مقالات آموزشی

مصرف بیش از حد آب!

مصرف بیش از حد آب

مصرف بیش از حد آب!

ما می دانیم که نوشیدن آب زیاد برای سلامتی ما مهم است، اما آیا می دانستید مصرف بیش از حد آب و نوشیدن آب بیش از حد در واقع چه چیز بدی است؟ نوشیدن بیش از حد آب می تواند منجر به هیدراتاسیون بیش از حد یا مسمومیت با آب شود.

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

در حالی که توصیه می‌شود روزانه هشت لیوان آب مصرف کنیم، کلیه‌های شما تنها می‌توانند این مقدار را در یک زمان تحمل کنند. کلیه های یک فرد سالم می توانند حدود شش گالن آب در روز و بیش از یک لیتر در ساعت دفع کنند. این بدان معناست که اگر در یک ساعت بیش از یک لیتر بنوشید، می توانید بیش از حد هیدراته شوید.

 

شایع ترین عارضه جانبی تکرر ادرار است، اما عوارض جانبی جدی تری نیز وجود دارد که می تواند ایجاد شود. نوشیدن بیش از حد آب خیلی سریع می تواند تاثیر منفی بر مغز شما داشته باشد. نوشیدن مقادیر زیاد آب میزان آب موجود در خون را افزایش می دهد. آن آب می‌تواند الکترولیت‌هایی مانند سدیم را رقیق کند، و زمانی که این سطوح پایین بیاید، هیپوناترمی ایجاد می‌شود. در آن نقطه، مایعات به داخل سلول‌ها منتقل می‌شوند و باعث متورم شدن آن‌ها می‌شوند که در برخی موارد می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

در حالی که هنوز باید مطمئن شوید که آب کافی می نوشید، نوشیدن بیش از حد سریع می تواند منجر به این شرایط شود. نوشیدن هشت لیوان 8 اونس آب توصیه شده در روز می تواند به راحتی توسط کلیه های شما کنترل شود، اگر آن را یکجا ننوشید. کلیه ها می توانند تقریباً 200 اونس در روز را در خود جای دهند، اما اگر سعی کنید هر 8 لیوان را در یک دوره یک یا دو ساعته بنوشید، مطمئناً می توانید بیش از حد هیدراته شوید.

 

شما هنوز هم می توانید مقدار زیادی آب بنوشید تا زمانی که در طول روز به سرعت خود را حفظ کنید. به یاد داشته باشید که نوشیدنی‌های دیگر به غیر از آب نیز می‌توانند به هیدراتاسیون بیش از حد کمک کنند، همانطور که برخی از غذاهای پر آب می‌توانند.

چرا نباید آب باران نوشید؟

در دوران کودکی، ممکن است از بازی در باران لذت برده باشید و بسیاری از کودکان دوست دارند مقداری از آن را در دهان خود بگیرند تا بنوشند. ممکن است به نظر برسد که آب باران برای نوشیدن بی خطر است زیرا آلوده نشده است، اما آیا واقعاً اینطور است؟

 

مصرف بیش از حد آب

 

همانطور که باران از جو عبور می کند، آلاینده های موجود در هوا را می گیرد، بنابراین آنقدرها هم که فکر می کنید خالص نیست. همانطور که باران می‌بارد، می‌تواند مواد شیمیایی را از فرود بر روی گیاهان، ساختمان‌ها یا سازه‌های دیگر جذب کند. در حالی که بسیاری از مردم جهان از آب باران به عنوان منبع اصلی آب خود استفاده می کنند، آب باکتری ها، آلودگی ها، کپک ها، گرده ها و سایر آلاینده ها را جذب می کند.

 

می توانید با استفاده از قرص های تصفیه آب یا جوشاندن آن، آب باران را برای نوشیدن آن تصفیه کنید. همچنین اگر ترجیح می دهید برای حفظ منابع آب را از باران بنوشید، می توانید از سیستم تصفیه آب استفاده کنید. در بیشتر مناطق، جمع آوری آب باران کافی برای نوشیدن نیز دشوار است. از آب باران می توان برای باغبانی، ظرفشویی و آب توالت استفاده کرد، اما بسیاری از کارشناسان آب نوشیدن آن را توصیه نمی کنند.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

 

مخازن آب باران حاوی بسیاری از آلاینده ها از جمله میکروارگانیسم ها، باکتری ها و آثار فلزات سمی است. شما همچنین می توانید مدفوع پرندگان و حیوانات را پیدا کنید و باکتری هایی که در مورد آنها صحبت می کنیم گونه های جدی مانند E. coli هستند.

 

آب باران

 

مهم نیست که آب آشامیدنی خود را از کجا تهیه می کنید، توصیه می شود از دستگاه تصفیه آب آشامیدنی یا سیستم تصفیه تخصصی استفاده کنید. یک سیستم آب آشامیدنی از شرکت تصفیه نور منبع نامحدودی از آب آشامیدنی با کیفیت بالا را مستقیماً از شیر آب برای خانواده شما فراهم می کند. طعم آب شما را بهبود می بخشد و مواد شیمیایی مضر، باکتری ها و فلزات را فیلتر می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره، امروز با شماره 021-33850106 با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *