مقالات آموزشی

معرفی کامل فیلتر کربن اکتیو!

فیلتر کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو (carbon active)(UDF)(GAC) دستگاه تصفیه آب خانگی

اغلب مردم فیلتر کربن اکتیو را به عنوان فیلتر شماره 2 یا همان فیلتر مرحله دو دستگاه تصفیه آب خانگی خود می‌شناسند. برای ساخت کربن فعال شده از چوب، ذغال سنگ، پوست فندق، پوست بامبو، پسته و نارگیل استفاده می‌شود که به روش‌های مختلفی از قبیل فعالسازی حرارتی و فعالسازی شیمیایی تولید می‌شود.

فیلتر کربن اکتیو

 

با توجه به جذب بسیار عالی کربن تولید شده توسط پوست نارگیل، از این نوع کربن برای دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با فیلترهای کربنی استفاده می‌شود. البته لازم به ذکر است که کربن های فعال شده از پوست نارگیل نسبت به سایر فیلترها گران تر می‌باشند.

فیلتر کربن اکتیو برای از بین بردن انواع آلاینده های شیمیایی مانند کلر، بنزن، رادون، سرب و برخی فلزات سنگین، رنگ و طعم بد آب و سموم شیمیایی موجود در آب استفاده می‌شود.

 

فیلتر کربن اکتیو

 

حذف کلر توسط فیلتر کربن اکتیو دستگاه تصفیه آب خانگی سبب افزایش طول عمر فیلتر اسمز معکوس یا همان فیلتر ممبران می‌شود، چرا که کلر موجود در آب می‌تواند به‌ تدریج سطح فیلتر ممبران را از بین ببرد.

فیلتر کربن پودری کوکونات از پوسته نارگیل ساخته شده و طی فرایندهای خاصی به صورت فعال درآمده تا قدرت جذب بالایی داشته باشد.

این کربن کاملا گیاهی است و می‌تواند برای تصفیه آب شرب مورد استفاده قرار بگیرد. حدود 5 گرم کربن فعال مساحتی معادل یک زمین فوتبال دارا می‌باشد.

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *