نکات مهم تصفیه آب

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن

دستگاه تصفیه آب با اشعه UV! // معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن

در این مقاله از سایت فروشگاه اینترنتی تصفیه نور قصد داریم راجبه معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن نکات پر اهمیتی را مطح کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

برخی از کاربردهای تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش چیست؟

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش یک روش منحصر به فرد و سریع برای از بین بردن آب از باکتری ها، کپک ها، ویروس ها و جلبک ها بدون استفاده از حرارت یا مواد شیمیایی است.

این روش ضد عفونی آب برای بسیاری از کاربردها ایده آل است زیرا چیزی به آب اضافه نمی شود. این فرآیند ساده، ارزان، نیاز به تعمیر و نگهداری کم دارد و در مقایسه با سایر روش‌های ضدعفونی آب قابل اعتمادتر است.

برنامه های کاربردی برای تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

صنایع غذایی: از آب بدون باکتری به عنوان افزودنی به محصول و همچنین به عنوان شستشوی قبل از بسته بندی اطمینان می دهد تا از فساد باکتری های موجود در سبزیجات، میوه ها، گوشت ها، ماهی و سایر محصولات محافظت کند.

مزارع و مزارع: آب آشامیدنی حیوانات بدون باکتری با از بین بردن تلفات ناشی از عفونت ناشی از آب، تولید را افزایش می دهد. ضدعفونی بهبودیافته باعث ارتقای موجودی سالم تر و بازدهی بالاتر می شود.

تولید بطری: آب بدون باکتری را برای استفاده در محصولات در کارخانه‌های آبجوسازی، شراب‌سازی، و تأسیسات بطری‌سازی نوشابه‌ها و آب تضمین می‌کند.

صنایع دارویی و آرایشی: آب عاری از باکتری، رعایت استانداردهای سختگیرانه تصفیه آب لازم برای کنترل کیفیت محصول را تضمین می کند.

آزمایشگاه ها: آب عاری از میکروارگانیسم های مورد نیاز برای آزمایش و تحقیق دقیق را فراهم می کند.

بیمارستان‌ها: از آب مورد نیاز برای آزمایشگاه‌های پاتولوژی، دیالیز کلیه، و شستشوهای پس از ضدعفونی که آب بدون باکتری ضروری است اطمینان حاصل می‌کند.

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن در فروشگاه اینترنتی تصفیه نور

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

دستگاه تصفیه آب با اشعه UV! // معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

صنعت الکترونیک: آب بدون باکتری را برای استفاده در ارتباط با سیستم های آب دیونیزه و با خلوص بالا تضمین می کند.
خانه‌های خصوصی، پارک‌های تریلر، وسایل نقلیه تفریحی، مدارس و هتل‌ها: آب آشامیدنی سالم و عاری از میکروب را فراهم می‌کند.

باکتری ها را که یک مشکل جدی برای منابع آب روستایی است، از بین می برد و از بیماری جلوگیری می کند.
آکواریوم ها و جوجه کشی ها: آب بدون باکتری مسائل رایج مربوط به آبزیان را در این محیط ها کاهش می دهد.

تصفیه خانه های فاضلاب: تصفیه عالی پساب پساب ثانویه یا سوم را فراهم می کند و غلظت باکتری ها را به سطوح ایمن کاهش می دهد بدون اینکه سمی به ماهی ها و سایر موجودات دریایی در آب های پذیرنده وارد کند.

نهالستان: آب عاری از باکتری تلفات ناشی از عفونت گسترده پوسیدگی ریشه را به حداقل می رساند، مشکلی رایج در درختان و گیاهان ناشی از منبع آب بیمار.

استخرهای شنا: به کنترل باکتری ها، جلبک ها و تشکیل لجن کمک می کند. تصفیه آب با اشعه ماوراء بنفش به کاربر اجازه می دهد تا مصرف کلر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

تصفیه آب ماوراء بنفش – UV

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن 

لامپ های تصفیه آب ماوراء بنفش UV-C یا “UV میکروب کش” تولید می کنند که تابش با شدت بسیار بیشتر از نور خورشید است. تقریباً تمام خروجی یک لامپ UV در ناحیه 254 نانومتری (nm) متمرکز شده است تا از خواص میکروب کشی این طول موج به طور کامل استفاده کند.

اکثر سیستم های تصفیه اشعه ماوراء بنفش با اشکال مختلف فیلتر ترکیب می شوند، زیرا نور UV تنها قادر به کشتن میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، ویروس ها، کپک ها، جلبک ها، مخمرها و اووسیست ها مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا است.

نور فرابنفش به طور کلی هیچ تاثیری بر کلر، VOCs، فلزات سنگین و سایر آلاینده های شیمیایی ندارد. با این وجود، احتمالاً مقرون به صرفه ترین و کارآمدترین فناوری موجود برای صاحبان خانه برای حذف طیف گسترده ای از آلاینده های بیولوژیکی از منبع آب آنها است.

آزمایشات اخیر همچنین نشان داده است که UV می تواند در از بین بردن VOC های خاص موثر باشد، اگرچه ما به طور خاص این فناوری را برای کاهش VOC توصیه نمی کنیم.

تصفیه آب UV مزایای زیادی نسبت به سایر اشکال تصفیه آب برای آلاینده های میکروبیولوژیکی دارد. مهمتر از همه، هیچ ماده شیمیایی به آب وارد نمی کند، هیچ دو محصولی تولید نمی کند و طعم، pH یا سایر خواص آب را تغییر نمی دهد.

بر این اساس، علاوه بر تولید آب آشامیدنی سالم، برای لوله کشی و سیستم سپتیک شما مضر نیست. علاوه بر این، نصب و نگهداری آن بدون هیچ آموزش خاصی آسان و مقرون به صرفه است.

Trojan Technologies، سازنده خط استریل کننده های خانگی اشعه ماوراء بنفش Viqua (Trojan) UVMax و R-can که برند محبوب ضدعفونی کننده های UV استریلایت را می سازد، پیشگام و رهبر جهانی در زمینه تصفیه آب UV هستند.

این شرکت ها حتی سیستم های ضدعفونی کننده UV بزرگی را تولید می کنند که می تواند توسط شهرداری ها و مناطق آب منطقه ای برای گندزدایی آب در مقیاس بزرگ استفاده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *