خرید دستگاه تصفیه آب, دستگاه تصفیه آب

معرفی کامل فیلتر قلیایی!

فیلتر قلیایی

فیلتر قلیایی (alkalaine) دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر قلیایی، فیلتر مرحله ی هفتم یا همان فیلتر شماره 7 در دستگاه تصفیه آب خانگی می‌باشد. از مهم ترین وظایف این فیلتر تنظیم کردن ph آب است که آب را از آب اسیدی به آب قلیایی تبدیل می‌نماید.
آب قلیایی آبی است که سرشار از مولکول هیدروژن است. هیدروژن یکی از مهمترین عوامل آنتی اکسیدانی در بدن به شمار می‌رود. در هنگام عبور آب از فیلتر قلیایی یون هیدروکسید با بار منفی ایجاد می‌شود که با ورود آب قلیایی به بدن نسبت میان یون های اکسید کننده کمتر از یون های احیا کننده می‌شود.

این فیلتر نیز به هنگام کم شدن مواد معدنی در آب استفاده می‌شود. هنگامی که آب از فیلتر چهارم (ممبران) عبور می‌کند با حذف مقادیر زیادی از املاح و مواد معدنی و کمبود این مواد در آب، فیلتر قلیایی به کمک می‌آید و با بالا بردن PH آب به اندازه یک واحد یا یک و نیم واحد، آن را از حالت اسیدی به قلیایی در می‌آورد. در این نوع فیلتر از سنگ های معدنی کلسیت، سنگ مایفان، سدیم، منیزیم و پتاسیوم استفاده شده است اما با این تفاوت که این سنگ های معدنی دارای بار مثبت و منفی هستند که باعث بالا رفتن PH آب می‌شود. میزان قدرت قلیایی شدن آب بستگی به نوع و مقدار سنگ های معدنی موجود در فیلتر می‌باشد.

 

فیلتر قلیایی

 

از خواص آب قلیایی در دستگاه تصفیه اب خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خواص آنتی اکسیدان: کمک به خنثی کردن رادیکاهای آزاد که نتیجه آن پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها مخصوصا سرطان دستگاه گوارش است.
  2. سوپر هیدراتاسیون: کوچکتر بودن اندازه مولکول های آب که اجازه نفوذ بیشتر آب را به سلول ها می‌دهد.
  3. پاکسازی: کمک به شستشو و دفع مواد زائد اسیدی و سمی که بیشتر نقاط بدن تجمع پیدا می‌کنند.
  4. انرژی زایی: یون هیدروکسیل (OH) با بار منفی مسئول افزایش انرژی، هوشیاری ذهنی و بالا بردن سطح کل هوشیاری بدن است.
  5. شادابی و روشن تر شدن پوست: افزایش در میزان مواد مغزی و اکسیژن رسانده شده به پوست باعث شادابی آن خواهد شد.

میزان PH خون و بدن نقش مهمی در سلامتی افراد و بروز بیماری ها داشته که حتما باید به آنها توجه کافی نمود. طبق تحقیقات پزشکی افرادی که بدن و خون خود را با تغذیه مناسب همواره در ناحیه قلیایی نگه می‌دارند از سلامتی بسیار بیشتری برخور دارند و بر همین اساس توصیه می‌کنند هر فرد حداکثر 40 درصد از غذای روزانه خود را از غذاهای اسیدی انتخاب کند زیرا مشخص شده احتمال بروز بسیاری از بیماری های خطرناک از جمله سرطان ها و بیماری MS و پارکینسون و … در بدن های اسیدی بسیار بیشتر است.

 

فیلتر قلیایی

 

بعضی از این فیلترها علاوه بر خاصیت قلیایی کنندگی، دارای خاصیت آنتی اکسیدانی نیز می‌باشند که به آنها فیلتر ORP می‌گویند. ORP به معنای کاهش متغیر اکسید کنندگی می‌باشد. این خاصیت فیلتر قلیایی باعث بالا رفتن خاصیت احیا کنندگی و در نتیجه کاهش خاصیت اکسید کنندگی می‌شود.

در نتیجه جلوی فعالیت رادیکال های آزاد در بدن را که باعث سرطان می‌شوند را می‌گیرد. آب لوله کشی و آب معدنی دارای ORP بالا هستند. استرس، تغذیه نامناسب، آلودگی هوا و اشعه های مختلفی که در محیط وجود دارند باعث بالا رفتن حالت اکسیداسیون در بدن می‌شود که با نوشیدن چند لیوان آب قلیایی، می‌توان این حالت را از بین برد.

برای پیشگیری از بروز سرطان در بدن باید محیط بدن را از حالت اسیدی به حالت قلیایی در آورد چرا که حالت اسید باعث تبدیل سلول های طبیعی بدن به سلول سرطانی می‌شود .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *