این است که معمولاً به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. به گفته EPA مهم است که فیلتر را در پارچ یا دستگاه تصفیه نصب شده خود تعویض کنید، در غیر این صورت ممکن است مسدود شود و به درستی کار نکند.

 

دستگاه تصفیه آب با کیفیت

 

4. می تواند فلوراید را فیلتر کند

طبق CDC، فیلترهای آب خانگی می توانند فلوراید را حذف کنند، ماده معدنی اضافه شده به آب لوله کشی در کارخانه های تصفیه که به جلوگیری از پوسیدگی دندان در سطح جامعه کمک می کند.

 

تصفیه آب توسط طبیعت چگونه است؟

شاید از خودتون بپرسید آیا نیازی بود این موضوع در موارد نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب جا بگیرد؟؟؟ دسترسی به آب آشامیدنی تمیز بخش مهمی از سلامت شما است و علاوه بر تصفیه خانه ها و دستگاه های تصفیه آب خانگی، برخی از سیستم های فیلتر آب طبیعی وجود دارند که مایعات را قبل از رسیدن به شیر یا بطری آب، از آلودگی ها پاک می کنند و تصفیه آب توسط طبیعت صورت می‌گیرد.

 

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فیلتراسیون طبیعی آب بدانید، از جمله نحوه تصفیه آب توسط طبیعت، گیاهان و اکوسیستم ها و نحوه تمیز کردن آب در هنگام بیرون رفتن در طبیعت آورده شده است.

 

منظور از تصفیه آب چیست؟

بسته به اینکه در مورد سیستم‌های تصفیه مصنوعی یا فیلترهای طبیعی آب صحبت می‌کنید، تصفیه می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد.

 

در اینجا، به جای آبی که مطابق با استانداردهای تصفیه آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) برای محصولات تولیدی و آب بطری است، در مورد چگونگی تصفیه آب و نحوه ایجاد مایعات آشامیدنی در زمانی که شما در فضای باز هستید صحبت می کنیم .

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

چگونه طبیعت آب را تصفیه می کند؟ تصفیه آب توسط طبیعت

قبل از اینکه آب به یک تصفیه خانه برسد، اکوسیستم ها فرآیندهای تصفیه آب خود را دارند. در اینجا نحوه تصفیه طبیعی آب و تصفیه آب توسط طبیعت آمده است:

 

1) از طریق خاک

به گفته دانشگاه ایالتی میشیگان، خاک به طور طبیعی آب را با حذف فیزیکی ذرات و زباله های بزرگ فیلتر می کند، زیرا آب در لایه های خاک نفوذ می کند. باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در خاک با تجزیه مواد شیمیایی و آلاینده ها آب را بیشتر تصفیه می کنند .

 

2) با تالاب

تالاب ها به عنوان فیلترهای طبیعی آب نیز عمل می کنند. طبق گفته دپارتمان حفاظت از محیط زیست ورمونت (DEC) آنها این کار را عمدتاً از طریق سه فرآیند انجام می دهند .

 

 1. اولین مورد به دام انداختن رسوب است. در طی این فرآیند، زندگی گیاهی متراکم در تالاب ها به طور طبیعی آب را با کند کردن جریان آن فیلتر می کند. این به ناخالصی‌هایی مانند فلزات اجازه می‌دهد تا به پایین تالاب فرو بروند و به مرور زمان از محیطی که در اعماق زمین ته نشین می‌شوند، جدا شوند.

 

 1. یکی دیگر از سیستم‌های تصفیه آب طبیعی در تالاب‌ها حذف مواد مغذی نامیده می‌شود که زمانی است که تالاب‌ها آلاینده‌هایی مانند نیتروژن و فسفر را قبل از اینکه به آب‌های بزرگ‌تری مانند دریاچه‌ها یا رودخانه‌ها بریزند، جذب می‌کنند.

 

 1. سومین فرآیند طبیعی تصفیه آب در تالاب‌ها، سم‌زدایی شیمیایی است، که زمانی است که آلاینده‌ها در لایه رسوبی مدفون می‌شوند یا گیاهان آنها را به مواد شیمیایی کم‌مضرر تبدیل می‌کنند.

 

تصفیه آب توسط طبیعت

شما در حال خواندن مقاله نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب می باشید.با ما همراه باشید.

چگونه آب را به طور طبیعی توسط خودتان تصفیه کنید

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا می توانید در حین کمپینگ یا لذت بردن از فضای باز از آب دریاچه (یا سایر منابع طبیعی آب مانند رودخانه ها) بنوشید. طبق خدمات پارک ملی (NPS)، آب دریاچه فرآوری نشده برای نوشیدن بی خطر نیست – حتی اگر تمیز به نظر برسد – زیرا می تواند حاوی باکتری ها، ویروس ها و انگل هایی باشد که ممکن است باعث بیماری های ناشی از آب شوند.

در اینجا نحوه تصفیه طبیعی آب کثیف آورده شده است:

 

1) آن را فیلتر کنید

ابتدا باید آب دریاچه یا رودخانه را برای نوشیدن فیلتر کنید. به گفته NPS، فیلترهای قابل حمل زیادی برای انتخاب وجود دارد که اکثر آنها می توانند زباله های بزرگ، رسوبات و باکتری های خاصی را از آب خارج کنند. برخی از فیلترها (به طور خاص، آنهایی که اندازه منافذ مطلق آنها کمتر یا مساوی 1 میکرون است) همچنین می توانند انگل های رایج بیماری زا مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا را حذف کنند.

 

با این حال، ویروس ها هنوز به اندازه کافی کوچک هستند که بتوانند از این فیلترها عبور کنند. مهم است که توجه داشته باشید که فیلتر کردن تنها مرحله اول در مورد ایجاد آب آشامیدنی قابل شرب است – همچنین باید منبع خود را بجوشانید یا ضد عفونی کنید تا آن را تصفیه شده در نظر بگیرید (در ادامه در مورد آن بیشتر خواهیم گفت).

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

2) آن را بجوشانید

هنگامی که مایع خود را فیلتر کردید، دو گزینه برای نحوه تصفیه آب وجود دارد. اولین؟ آن را بجوشانید.

 

بر اساس NPS، جوشاندن آب بهترین راه برای از بین بردن میکروارگانیسم های عامل بیماری در آب دریاچه یا رودخانه است. فقط کافی است آب خود را روی یک اجاق کمپینگ به جوش بیاورید، سپس بسته به ارتفاع ظرف، اجازه دهید به اندازه مدت زمان زیر بجوشد:

 • ارتفاع زیر 6500 فوت: 1 دقیقه
 • ارتفاع بالای 6500 فوت: 3 دقیقه

پس از سرد شدن، می توانید آب دریاچه را بنوشید.

 

3) ضد عفونی کنید

به گفته NPS، اگر نمی توانید یا نمی خواهید منبع نوشیدنی آب دریاچه خود را بجوشانید، در غیر این صورت می توانید آن را با استفاده از مواد شیمیایی یا نورهای UV برای از بین بردن میکروارگانیسم های مضر ضد عفونی کنید.

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

به عنوان مثال، اضافه کردن یک قرص یا قطره شیمیایی – مانند ید – به بطری آب و سپس گذاشتن آن برای مدتی می‌تواند پاتوژن‌ها را از بین ببرد. فقط قبل از استفاده از یک ماده شیمیایی ضد عفونی حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است و دستورالعمل های روی برچسب محصول را دنبال کنید تا به طور مؤثر از آن استفاده کنید.

 

شما همچنین می توانید یک دستگاه نور ماوراء بنفش را انتخاب کنید، که میله ای است که برای مدت کوتاهی در منبع مایع خود نگه می دارید تا قبل از نوشیدن آب دریاچه، میکروارگانیسم ها را از بین ببرد. با این حال، اینها فقط برای مقادیر کمتر آب (مانند یک بطری) در هر NPS کار می کنند. دستورالعمل های روی برچسب دستگاه را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می کنید.

 

4) یک باغ باران بسازید

به گفته دانشگاه ماساچوست آمهرست، خارج از کمپینگ، می توانید به طور طبیعی آب را در حیاط خود با ساختن یک باغ بارانی، که نوعی تالاب مصنوعی است، فیلتر کنید .

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

باغ بارانی یک فرورفتگی در زمین است که آب می‌تواند در آن جمع شود و اثرات تالاب‌ها را تکرار می‌کند تا به طور طبیعی آب باران را فیلتر کند و آلودگی‌هایی را که از حیاط شما به سیستم‌های زهکشی و در نهایت به بدنه‌های آب سرازیر می‌شوند به حداقل برساند.

 

چرا به فیلتر آب نیاز داریم؟

یکی از موارد مهم دستگله تسفیه آب قطعا فیلترهای آن می باشد. پس یکی از فاکتور های مهم نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب پاسخ این سوال می باشد.آب می تواند حاوی کثیفی، مواد معدنی، مواد شیمیایی و سایر ناخالصی ها باشد که باعث ایجاد بوی بد و طعم بد می شود. برخی از این آلاینده‌ها می‌توانند سلامتی شما را به خطر بیندازند، به خصوص زمانی که شامل ارگانیسم‌های میکروسکوپی و باکتری‌هایی باشند که می‌توانند باعث بیماری‌های جدی شوند. فیلتر کردن آب می تواند به تصفیه آب کمک کند، این ناخالصی ها را از بین ببرد و نوشیدنی را ایمن کند، در حالی که اغلب طعم آن را بهبود می بخشد.

 

رسوب زدایی

فیلترهای مکانیکی برای حذف برگ ها و سایر زباله ها از آب به همراه خاک، سیلت و ذرات خاک رس موجود در آب استفاده می شود. فیلترهای مکانیکی ممکن است از صفحات فلزی، پارچه، سرامیک یا کاغذ ساخته شوند. این ناخالصی‌ها که رسوب نامیده می‌شوند، می‌توانند طعم ناخوشایندی ایجاد کنند، اما معمولاً خطری برای سلامتی نیستند. اکثر واحدهای تصفیه آب خانگی از فیلترهای کاغذی قابل تعویض استفاده می کنند که رسوبات ریز را از بین می برد.

 

کاهش مواد معدنی و فیلتر آب

آهن و سایر مواد معدنی مانند کلسیم و منگنز برای سلامتی انسان خطرناک نیستند، اما می توانند طعم فلزی یا فقط ناخوشایند آب آشامیدنی را ایجاد کنند. آهن یا منگنز زمانی که آب شستشو حاوی این عناصر است باعث ایجاد لکه روی لباس می شود و حتی می تواند چینی و سایر ظروف شسته شده در آب غنی از مواد معدنی را تغییر رنگ دهد. این مواد معدنی می توانند در لوله های آب جمع شوند و به تدریج آنها را مسدود کرده و فشار آب را کاهش دهند و احتمالاً باعث مشکلات لوله کشی شوند.

 

خرید دستگاه تصفیه آب

 

حذف پاتوژن

فیلتر کردن آب برای دور نگه داشتن باکتری ها و انگل های مضر از آب آشامیدنی ضروری است. ژیاردیازیس نوعی بیماری است که باعث اسهال می شود و می تواند تا شش هفته ادامه یابد. انگل میکروسکوپی که باعث این بیماری می شود ژیاردیا اینتنسینالیس است، ارگانیسمی که می تواند ماه ها در محیط زنده بماند. می تواند از آبی که با مدفوع حیوان یا انسان آلوده شده است بلعیده شود. انگل دیگری که می تواند علائم مشابهی ایجاد کند کریپتوسپوریدیوم است. کریپتوسپوریدیوم در برابر کلر مقاوم است و باید با فیلترهای مکانیکی فیلتر شود. این پاتوژن ها با عبور آب از فیلترهایی که به عنوان فیلترهای میکرو، اولترا و نانو فهرست شده اند، به طور موثر حذف می شوند.

 

کاهش کلر

اکثر شرکت‌های آب شهری از کلر برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، زیرا این کلر ارزان، استفاده آسان و در از بین بردن بسیاری از باکتری‌های موجود در آب بسیار موثر است. همچنین می تواند برخی از ویروس ها را از بین ببرد. در حالی که کلر یک ضد عفونی کننده خوب است، می تواند بوی و طعم آب آشامیدنی را نامطبوع کند و همچنین می تواند با برخی فلزات واکنش داده و ترکیبات خطرناکی را تشکیل دهد. فیلتر کربن فعال بو و طعم کلر را از آب حذف می کند.

 

فیلتر ممبران

 

حذف سرب خطرناک

سرب هنگام مصرف سمی است و حذف آن از آب آشامیدنی ضروری است. سرب معمولاً زمانی وارد آب آشامیدنی می‌شود که از لوله‌های لوله‌کشی قدیمی یا لحیم کاری که برای اتصال آنها به یکدیگر استفاده می‌شود، وارد منبع آب می‌شود. می توان آن را از طریق فیلترهای اسمز معکوس، تقطیر و فیلترهای کربنی که به طور خاص برای حذف فلز طراحی شده اند از آب خارج کرد. اگر به آب چاه تکیه می کنید، آژانس های بهداشتی توصیه می کنند که چاه خود را حداقل سالی یک بار از نظر سرب و سایر آلاینده ها آزمایش کنید.

 

حذف آفت کش ها و مواد شیمیایی

قبل از دهه 1940، رایج‌ترین آفت‌کش‌ها حاوی فلزات سنگینی بودند که به آسانی در آب حل نمی‌شدند، اما امروزه ممکن است بقایای آفت‌کش‌ها در آب آشامیدنی در حال افزایش باشد، زیرا آفت‌کش‌های آلی مدرن در آب حل می‌شوند و می‌توانند به راحتی وارد منبع آب شوند. فیلترهای کربن فعال می توانند آفت کش ها و ترکیبات آلی فرار را از آب آشامیدنی حذف کنند.

 

فیلتر کربن بلاک

 

اثرات گوگرد در آب بر سلامتی

آب خالص بی مزه است، اما آب یک حلال طبیعی قوی است و مواد معدنی را حل می کند که ممکن است به آن بو یا طعم بدهد. هنگامی که گوگرد وارد آب های زیرزمینی می شود، باکتری های طبیعی می توانند سنگ معدن های سولفیت آلی را کاهش دهند و گاز سولفید هیدروژن تولید کنند. گوگرد در آب چاه بیشتر از آب شهری یافت می شود.

 

گوگرد در آب آشامیدنی

سولفات ها، که شکلی از عنصر گوگرد هستند، معمولاً زمانی که سنگ معدن سولفیت اکسید می شوند، وارد منبع آب می شوند. مواد معدنی حاوی گوگرد در بیشتر سنگ ها و خاک های سراسر جهان یافت می شود. با نفوذ آب های زیرزمینی به زمین، برخی از این ترکیبات گوگردی توسط آب حل می شوند. آب باران نیز منبع گوگرد است.

 

باکتری ها از گوگرد در خاک به عنوان منبع غذایی یا انرژی استفاده می کنند و سپس گاز سولفید هیدروژن را به عنوان محصول جانبی عملکردهای متابولیکی خود تولید می کنند. آبی که حاوی سولفید هیدروژن است به سرعت با بوی گوگردی آن قابل تشخیص است. خوردن آب حاوی گوگرد خطری برای سلامتی ندارد، اما می تواند اشتها آور نباشد.

 

نقش گوگرد در تغذیه انسان

گوگرد در بسیاری از غذاهایی که می خورید مانند تخم مرغ، ماهی، مرغ و حبوبات وجود دارد. باور عمومی بر این است که خوردن غذاهای حاوی گوگرد برای مو، پوست، ناخن ها و بافت همبند مفید است. یک رژیم غذایی متعادل تمام گوگرد مورد نیاز شما را تامین می کند، اما اگر گیاهخوار هستید ممکن است نیاز به مکمل های غذایی داشته باشید.

 

میکروب ها و باکتری های آب شهری

از اینکه مقاله نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب را مطالعه می کنید از شما ممنونیم.

مقادیر زیاد گوگرد در آب آشامیدنی می تواند منجر به اسهال شود که منجر به کم آبی بدن می شود. دام ها و حیوانات خانگی نیز در برابر اثرات گوگرد موجود در آب آشامیدنی خود حساس هستند. آژانس حفاظت از محیط زیست خاطرنشان می کند که وقتی به طور ناگهانی از آب آشامیدنی فاقد گوگرد به آب آشامیدنی با محتوای گوگرد زیاد تغییر می کنید، به احتمال زیاد اثرات ملین این ماده معدنی را تجربه خواهید کرد. با این حال، اکثر انسان ها و حیوانات قادر به تطبیق با مقدار گوگرد در آب هستند و به طور کلی هیچ اثر مخرب پایداری را تجربه نمی کنند.

 

مشکلات گوگرد

بزرگترین مشکل گوگرد در آب آشامیدنی بوی بد آن است. مانند سایر مواد معدنی، گوگرد می تواند در وسایل لوله کشی مانند سینک و توالت لکه ایجاد کند. لباس های شسته شده در آب حاوی گوگرد بالا نیز ممکن است لکه شوند. آبی که حاوی یک قسمت در میلیون سولفید هیدروژن است می تواند مس و نقره را کدر کند.

 

باکتری هایی که گاز سولفید هیدروژن تولید می کنند، لجن تولید می کنند که می تواند سفید، خاکستری یا سیاه باشد. این باکتری‌های گوگردی می‌توانند شرایط مطلوبی برای باکتری‌های دیگر از جمله باکتری‌های آهن ایجاد کنند، در این صورت ممکن است لجن قهوه‌ای مایل به قرمز را مشاهده کنید. هر یک از این لجن ها لوله های لوله کشی را می پوشاند که باعث گرفتگی و خوردگی می شود.

 

علت تلخی آب تصفیه شده

 

آب حاوی گوگرد را می توان با کلر تصفیه کرد تا گوگرد از بین برود. سفید کننده کلر را می توان به آب اضافه کرد و گاز سولفید هیدروژن با کلر واکنش داده و به صورت ذرات زرد ته نشین می شود که می تواند به صورت مکانیکی از آب فیلتر شود.

 

آژانس حفاظت از محیط زیست و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مطالعه ای را برای تعیین اثرات سلامتی گوگرد انجام دادند. این تحقیق با عنوان “تأثیر سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض سطوح بالای سولفات در مطالعه آب آشامیدنی” به این نتیجه رسید که نوشیدن آب با سطوح بالای سولفات می تواند باعث اسهال به خصوص در نوزادان شود.

راه های آسان برای تصفیه آب!

شاید این موضوع در نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب جایی نداشته باشد اما بد نیست بیشتر بدانید.در کشوری که بیماری های منتقله از طریق آب سالانه منجر به مرگ بیش از 10000 نفر می شود، نیازی نیست تاکید کنیم که چرا در هر خانه ای نیاز فوری به دستگاه تصفیه آب وجود دارد. در حالی که مقامات بالاتر ممکن است تمام تلاش خود را برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به ما انجام دهند، ما نیز مسئولیت داریم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که خانه ها و محل کار ما دارای یک دستگاه تصفیه آب برقی برای آب سالم و تمیز هستند. اکثر مردم به یک فیلتر آب RO یا یک تصفیه کننده آب UV RO برای نیازهای آب آشامیدنی خود اعتماد دارند، اما روش های جایگزین دیگری وجود دارد که می توانید در شرایط اضطراری و در صورت نبود دستگاه تصفیه آب آنها را امتحان کنید. راه های آسان برای تصفیه آب را مطالعه نمایید.

 

در اینجا برخی از موثرترین روش‌های تصفیه آب یا همان راه های آسان برای تصفیه آب که امتحان خود را پس داده‌اند آورده شده است:

1. جوشاندن

ساده ترین روش برای تصفیه آب، جوشاندن آن برای مدت زمان مناسب است. دمای بالا باعث از بین رفتن باکتری ها و ویروس ها می شود و تمام ناخالصی ها را از آب خارج می کند. با انجام این کار، مواد افزودنی شیمیایی در آب وجود ندارند. با این حال، میکروارگانیسم های مرده و ناخالصی ها در ته آب می نشینند و جوشاندن کمکی به از بین بردن همه ناخالصی ها نمی کند. شما باید آب را از طریق یک الک ریز متخلخل صاف کنید تا ناخالصی ها کاملا از بین بروند.

 

2. دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب برقی قابل اعتمادترین نوع تصفیه آب است که امروزه در اکثر خانه ها یافت می شود. یک دستگاه تصفیه آب از یک فرآیند چند مرحله ای شامل فیلتراسیون UV و UF ، بلوک کربن و فناوری مدرن تصفیه آب استفاده می کند که بسیاری از مواد شیمیایی و ناخالصی ها را از بین می برد و آن را به خالص ترین آب آشامیدنی تبدیل می کند.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب

 

3. اسمز معکوس

ثابت شده است که دستگاه RO Purifier یکی از بهترین روش های تصفیه آب است. اسمز معکوس آب را از یک غشای نیمه تراوا عبور می دهد و آلاینده ها را حذف می کند. کنترلر TDS و فناوری معدنی ساز، مانند آنچه در دستگاه تصفیه آب UV AO Smith RO یافت می شود، به حفظ مواد مغذی لازم و در عین حال از بین بردن ناخالصی های مضر کمک می کند.

 

4. کلرزنی آب

این یک روش قدیمی تر است که معمولاً در مواقع اضطراری استفاده می شود، که در آن یک سفید کننده ملایم با تقریباً 5٪ کلر به آب اضافه می شود. این مخلوط به عنوان یک اکسیدان عمل می کند و به سرعت میکروارگانیسم ها را از بین می برد و آب را برای مصرف بی خطر می کند.

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

5. تقطیر

تقطیر یک فرآیند تصفیه آب است که شامل جمع آوری آب تغلیظ شده پس از تبخیر می شود تا اطمینان حاصل شود که آب عاری از آلودگی است. با این حال، این به اندازه فیلتر RO موثر نیست زیرا وقت گیر است و مواد معدنی را از بین می برد.

 

6. افزودن ید

ید یک ماده شیمیایی قرمز رنگ است که به راحتی به صورت قرص یا مایع در دسترس است. بسیار قدرتمند است زیرا باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد. با این حال، طعم ناخوشایندی به آب اضافه می کند و در صورت مصرف در دوزهای بالا می تواند کشنده باشد. بنابراین، فقط در صورتی باید از آن استفاده کنید که به روش بهتری برای تصفیه مانند دستگاه تصفیه آب دسترسی ندارید .

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

7. تصفیه خورشیدی

جایگزینی برای فیلتر UV، تصفیه خورشیدی است که شامل تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش خورشید است. این فرآیند شامل پر کردن یک بطری پلاستیکی با آب، تکان دادن آن برای فعال شدن اکسیژن و رها کردن آن به صورت افقی در زیر نور خورشید است. این به طور موثر باکتری ها و ویروس های موجود در آب را از بین می برد و آن را برای مصرف بی خطر می کند.

 

8. فیلتر رگ رسی

قبل از اینکه مردم به یک تصفیه کننده RO یا UV دسترسی داشته باشند، از گلدان های سفالی استفاده می کردند که آب گل آلود را با مسدود کردن گل و لای و اجازه عبور آب خالص و آشامیدنی از آن تصفیه می کردند. این روش هنوز در برخی از مناطق روستایی استفاده می شود.

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

9. اشعه UV

آب در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد که میکروارگانیسم ها را از بین می برد و در نتیجه از تکثیر بیشتر آن جلوگیری می کند. اما اگر با فیلتر RO همراه نباشد، اشعه UV به تنهایی نمی تواند ناخالصی ها و فلزات سنگین را حذف کند.

 

10. نمک زدایی

از این روش زمانی استفاده می شود که آب با سطح خاصی از شوری نیاز به تصفیه داشته باشد. این فرآیند مفید است.

 

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است؟

شاید اصلا قبل از خواندن نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب و فکر کردن به خرید به این موضوع که اصلا من نیازی به دستگاه تصفیه آب دارم هم فکر کرده باشید.به نقل از ویکی پدیا، تصفیه آب یعنی هر فرآیندی که کیفیت آب را بهبود بخشیده تا آن را برای یک هدف خاص، مناسب‌تر کند. هدف خاص و استفادهٔ نهایی ممکن است نوشیدن، تأمین آب صنعتی، آبیاری، نگهداری جریان رودخانه، تفریح با آب یا بسیاری از کاربردهای دیگر، از جمله بازگرداندن به صورت امن به محیط‌ زیست باشد. حال سوال اینجاست که آیا دستگاه تصفیه آب لازم است؟

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

تصفیه ی آب آلاینده‌ها و اجزای نامطلوب را حذف می‌کند یا غلظت آن‌ها را کاهش می‌دهد، به طوری‌که آب برای استفاده مورد نظر مناسب می‌شود.

 

چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم؟

آب به طور طبیعی در تمام طبیعت یافت می‌شود و در همه جای طبیعت در حال جریان است و به دلیل ساختار مولکولی عجیبی که دارد، بسیاری از مواد را در خود حل می‌کند. به دلیل حل شدن همین مواد با آب و گذر از معبرهای مختلف، آلودگی هایی وارد آب می‌شوند که مقدار زیادی از این آلودگی در تصفیه آب شهری از بین می‌روند. اما برخی از آلودگی ها و آلاینده ها یا در آب باقی می‌مانند و یا به دلیل قدیمی بودن لوله کشی یا برخی دلایل دیگر، دوباره به آب اضافه می‌شوند. به همین دلیل لازم است با یک دستگاه تصفیه آب، آب را تصفیه و باقی آلودگی ها را از بین ببرید. دستگاه تصفیه آب به دلیل داشتن فیلترهایی که دارد باعث از بین رفتن آلودگی ها و آلاینده های اضافی موجود در آب مانند رسوب، کلر، سرب و … می‌کند و آب آشامیدنی سالمی در اختیار شما قرار می دهد که باعث بهبود بو، مزه و حتی ظاهر بهتر آب می‌شود.

 

آیا به بهترین دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟

به نظر شما آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ دلایل زیادی برای برای خرید سیستم تصفیه آب برای خانه شما وجود دارد. دستگاه تصفیه آب هم سرمایه گذاری برای سلامتی شما است و هم حفاظت ازمحیط زیست که به عنوان روشی هوشمندانه برای کاهش هزینه های شما در مصرف بطری آب می‌شود.

در اینجا پنج دلیل رایج برای نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی آورده شده است:

• طعم و بو

هیچ کس دوست ندارد آبی بنوشد که طعم بدی داشته باشد، کثیف به نظر برسد یا بوی بدی داشته باشد. تصفیه آب نه تنها به حذف باکتری های مضر کمک می کند بلکه طعم و بوی آب آشامیدنی خانه شما را بهبود می بخشد. مقادیر کمی از کلر یا سولفید هیدروژن می تواند طعم یا بوی نامطبوعی را در آب، چای یا قهوه شما ایجاد کند. با سیستم تصفیه آب خانگی از شر آنها خلاص شوید.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

• نگرانی های بهداشتی

اسهال، اسهال خونی و وبا تنها برخی از بیماری های منتقله از راه آب هستند که ممکن است نگرانی های سلامتی را ایجاد کنند. اگر آب آشامیدنی شما آلوده باشد، عواقب آن می تواند جدی باشد. اما این باکتری ها و ویروس ها را می توان با استفاده از تصفیه آب اسمز معکوس یا انواع دیگر فیلترهای آب از آب حذف کرد.

• دستگاه تصفیه آب آشامیدنی خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند جایگزین خوبی برای آب بطری شده باشد. آلودگی ناشی از تولید پلاستیک و حمل و نقل انتخابی نادرست برای محیط زیست می باشد. با نصب یک سیستم تصفیه آب خانگی برای بهبود کیفیت آب لوله کشی، عادات آب آشامیدنی شما از نظر زیست محیطی بهبود می یابد.

• امنیت اضافی

تصفیه آب شهری در بعضی از مناطق قابل اعتماد است، اما نه همیشه. آلودگی ناشی از پیری زیرساخت‌های آب مانند لوله کشی یا بقایای استفاده از آفت‌کش‌ها به طور فزاینده‌ای راه خود را به آب لوله کشی خانه‌ها در سراسر جهان پیدا می‌کند. سیستم های تصفیه آب می توانند طیف وسیعی از ناخالصی ها را از آب حذف کنند و به اطمینان از آب سالم در خانه شما کمک کنند. از جمله سرب که یک مشکل رو به افزایش در مناطق خاصی از جهان است.

• حذف آلاینده های ناخواسته

مقررات ملی سطوح تحمل اکثر آلاینده های شناخته شده را دیکته می کند. از آن زمان به بعد، این به مقامات محلی بستگی دارد که سطوح را آزمایش و تأیید کنند. بنابراین شهروندان موظفند به نمونه های آزمایشی اعتماد کنند و در زمان مشخصی که آلاینده های جدید ظاهر می شوند اقدام کنند. یک دستگاه تصفیه آب در خانه به شما این امکان را می دهد که میزان آلاینده هایی که آب شما می تواند داشته باشد را تعیین کنید. شما به سادگی می توانید محدودیت های خود را تعیین کنید.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

مزایای تصفیه آب خانگی

بسیاری از سیستم های آب عمومی از کلر برای ضد عفونی کردن منابع آب خود استفاده می کنند. طعم کلر آب لوله کشی را غیر جذاب می کند و راه را برای مصرف زیاد آب بطری هموار می کند. که با افزایش آگاهی جهانی از جمله نیاز به کاهش استفاده از پلاستیک، در تضاد است. ترکیبی از کاهش اعتماد به ایمنی آب و افزایش تمرکز بر پایداری منجر به افزایش تقاضا برای راه حل های جدید می شود که نیاز به راه حل های آب آشامیدنی خوشمزه، ایمن و ارزان را برطرف می کند.

 • اول از همه، تصفیه آب خانگی کنترل آب آشامیدنی را دوباره به دست مصرف‌کنندگان می‌دهد.
 • تصفیه آب نه تنها برای ضد عفونی کردن آب شما استفاده می شود، بلکه می تواند آب شما را نیز نرم کند تا فشار کمتری به وسایل شستشو وارد کند.
 • اگر برای تامین نیازهای آب آشامیدنی خود به آب بسته بندی شده متکی هستید، تصفیه آب خانگی به شما این امکان را می دهد که با کاهش استفاده از آب بطری تاثیر منفی خود را بر محیط زیست به میزان قابل توجهی کاهش دهید.
مهم ترین میکروب ها و باکتری های آب شهری تصفیه نشده

میکروب ها و باکتری های آب شهری. آب برای زندگی همه موجودات بسیار ضروری است. اما بسیاری از مردم به آب آشامیدنی تمیز و سالم دسترسی ندارند. باکتری ها و ویروس ها، میکرو ارگانیسم هایی هستند که با معیارهای حداکثر میزان آلاینده تنظیم می‌شوند و این ویروس از مدفوع انسان به آب منتقل می‌شود. باکتری ها به طور معمول، میکرو ارگانیسم های تک سلولی هستند که جزو باکتری های موجود در آب می‌باشند.

بیماری های منتقله از راه آب، بیماری هایی هستند که توسط موجودات میکروسکوپی مانند: ویروس ها و باکتری ها ایجاد می‌شوند که از طریق آب آلوده یا قرار گرفتن در محیط فاضلاب ها وارد بدن می‌شوند.

 • دی اکسید کربن ( co2 ) و گاز های دیگری مثل ازت ، کلر و … .
 • مواد شیمیایی و ترکیبات آلی موجود در آب که حاوی کربن باشند.
 • مواد جامد موجود در آب مانند گل و لای و زباله.
 • مواد زنده در آب مانند قارچ ها و باکتری ها.
 • نیترات و نیتریت که برای بدن انسان بسیار مضر است و باید آن ها را از آب جدا نمود.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

از اینکه سایت ما را برای فهمیدن نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب انتخاب کردید ممنونیم.با ما همراه باشید

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است؟

به نقل از ویکی پدیا، تصفیه آب یعنی هر فرآیندی که کیفیت آب را بهبود بخشیده تا آن را برای یک هدف خاص، مناسب‌تر کند. هدف خاص و استفادهٔ نهایی ممکن است نوشیدن، تأمین آب صنعتی، آبیاری، نگهداری جریان رودخانه، تفریح با آب یا بسیاری از کاربردهای دیگر، از جمله بازگرداندن به صورت امن به محیط‌ زیست باشد. حال سوال اینجاست که آیا دستگاه تصفیه آب لازم است؟

تصفیه ی آب آلاینده‌ها و اجزای نامطلوب را حذف می‌کند یا غلظت آن‌ها را کاهش می‌دهد، به طوری‌که آب برای استفاده مورد نظر مناسب می‌شود. 

چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم؟

آب به طور طبیعی در تمام طبیعت یافت می‌شود و در همه جای طبیعت در حال جریان است و به دلیل ساختار مولکولی عجیبی که دارد، بسیاری از مواد را در خود حل می‌کند. به دلیل حل شدن همین مواد با آب و گذر از معبرهای مختلف، آلودگی هایی وارد آب می‌شوند که مقدار زیادی از این آلودگی در تصفیه آب شهری از بین می‌روند. اما برخی از آلودگی ها و آلاینده ها یا در آب باقی می‌مانند و یا به دلیل قدیمی بودن لوله کشی یا برخی دلایل دیگر، دوباره به آب اضافه می‌شوند. به همین دلیل لازم است با یک دستگاه تصفیه آب، آب را تصفیه و باقی آلودگی ها را از بین ببرید. دستگاه تصفیه آب به دلیل داشتن فیلترهایی که دارد باعث از بین رفتن آلودگی ها و آلاینده های اضافی موجود در آب مانند رسوب، کلر، سرب و … می‌کند و آب آشامیدنی سالمی در اختیار شما قرار می دهد که باعث بهبود بو، مزه و حتی ظاهر بهتر آب می‌شود.

 

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است، میکروب ها و باکتری های آب شهری

 

چگونه فلیتر اصل را از فرع تشخیص دهیم؟

هنوز راه حل صددرصدی برای تشخیص فیلتر اصل از تقلبی مشخص نیست و کار بسیار سخت و پیچیده ای است که فقط از طریق آزمایشگاه های معتبر امکان پذیر است اما برای تهیه فیلتر اصل باید به 2 نکته توجه داشت :

1 : مهم ترین نکته این است که برند خریداری شده دارای سایت رسمی و معتبر داخل ایران باشد

2 : خرید از فروشگاه های معتبر

 

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی!

1 : فیلتر P.P یا پلی پروپیلن هر 3 ماه باید تعویض گردد.

2: فیلتر کربن اکتیو یا کربن بلاک هر 6 ماه باید تعویض گردند.

3 : فیلتر ممبران بر اساس سختی آب منطقه هر یک سال و نیم تا دو سال باید تعویض گردد.

4: فیلتر های 5 به یعد دستگاه هر یکسال باید تعویض گردد .

نکته : در صورتی که فیلتر تهیه و هنوز استفاده نکرده اید مشکلی بابت تاریخ انقضا ندارند و فقط نباید به فیلتر آب یا رطوبت وارد شود .

 

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است، فیلتر مینرال

 

چرا زمان تعویض فیلتر یک یا P.P بسیار مهم است؟

یکی از ارزان ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر P.P  است که وظیفه ی اصلی این فیلتر حذف املاح نامحلول آب از جمله شن ، ماسه ، سنگ آهن و گل و لای و … می باشد در صورتی که این املاح بدرستی از طریق این فیلتر حذف نگردند در مرحله اول باعث آسیب جدی به شیر برقی و پمپ دستگاه می شود که در پی آن باعث آسیب رسیدن به فیلتر های 2 ، 3 و فیلتر ممبران که اصلی ترین فیلتر دستگاه است می شود و هزینه سنگینی را به بار می آورد.

 

چرا گاهی اوقات دستگاه تصفیه آب روشن نمی‌شود؟

1 : مطمین شوید دستگاه به برق متصل است.

2 : سیم کشی دستگاه را چک نمایید و مطمین شوید سیم کشی ها شل نیستند و بدرستی به دستگاه متصل شده اند.

3 : سنسورهای LP و  HP  را چک کنید که خراب نباشند.

4 : فشار آب ورودی به دستگاه از حد مجاز پایین تر نباشد.

 

تفاوت فیلترهای P.P (فیلتر شماره یک ) در چیست؟

فیلترهای P.P ارزان ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی است که در دو نوع 5 میکرون 100 گرم و 1 میکرون 150 گرم می باشد در بیشتر دستگاه های موجود در ایران از فیلتر 5 میکرون 100 گرم استفاده می شود ولی هر چه وزن P.P بیشتر و اندازه قطر آن کوچک تر باشد طول عمر قطعات برقی از جمله پمپ و فیلتر ممبران که اصلی ترین فیلتر دستگاه است افزایش می‌یابد.

 

دستگاه تصفیه آب در تصفیه آب نور

 

وظیفه فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی!

 1. فیلتر ممبران آمریکایی برای از بین بردن املاح محلول و نامحلول در آب و کاهش TDS و TH آب.
 2. فیلتر پست کربن برای حذف بو و طعم نامطبوع آب.
 3. فیلتر مینرال برای افزودن املاح معدنی مانند پتاسیم، منیزیم و کلسیم به آب
 4. فیلتر قلیایی برای تنظیم PH آب
 5. فیلتر اکسیژن‌ساز برای انرژی‌زایی و شادابی بیشتر
 6. فیلتر محافظ ممبران برای بالا بردن طول عمر فیلتر ممبران با حذف ذرات یک میکرون
 7. لامپ UV برای حذف میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آب
 8. فیلتر پلی پروپیلن برای حذف املاح نامحلول مانند شن، ماسه و زنگ آهن
 9. فیلتر کربن اکتیو برای حذف گازهای موجود در آب مانند کلر، وایتکس، مواد شوینده، ازت و …
 10. فیلتر کربن بلاک برای حذف کربن‌های فعال و گازهای باقی‌مانده در آب

 

مقایسه دستگاه تصفیه آب!

این مورد در نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب نقش مهمی دارد.توجه کنید

متاسفانه امروزه به دلایل مختلفی، آب آشامیدنی لوله کشی به دلیل داشتن مواد شیمیایی، کیفیت لازم را ندارد و همچنین ممکن است رنگ و طعم نامناسبی داشته باشد. طبق آمار از هر 4 نفر 1 نفر به آب آشامیدنی سالم و تمیز دسترسی ندارد. به همین دلیل است که توصیه ما همیشه خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت بوده است. اما موضوع مبهم برای افراد مقایسه دستگاه تصفیه آب خانگی است یا بهترین دستگاه تصفیه آب  کدام است؟

خرید دستگاه تصفیه آب + مزایا!

آشامیدن آب آلوده جز موارد بسیار خطرناک است و ممکن است به مرور باعث سرطان، آسم، مشکلات قلبی و عروقی، ناتوانی های مادرزادی و بیماری های دیگر شود. بنابراین با خرید دستگاه تصفیه آب سلامت خود و خانواده تان را در مقابل مصرف آب آشامیدنی ناسالم و آلوده، حفظ نمایید.

 • کمک به حفظ محیط زیست
 • بهبود کیفیت آب
 • بهبود طعم آب
 • درخشان کردن پوست
 • حذف کلر
 • کاهش ابتلا به بیماری ها
 • کاهش ابتلا به سرطان

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

فواید خرید دستگاه تصفیه آب!

 1. کاهش بروز ناراحتی های قلبی و عروقی
 2. کاهش بروز سرطان و بیماری کبد
 3. کاهش بروز سنگ کلیه
 4. کمک به داشتن پوستی سالم و از بین بردن بیماری های پوستی
 5. جلوگیری از بوی بد دهان و ناراحتی های دستگاه گوارش
 6. تنظیم درجه حرارت بدن و دفع بهتر سموم
 7. کمک به حفظ سلامت عضلات و مفاصل بدن

خرید دستگاه تصفیه آب از شرکت نور:

 1. تضمین برگشت پول
 2. دارای هدیه
 3. ارسال رایگان
 4. تضمین اصل بودن
 5. پرداخت امن
 6. 18 ماه گارانتی
 7. ارسال رایگان
 8. خدمات پس از فروش مادام العمر
 9. نمایندگی های فعال در سراسر کشور

آلاینده های داخل آب تصفیه نشده!

اگرچه آب مایه حیاتی برای بدن است اما مصرف آب آلوده نه تنها فایده ای برای بدن ندارد بلکه سلامتی افراد را به خطر می اندازد. برخی از آلاینده های داخل آب عبارتند از:

 • جامدات معلق
 • باکتری ها
 • جلبک ها
 • ویروس ها
 • قارچ ها
 • مواد معدنی مانند آهن و منگنز

فرایندهای مربوط به حذف آلاینده‌ها شامل فرایندهای فیزیکی مانند ته‌نشینی و فیلتراسیون، فرایندهای شیمیایی مانند ضد عفونی و انعقاد و فرایندهای بیولوژیکی مانند فیلتر کردن آهسته شن و ماسه است.

برای اطمینان از کیفیت آب، افزون بر تصفیه، مسائل مربوط به نقل و انتقال و آبرسانی نیز مدنظر قرار گرفته می‌شود. به همین دلیل، روش معمول برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی در طول مرحلهٔ توزیع، نگهداشتن مواد ضدعفونی‌کننده در آب تصفیه شده ‌است.

 

دستگاه تصفیه آب

 

به همین دلیل تصفیه شدن آب تنها با استفاده از تصفیه کن های آب شهری کافی نیست و تمامی آلاینده ها و مواد شیمیایی از آب حذف نمی شوند. با توجه به همین توضیحات لازم است که یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت برای منزل خود تهیه کرده تا از سلامت آب آشامیدنی که مصرف می کنید مطمئن باشید.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه!

دستگاه تصفیه آب از فیلترهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این فیلترها وظیفه مخصوص به خود را دارند و هر کدام آلاینده ی خاصی را حذف و یا مواد ضروری را به آب اضافه می کنند که در نهایت آب تصفیه شده سالم و با کیفیت را در اختیار ما قرار دهند.
هر کدام از دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای قطعاتی هستند که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد: شاسی، فیلترهای مختلف، شیر ورودی دستگاه، مخزن آب، ترانس، پمپ، شیر برقی، گیج فشار روغنی، اتصالات پلاستیکی، هوزینگ ممبران، شیر ورودی دستگاه، شلنگ و … .
شما می توانید تمامی فیلترها و قطعات و لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب خود را از شرکت تصفیه آب نور تهیه نمایید. برای ما کیفیت حرف اول را می زند.

نحوه کار دستگاه تصفیه آب!

پس از باز کردن شیر آب، آب لوله کشی از طریق شلنگ وارد فیلتر مرحله اول می شود و موادی مثل شن و ماسه از آب حذف می شود. سپس آب دوباره توسط شلنگ وارد فیلتر مرحله دوم و سوم شده و در این مراحل مواد شیمیایی، بو و طعم بد آب حذف می شود.
بعد پایان مرحله سوم آب وارد پمپ دستگاه می شود زیرا فیلتر مرحله چهارم یعنی فیلتر ممبران بافت ریزی داشتهه و پمپ باید آب را با فشار حداکثری به داخل فیلتر ممبران هدایت کند که فیتلر ممبران تمام مواد و املاح مضر آب را از بین ببرد.
فیلتر شماره 4 دو خروجی دارد، خروجی اول مواد مضر آب را داخل فاضلاب تخلیه می کند و خروجی دوم آب مقطر را به مخزن دستگاه تصفیه آب هدایت می کند. مخزن دستگاه، آب را در خود نگهداری می کند زیرا این آب هنوز قابل آشامیدن نیست.
زمانی که شما شیر آب روی سینک را باز می کنید، آب از داخل مخزن وارد فیلتر مرحله پنجم می شود تا اگر بو و طعم نامطلوبی دارد، از بین رفته و آب شیرین شود.

 

امیدواریم تا اینجا از نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب استفاده کرده باشید..تقریبا با 70 درصد نهایی رسیدیم.

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است، فیلتر مینرال

بعد از فیلتر پنجم آب وارد فیلتر ششم شده تا مواد معدنی مورد نیاز بدن به آب اضافه شود.
اگر دستگاه تصفیه آب شما، 7 مرحله ای یا 8 مرحله ای باشد، بعد از فیلتر مرحله شش، آب وارد فیلتر قلیایی می شود که خاصیت آنتی اکسیدانی به آب اضافه می کند و بعد فیلتر اشعه UV که تمام موجودات زنده آب را از بین می برد.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی!

برای خرید یک دستگاه کاربردی، کافی است به نکاتی مانند برند و کشور سازنده، سیستم فیلتراسیون، تعداد فیلتر، عمر متوسط فیلترها، ظرفیت، تعداد مراحل تصفیه، نوع فیتینگ، قیمت و ویژگی‌های دیگر آن توجه نمایید. بررسی این موارد سبب می‌شود تا بتوانید، یک دستگاه تصفیه آب خوب و با‌کیفیت برای منزل یا محل کار خود خریداری نمایید.

قیمت دستگاه تصفیه آب چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید، قیمت این دستگاه با توجه به برند سازنده، کیفیت دستگاه و مواردی که در بالا گفته شد، متغیر است. اما، به ‌طور کلی قیمت دستگاه تصفیه آب در بازار ایران بین 1 میلیون تومان الی 20 میلیون تومان است.

 

دستگاه تصفیه آب مدل X PLAST M1000

 

مخزن تصفیه آب!

معمولا جنس بدنه دستگاه تصفیه از پلاستیک است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که جنس پلاستیک آن مرغوب و مقاوم بوده و شکننده نباشد. یکی از مهم ترین موارد تعیین بهترین تصفیه آب خانگی جنس مخزن می باشد.

در مقاله مقایسه دستگاه تصفیه آب خانگی سعی کردیم موارد مهم را برای شما بازگو نماییم.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟

مهمترین و اساسی ترین فاکتور در نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب می باشد

قطعا یکی از سوال هایی که همه ما در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب با کیفیت به ذهنمان می‌رسد، این است که دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟ چه برند دستگاه تصفیه آب بخریم؟ دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای بخریم؟ و سوال هایی از این قبیل که ما در این مقاله سعی کردیم شما را در این باره راهنمایی کرده و اطلاعات لازم را برایتان بنویسیم.

با توجه به آلاینده ها و املاح مضری که در داخل آب لوله کشی شهری وجود دارد، قطعا با داشتن یک دستگاه تصفیه آب، سلامت و کیفیت آب مصرفی خود را تضمین کرده و از بروز بسیاری از بیماری ها و مشکلات گوارشی و حتی سر درد جلوگیری به عمل آورده اید.

با توجه به نیاز مردم به داشتن آب سالم و بدون ضرر برای بدن و همچنین خرید دستگاه های تصفیه کننده در تمامی کشورها و همچنین پیشرفته شدن تکنولوژی و فناوری های مربوطه، ساخت و تولید دستگاه تصفیه آب، فیلتر تصفیه و دیگر قطعات تصفیه آب توسط انواع شرکت ها و کارخانجات مختلف صورت گرفته است. که در این راستا شرکت تصفیه آب نور که یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای برتر تصفیه آب خانگی در ایران است و هدف اصلی آن خدمات رسانی حضوری و غیرحضوری به مشتریان گرامی است.

لازم به ذکر است که تمامی قطعات برند تصفیه آب نور دارای تاییدیه های ISO , NSF و  EMP  و همچنین فیلترها هم دارای تاییدیه های بهداشتی صنایع غذا و دارو هستند.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم

 

مشکل اصلی اغلب مشتریان یافتن دستگاه تصفیه آب خوب در بین انواع برندها با قیمت های متفاوت است و همانطور که در بالا اشاره کردیم، در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب منزل خودتان را انتخاب و تهیه بفرمایید.

منظور از تصفیه آب چیست!

تصفیه آب برای تولید آب آشامیدنی شامل حذف آلاینده‌ها از آب ورودی، برای تولید آبی است که به اندازهٔ کافی برای مصرف انسان بدون خطر کوتاه‌مدت یا بلندمدت بر سلامتی انسان باشد. موادی که در طول فرایند تصفیه آب آشامیدنی حذف می‌شوند عبارتند از: جامدات معلق، باکتری‌ها، جلبکها، ویروس‌ها، قارچها و مواد معدنی مانند آهن و منگنز.

فرایندهای مربوط به حذف آلاینده‌ها شامل فرایندهای فیزیکی مانند ته‌نشینی و فیلتراسیون، فرایندهای شیمیایی مانند ضد عفونی و انعقاد و فرایندهای بیولوژیکی مانند فیلتر کردن آهسته شن و ماسه است.

برای اطمینان از کیفیت آب، افزون بر تصفیه، مسائل مربوط به نقل و انتقال و آبرسانی نیز مدنظر قرار گرفته می‌شود. به همین دلیل، روش معمول برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی در طول مرحلهٔ توزیع، نگهداشتن مواد ضدعفونی‌کننده در آب تصفیه شده ‌است.

به همین دلیل تصفیه شدن آب تنها با استفاده از تصفیه کن های آب شهری کافی نیست و تمامی آلاینده ها و مواد شیمیایی از آب حذف نمی شوند. با توجه به همین توضیحات لازم است که یک دستگاه تصفیه آب خانگی با کیفیت برای منزل خود تهیه کرده تا از سلامت آب آشامیدنی که مصرف می کنید مطمئن باشید.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم

 

دستگاه تصفیه آب را از چه کسی بخریم؟

به دلیل وجود تنوع در صنعت دستگاه های تصفیه کننده آب با قیمت های متفاوت و حتی وجود برندهای تقلبی، انتخاب برای مشتریان بسیار سخت است. در نظر داشته باشید که به دلیل تنوعی که وجود دارد، حتما می‌بایست با شخص کاربلدی در این زمنیه مشورت کرده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید و دچار سردرگمی شده اید حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

لطفا از یک متخصص در این زمینه، تصفیه آب بخرید!

صنعت تصفیه آب یک حرفه و صنعت تخصصی و کاملا فنی است و لازمه ی یک خرید خوب، خرید از متخصص این صنعت و رشته است. اگر از شخص یا شرکت نادرستی دستگاه تصفیه کننده خود را تهیه بفرمایید، ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل خدمات پس از فروش، گارانتی، کیفیت قطعات و حتی انتخاب اشتباه به دلیل راهنمایی اشتباه، شوید. که این موضوع هزینه زیادی برای شما دارد.

از شرکت دارای مجوز خرید کنید!

مطمئن شوید که شرکتی از آن دستگاه تصفیه کننده آب می‌خرید، مجوزهای لازم را داشته باشید.

 

دستگاه تصفیه آب خود را از فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ که همه جور کالایی دارند نخرید.

از گارانتی و خدمات پس از فروش فروشنده مطمئن شوید.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم

 

فواید خرید دستگاه تصفیه آب!

 1. کاهش بروز ناراحتی های قلبی و عروقی
 2. کاهش بروز سرطان و بیماری کبد
 3. کاهش بروز سنگ کلیه
 4. کمک به داشتن پوستی سالم و از بین بردن بیماری های پوستی
 5. جلوگیری از بوی بد دهان و ناراحتی های دستگاه گوارش
 6. تنظیم درجه حرارت بدن و دفع بهتر سموم
 7. کمک به حفظ سلامت عضلات و مفاصل بدن

 

یکی از ویژگی های عمومی و مهم دستگاه تصفیه آب تامین آب سالم و عاری از کلیه املاح مضر مثل کلر، نیترات، نیتریت، جیوه، آلودگی های میکروبی و … است. همچنین یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت باید دارای ویژگی های رفع شوری آب و رنگ و بوی نامطبوع آب هم باشد.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم

 

در آخر لازم است شما عزیزان را با مزایای خرید از تصفیه آب نور آشنا کنیم:

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب از شرکت نور:

 1. تضمین برگشت پول
 2. دارای هدیه
 3. ارسال رایگان
 4. تضمین اصل بودن
 5. پرداخت امن
 6. 18 ماه گارانتی
 7. ارسال رایگان
 8. خدمات پس از فروش مادام العمر
 9. نمایندگی های فعال در سراسر کشور

فروش دستگاه تصفیه آب!

 

فروش دستگاه تصفیه آب

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

 

مراحل تصفیه در دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای!

سوالی که ذهن بسیاری از افرادی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب با کیفیت را دارند، درگیر کرده است این است دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای مناسب خانه ماست؟

 

فروش دستگاه تصفیه آب

 

مرحله اول: حذف شن و ماسه و گل و لای

آب از شیر ورودی وارد هوزینگ مرحله اول می‌شود. اولین مرحله، فیلتر پلی پروپیلن است که جنس آن پنبه فشرده شده است و باعث حذف املاح درشت موجود در آب آشامیدنی مانند گل و لای، رسوبات، زنگ لوله، شن و ماسه و هر ماده محلولی که بزرگتر از 5 میکرون باشد می شود.

املاحی که فیلتر پلی پروپیلن باعث حذف آنها می شودف باعث بروز سنگ کلیه می‌شوند و حذف آنها توسط این فیلتر تصفیه آب از سنگ کلیه جلوگیری می کند. این رسوبات همچنین در ته کتری و لیوان چای هم قابل مشاهده هستند که پس از حذف توسط  فیلتر pp، آب تصفیه شده عاری از این رسوبات است.

مرحله دوم: حذف و جذب کلر از آب آشامیدنی

بعد از پایان مرحله اول، آب وارد هوزینگ دوم یعنی همان فیلتر کربن اکتیو می‌شود. فیلتر کربن اکتیو از پوسته نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی است که کلر موجود در آب لوله کشی را جذب و آب را تصفیه می کند.

مرحله سوم: حذف کلرامین و محافظت از ممبران

مرحله سوم هم مانند فیلتر شماره دو، یک مرحله کربن فشرده قبل از فیلتر اصلی ممبران است. این مرحله در واقع مکمل مرحله دوم است. به طور کلی می‌توان گفت که هر سه یک، دو و سه فیلتر پیش تصفیه محسوب می‌شوند.

مرحله سوم باعث حذف مواد جانبی کلر مثل کلرامین شده که باعث کامل شدن تصفیه کلر می‌شود. این فیلتر به دلیل فشرده بودن باعث محافظت از فیلتر مرحله 4 یعنی همان فیلتر ممبران که فیلتر اصلی در تصفیه آب اسمز معکوس است، می‌شود.

 

فروش دستگاه تصفیه آب

 

مرحله چهارم: کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز

آب بعد از گذشت از مرحله سوم وارد پمپ تصفیه آب و سپس با فشا زیاد وارد هوزینگ ممبران می‌شود. مرحله چهارم یعنی همان فیلتر ممبران یک فیلتر قدرتمند در حذف املاح مضر آب لوله کشی است. این فیلتر باعث حذف املاح مضری مانند آرسنیک، فلزات سنگین، نیترات، آلومینیوم، نیتریت و هر گونه ماده مضری قابل مشاهده با چشم نیست و در ابعاد کوچکتر از یک ده هزارم میکرون است، می‌شود. پس از پایان این مرحله سختی آب آشامیدنی کاملا کاهش می‌یابد.

املاحی که توسط فیلتر ممبران حذف شده‌اند به سمت فاضلاب زیر سینک هدایت شده و آب آشامیدنی با سختی بسیار پایین به مخزن ذخیره تصفیه آب می‌رود. ممبران اصلی ترین مرحله در تصفیه آب است و به همین دلیل نیاز به محافظت بیشتری دارد. اگر پس از یک الی 2 سال متوجه شدید که آب کتری رسوب می‌زند، به این معنی است که فیلتر ممبران دیگر توانایی حذف املاح مضر را نداشته و باید تعویض شود.

مرحله پنجم: شیرین کننده آب آشامیدنی

مرحله پنجم همان فیلتر پست کربن خطی است که مانند مرحله دوم از پوسته نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی است. این فیلتر باعث بهبود طعم، بو و رنگ آب می‌شود. عمر مفید فیلتر شماره 5 بین یک الی یک سال و نیم است که دلیل تلخی آب تصفیه شده، تمام شدن عمر این فیلتر است.

مرحله ششم: حفظ املاح معدنی مفید برای بدن

املاح مفیدی که با نوشیدن آب وارد بدن می‌شوند عبارتند از سدیم،کلسیم، بی کربنات، منیزیم و … که بایستی به میزان استاندارد در آب مصرفی ما وجود داشته باشند.

پس دستگاه تصفیه آب شما حتما باید دارای فیلتر مرحله شش یا همان فیلتر مینرال باشد. به همین دلیل است که دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای برای بدن مضر است، زیرا تمامی املاح مفید آن هم حذف شده اند. فیلتر مینرال املاح مفیدی که در گذر از مراحل قبلی حذف شده بودند را در آب حل می‌کند تا سختی آب بین عدد 30 تا 100 قرار بگیرد. لازم به ذکر است که مرحله ششم به صورت شیمیایی هیچ واکنشی رو آب انجام نمی‌دهد و هیچ ضرری برای بدن ندارد.

 

فروش دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب!

چگونه بهترین خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را داشته باشیم؟ دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای انواع مختلفی از فیلترها هستند. اما سوال اینجاست که هر کدام از فیلتر ها چه نوع آلودگی را فیلتر می‌کنند؟ هنگام خرید دستگاه تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب برای منزل باید به چه نکاتی توجه کرد؟

امروزه به دلیل رشد جمعیت، توسعه صنعت و تخریب محیط زیست، آب آشامیدنی تمیز، خالص و سالم به راحتی در دسترس نیست. به همین دلیل دانستن تکنولوژی تصفیه و دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار برای اطمینان از کیفیت بالای آب اهمیت بیشتری دارد.  

به طور طبیعی بخش عمده ای از مواد معدنی در آب وجود دارند و برای بدن ما مهم هستند. اما مصرف بیش از اندازه این مواد می‌تواند باعث بروز بسیاری از بیماری ها شود. یک خرید دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب زمانی اتفاق می افتد که دستگاه تصفیه آب شما ذرات معلق، نمک های اضافی و میکروب ها را از بین برده و در عوض مواد معدنی ضروری موجود در آب را حفظ کند. این نکته در نظر داشته باشید که به دلیل وجود تولیدکنندکان بسیار در صنعت تصفیه آب، تشخیص خوب بودن و استاندارد بودن دستگاه تصفیه کننده آب دشوار است.

فواید خرید دستگاه تصفیه آب!

 1. کاهش بروز ناراحتی های قلبی و عروقی
 2. کاهش بروز سرطان و بیماری کبد
 3. کاهش بروز سنگ کلیه
 4. کمک به داشتن پوستی سالم و از بین بردن بیماری های پوستی
 5. جلوگیری از بوی بد دهان و ناراحتی های دستگاه گوارش
 6. تنظیم درجه حرارت بدن و دفع بهتر سموم
 7. کمک به حفظ سلامت عضلات و مفاصل بدن

 

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

 

یکی از ویژگی های عمومی و مهم دستگاه تصفیه آب تامین آب سالم و عاری از کلیه املاح مضر مثل کلر، نیترات، نیتریت، جیوه، آلودگی های میکروبی و … است. همچنین یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت باید دارای ویژگی های رفع شوری آب و رنگ و بوی نامطبوع آب هم باشد.

 

دو روش متداول برای تصفیه آب!

 

1. روش میکرو و الترافیلتراسیون UF

روش میکروفیلتراسیون برای حذف ذراتی با اندازه 0.04 تا ۱ میکرومتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در کل ذرات جامد موجود در محلول نباید بیشتر از ۱۰۰ میلی‌گرم بر لیتر باشد. فیلترهای مورد استفاده در این فرآیند تصفیه آب، از جنس سلولز، کتان، فایبرگلاس، پشم، پلی پروپیلن، ریون (ابریشم مصنوعی)، آکریلیک، پلیمرهای هیدروکربن فلوراید، آزبست است. این مواد در شکل های  مختلفی مثل صفحه ای، فیبرهای تو خالی، لوله‌ای، مارپیچی، دیسکی و … در آب ظاهر می‌شوند. عمر کارتریج‌های این مدل دستگاه تصفیه آب با توجه به غلظت آلاینده‌های جامد حل شده در آب از ۵ تا ۸ سال متفاوت است. در صورتی که ذرات جامد از قبل از آب جدا شوند، عمر فیلترها بالا می‌رود.

 

2. روش اسمز معکوس  RO

روش اسمز معکوس یا هایپرفیلتراسیون یکی از روش‌های تصفیه آب است که از فناوری توسعه غشا گرفته شده است. این روش تصفیه آب به عنوان بهترین فرآیند تصفیه کننده مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. اگر بخواهیم روش اسمز معکوس را به زبانی ساده توضیح بدهیم باید بگوییم که، اسمز معکوس فرایند تصفیه آبی است که در آن از فشار، برای معکوس کردن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه ‌تراوا برای تولید آب خالص و حذف‌ مولکول‌ها، یون ها و ذرات بزرگتر حل شده در آب استفاده می‌شود.

 

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

 

اگر ‌یک غشای نیمه ‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار بگیرد، آب به صورت طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین ‌تر به غلظت بالاتر جریان می‌یابد.

این فرآیند تا زمانی که پتانسیل‌های شیمیایی هر دو طرف برابر شوند ادامه می یابد. در حالت تعادل، اختلاف فشار بین دو طرف غشا با اختلاف فشار اسمزی برابر است. اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظ ‌تر وارد شود، جریان آب قطع خواهد شد. در صورتی ‌که فشار اعمال شده بیشتر از فشار اسمزی باشد، جهت جریان طبیعی آب، معکوس می‌شود.

به پایان مقاله نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب رسیدیم..ازشما بابت زمانی که گذاشتید سپاس گزاریم.

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *