مقالات آموزشی

معرفی کامل فیلتر محافظ ممبران!

فیلتر محافظ ممبران

فیلتر محافظ ممبران ( protect membrane ) دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر محافظ ممبران نهمین مرحله از فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشد. فیلتر شماره 9 سبب افزایش طول عمر فیلتر ممبران می‌گردد.

بدین گونه که با قرار گرفتن بین فیلتر های سه و چهار (ممبران) دستگاه تصفیه آب خانگی با حذف آلاینده های به اندازه یک میکرون سبب افزایش طول عمر فیلتر ممبران می‌گردد.

از آنجایی که فیلتر ممبران گران ترین و اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشد، وجود این فیلتر بر روی دستگاه تصفیه آب باعث صرفه جویی در هزینه های شما می‌گردد.

مهم ترین و اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب، فیلتر ممبران یا همان RO است و وظیفه‌ی اصلی آن (Protect membrane) محافظت از فیلتر ممبران و بالا بردن طول عمر و کارایی این فیلتر است.

 

فیلتر محافظ ممبران

 

در صورتی که فیلتر الیافی P.P را به موقع تعویض نکرده باشید و یا از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، فیلتر شماره 9 با قرارگیری بین فیلترهای مرحله سوم و چهارم با حذف املاح محلول و نامحلول آب به قطر یک میکرون، به افزایش عملکرد و طول عمر فیلتر ممبران کمک شایانی می‌کند.

همچنین مکانیزم هوشمندانه این فیلتر از بازگشت آب از مسیر این فیلتر نیز جلوگیری می‌نماید که موجب افزایش عمر و راندمان آن می‌گردد.

به همین خاطر می بایست هنگام نصب این فیلتر به جهت جریان مشخص شده بر روی آن توجه نمایید. فیلتر محافظ ممبران شرکت نور به گونه‌ای طراحی شده است که قابل استفاده در تمامی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است و زمان تعویض این فیلتر به طور متوسط هر یکسال یک بار می‌باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *