مقالات آموزشی

معرفی کامل فیلتر مینرال!

فیلتر مینرال

فیلتر مینرال، فیلتر معدنی (mineral) دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر مواد معدنی که به آن فیلتر بیوسرامیک یا فیلتر مینرال نیز گفته می‌شود, فیلتر مرحله ششم دستگاه تصفیه آب خانگی یا همان فیلتر شماره 6 می‌باشد.

قرار دادن فیلتر مواد معدنی یا فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب خانگی باعث افزایش برخی مواد معدنی از جمله پتاسیم، کلسیم، سدیم و منیزیم به آب آشامیدنی شده و ضمن بهبود کیفیت آب شرب، طعم و مزه آب را بهبود بخشیده و با ذائقه مصرف کننده سازگارتر است.

جنس فیلتر مینرال ممکن است شامل سنگ های معدنی طبیعی باشد و یا محتوی مواد فراوری شده معدنی باشد که به صورت توپ های از جنس سنگ های maifan و مواد معدنی نظیر کلسیم منیزیم فسفر و… تولید می‌شود.

 

فیلتر مینرال

 

آب شهری با عبور از فیلتر ممبران سختی و املاح خود را به شدت از دست می‌دهد و طعم تلخی به خود می‌گیرد, بنابراین برای کنترل میزان TDS آب آشامیدنی برای مصرف کنندگانی که تمایل به استفاده از شیر میکس را ندارند که آب شهری را با آب تصفیه شده ترکیب می‌کند استفاده از فیلتر مرحله ششم یا فیلتر معدنی پیشنهاد می‌شود.

لازم به ذکر است که فیلتر mineral قادر به زدودن و حذف آلاینده های شیمیایی و ویروس ها نمی‌باشد.

زمان مفید استفاده از فیلتر معدنی حدود یک سال است. اگر فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب خانگی به موقع تعویض نشود، محل مناسبی برای تکثیر میکروب ها و باکتری ها درون فیلتر می‌باشد و امکان دارد که دوباره به آب تصفیه شده بازگردند.

 

فیلتر مینرال

 

بنابراین استفاده از آن برای سلامت مصرف کننده ناسالم است لذا بهترین زمان تعویض فیلتر مینرال بعد از یک سال استفاده از این فیلتر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *