نکات مهم تصفیه آب

فواید دستگاه تصفیه آب

نوشیدن آب

فواید دستگاه تصفیه آب

فواید دستگاه تصفیه آب چیست؟ با فروشگاه اینترنتی تصفیه نور تا انتهای این مقاله همراه باشید تا در مورد فواید دستگاه های تصفیه آب نکات پر اهمیتی را با شما عزیزان مطرح کنیم

دستگاه تصفیه آب: مزایای و فواید سیستم تصفیه آب خانگی

فواید دستگاه تصفیه آب

اگر خانه شما از آب سخت و آهنی رنج می برد یا بو و طعم بدی دارد و یا نگران میزان کلر موجود در سیستم آب هستید، وقت آن رسیده است که یک دستگاه تصفیه آب در خانه یا محل کار خود نصب کنید.

با کاهش کیفیت و خلوص آب آشامیدنی، افراد بیشتری در مورد اثرات بهداشتی که کیفیت پایین می تواند بر بدن آنها و بر سلامتی آنها داشته باشد، نگران هستند.

اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر وجود مواد شیمیایی و فلزات خطرناک در منبع آب ما منتشر شده است و اینکه این مواد می‌توانند در مدت زمان طولانی به یکی از دلایل اصلی مشکلات بهداشتی تبدیل شوند.

این دوزهای کوچک از فلزات سنگین و سایر مواد شیمیایی می‌تواند گهگاهی برای نوشیدن بی‌خطر باشد، اما قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض این مواد می‌تواند منجر به مشکلات سلامت دائمی شود زیرا آنها در سیستم شما جمع می‌شوند و می‌توانند به طور قابل توجهی بر سلامت افراد تأثیر بگذارند.

به همین دلیل است که نصب یک دستگاه تصفیه آب به موضوع مهمی برای مصرف کنندگان تبدیل شده است تا آب آشامیدنی خالص و عاری از میکروب خانگی را فعال کند.

مزایای زیادی وجود دارد که نصب سیستم تصفیه آب در خانه شما می تواند هم در سلامت شما و هم در طول عمر لوازم خانگی شما فراهم کند.

آب آشامیدنی سالم

فواید دستگاه تصفیه آب

نوشیدن آب

اولین و مهمترین دلیل داشتن یک دستگاه تصفیه آب این است که آنها آب سالم تولید می کنند که برای همه کسانی که آن را مصرف می کنند مفید است.

آبی که از دستگاه تصفیه آب عبور کرده است نسبت به آبی که مستقیماً از شیر آب می آید دارای باکتری کمتر، فلزات سنگین کمتر و احتمالاً آلودگی شیمیایی کمتری خواهد بود.

افرادی که مرتباً از دستگاه تصفیه آب می نوشند، متوجه می شوند که بهترین مزیت آن این است که هوشیارتر هستند، مشکلات گوارشی کمتری دارند و به طور کلی احساس سالم تری نسبت به زمانی که مستقیماً از شیر آب مصرف می کنند، دارند.

سایر منابع آب آشامیدنی ممکن است به دلیل وجود مواد شیمیایی مضر، گازها یا مواد افزودنی مضری که برای خالص نگه داشتن آن در طول حمل و نقل به سیستم آب وارد شده اند، طعم فلزی یا کمی تلخ داشته باشند.

داشتن و یا خرید دستگاه تصفیه آب با حذف یا حذف مواد شیمیایی یا فلزاتی که باعث این مشکل می شوند، علت اصلی این مشکل را برطرف می کند.

این به شما آبی می دهد که حاوی مواد معدنی مفیدی است که بدن شما به آن نیاز دارد، در حالی که آب مغذی و با کیفیت عالی را برای استفاده و مصرف ارائه می دهد.

فواید دستگاه تصفیه آب // از لوازم خانگی شما محافظت می کند

فواید دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب نه تنها با حذف کلر، آلاینده های باکتریایی و سرب از آب آشامیدنی قبل از مصرف، طعم و بوی بهتری را برای آب آشامیدنی فراهم می کنند، بلکه آب خالص و تمیزی را نیز برای پخت و پز، حمام کردن و کارکردن لوازم شما فراهم می کنند.

هنگامی که یک دستگاه تصفیه آب را روی سیستم آب خود نصب می کنید، مواد معدنی را که باعث آسیب طولانی مدت به وسایل منزل شما مانند آبگرمکن، ظرفشویی و قهوه ساز می شوند، از بین می برد.

هنگامی که از آب سخت در این وسایل استفاده می کنید، رسوب آهک یا آهن رسوب می کند که باعث می شود این واحدها با راندمان کمتری نسبت به قبل کار کنند و در نهایت منجر به کوتاه شدن طول عمر محصول و هزینه بیشتر انرژی برای شما می شود.

مقرون به صرفه و کارآمد

فواید دستگاه تصفیه آب

تاثیر آب سخت بر پوست و مو

در نهایت یک سیستم تصفیه آب مقرون به صرفه و ساده برای نصب است. در مقایسه با هزینه خرید آب بطری در طول یک سال، دستگاه تصفیه آب به زودی هزینه خود را پرداخت می کند.

اغلب این آب بطری از آب لوله کشی تشکیل شده است که از یک منبع ناشناخته یا آزمایش نشده می آید و سپس از طریق یک فرآیند تصفیه تجاری اجرا می شود.

یکی از دلایل اصلی این هزینه این است که شما نام تجاری آب را خریداری می کنید و به طور مداوم بطری هایی را که در آن عرضه می شود خریداری می کنید.

هنگامی که آب به طور مداوم به شکل بطری خریداری می شود، به تخریب محیط زیست نیز کمک می کند.

این بطری‌ها اغلب از مواد شیمیایی پترو ساخته می‌شوند و اگر بازیافت نشوند یا در محل‌های دفن زباله در حال کوچک شدن ما قرار می‌گیرند یا اغلب به عنوان زباله و زباله در زمین‌ها، نهرها یا جزایر شناور زباله در اقیانوس‌های جهان تبدیل می‌شوند.

بنابراین نه تنها داشتن یک سیستم تصفیه آب برای سلامتی شما مفید است، بلکه برای سلامت سیارات نیز مفید است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع یا نصب سیستم تصفیه آب خود، لطفاً برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مزایای دستگاه تصفیه آب RO

فواید  بهترین دستگاه تصفیه آب

در چنین مواقعی، زمانی که ویروس COVID-19 بیش از یک میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است، تقویت ایمنی بسیار مهم است. در اینجا پنج مزیت سلامتی که در صورت استفاده از دستگاه تصفیه آب RO می توانید بدست آورید آورده شده است.

دستگاه تصفیه آب RO شما را از بیماری های مضر ناشی از آب نجات می دهد

فواید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی در فروشگاه اینترنتی تصفیه نور

بر اساس گزارش یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد)، کمتر از 50 درصد جمعیت هند به آب آشامیدنی مدیریت شده ایمن دسترسی دارند. آب آشامیدنی ناسالم می تواند حاوی باکتری ها و ویروس های مضر باشد.

دستگاه های تصفیه آب RO از یک غشای نیمه تراوا استفاده می کنند که دارای منافذ میکروسکوپی (تقریباً 0.0001 میکرون عرض) برای تصفیه آب است.

این غشا اکثر باکتری ها، قارچ ها، میکروب ها، انگل ها و ویروس های مضر را از آب خارج می کند.

اکثر دستگاه های تصفیه آب RO دارای یک محفظه UV هستند که باکتری ها و ویروس های باقی مانده در آب را خنثی می کند.

این بدان معنی است که آبی که از دستگاه تصفیه آب RO دریافت می کنید از میکروارگانیسم هایی که می توانند باعث بیماری شوند در امان است.

بنابراین، یک دستگاه تصفیه آب RO شما را از بیماری های مضر ناشی از آب در امان نگه می دارد و شما را سالم نگه می دارد.

فواید دستگاه تصفیه آب // دستگاه تصفیه آب RO فلزات سنگین را از آب آشامیدنی حذف می کند

فواید دستگاه تصفیه آب

فلزات سنگین موجود در آب آشامیدنی در درازمدت می‌توانند باعث مشکلات سلامتی شدید از جمله کاهش رشد و نمو، سرطان، آسیب اندام‌ها و آسیب سیستم عصبی شوند.

یک مطالعه در سال 2019 توسط وزارت جال شاکتی نشان می‌دهد که نمونه‌های آب از اکثر رودخانه‌های اصلی هند سطوح بالاتری از فلزات سنگین مانند کادمیوم، مس، آهن، سرب و نیکل را نشان می‌دهند.

علاوه بر این، خانه هایی که به آب های زیرزمینی متکی هستند نیز می توانند با سطوح بالایی از فلزات سنگین مواجه شوند. از این رو، ممکن است که تصفیه آب از این آلاینده ها مهم باشد.

فیلتر پیش کربن و فیلتر RO داخل دستگاه تصفیه آب RO این فلزات سنگین را حذف کرده و آب را برای مصرف 100% ایمن می کند.

علاوه بر این، دستگاه های تصفیه آب RO با تقویت کننده معدنی، مقدار لازم مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم را که سالم محسوب می شوند و آب را خوش طعم می کنند، اضافه می کنند.

این مواد معدنی اضافه شده ایمنی شما را تقویت کرده و سلامت شما را بهبود می بخشد.

متابولیسم و ​​هضم را بهبود می بخشد

فواید دستگاه تصفیه آب

هیدراتاسیون بدن

میزان متابولیسم بالا به این معنی است که بدن در زمان استراحت کالری بیشتری می سوزاند که نشانه سلامت بدن است. نوشیدن آب خالص که دارای مقادیر لازم مواد معدنی است، متابولیسم کلی بدن را بهبود می بخشد.

همچنین روند هضم غذا را سریع‌تر می‌کند و باعث می‌شود احساس فعالی و سلامتی داشته باشید.

طبق گفته WHO، مس کافی برای عملکرد صحیح بسیاری از سیستم های آنزیمی مهم در بدن مورد نیاز است.

برخی از دستگاه های تصفیه آب پس از فرآیند تصفیه، مس اضافه می کنند، بنابراین آبی را به شما ارائه می دهند که می تواند چربی ها را تجزیه کند، متابولیسم را بهبود بخشد و به هضم کمک کند.

فواید دستگاه تصفیه آب // به کاهش وزن کمک می کند

فواید دستگاه تصفیه آب

آب به تجزیه غذا، حرکت آن در روده ها و جذب مواد مغذی لازم توسط بدن کمک می کند.

اگر به اندازه کافی آب خالص ننوشید، می تواند منجر به هضم ناکارآمد و کاهش متابولیسم شود.

از این رو، برای افرادی که سعی در کاهش وزن خود دارند مهم است که بدانند نوشیدن آب خالص از دستگاه تصفیه آب RO به افزایش سرعت متابولیسم، بهبود فرآیند هضم و کمک به کاهش وزن کمک می کند.

به بهبود مو و پوست کمک می کند

فواید دستگاه تصفیه آب

آب همچنین تأثیرات مثبتی بر روی مو و پوست دارد و باعث می‌شود شما سالم به نظر برسید.

بخش بزرگی از سلول های پوست انسان از آب تشکیل شده است و عدم مصرف مقدار توصیه شده آب می تواند منجر به خشکی و حساس شدن پوست و حتی پیری زودرس شود.

از این رو، نوشیدن مقدار سالم آب آشامیدنی خالص و سالم برای حفظ رطوبت پوست و موهای قوی توصیه می شود. و یک دستگاه تصفیه آب RO بهترین منبع ممکن برای آب آشامیدنی تمیز و سالم است.

در دسترس بودن دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی سالم و خالص:

فواید دستگاه تصفیه آب

نصب دستگاه های تصفیه آب در خانه های ما، آب آشامیدنی سالم و سالم را در هر زمان که نیاز باشد، بدون هیچ مانعی تضمین می کند.

از بین بردن میکروارگانیسم های مختلف بیماری زا:

فن آوری های RO و UF مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب، از بین بردن میکروارگانیسم های بیماری زا موجود در آب را تسهیل می کند. فروشگاه اینترنتی تصفیه نور دستگاه های تصفیه آب RO مانند Life Plus و Karvy را ارائه کرده است که به این فناوری ها مجهز هستند.

حذف مواد جامد محلول:

وجود مواد جامد محلول در آب آن را برای آشامیدن نامناسب می کند. دستگاه های تصفیه آب به حذف این ذرات کمک می کنند و در نتیجه برای مصرف ایمن می شوند.

فروشگاه اینترنتی تصفیه نور مانند Life Plus را ارائه می دهد که یک کنترلر TDS در آن نصب شده است که به حذف تقریباً 90٪ کل مواد جامد محلول کمک می کند.

فواید دستگاه تصفیه آب // حذف ناخالصی های فلزی سمی:

ناخالصی های فلزی سمی موجود نیز به طور موثر توسط دستگاه های تصفیه آب حذف می شوند.

دستگاه های تصفیه آب RO پروپلو از بهترین دستگاه های تصفیه آب در این زمینه هستند.

حفظ مواد معدنی ضروری:

فواید دستگاه تصفیه آب

بسیاری ممکن است فکر کنند که دستگاه های تصفیه آب در فرآیند تصفیه ممکن است مواد معدنی ضروری آب را نیز از بین ببرند. اما برعکس، مدرن مکانیسم لازم برای حفظ مواد معدنی ضروری در آب را دارد.

این باعث می شود آب تصفیه شده شیرین تر و طعم بهتری داشته باشد. دستگاه های تصفیه آب RO توسط فروشگاه اینترنتی تصفیه نور دارای فناوری Essential Minerals هستند که به حفظ مواد معدنی ضروری کمک می کند.

حذف آهن از دستگاه های تصفیه آب:

فواید دستگاه تصفیه آب

وجود آهن در آب طعم فلزی بدی به جا می گذارد.

برای رفع این مشکل، آب دارای فیلترهایی با پاک کننده های آهن است که تقریباً به طور کامل آهن را از آب خارج می کند.

فروشگاه اینترنتی تصفیه نور  دو پیش فیلتر با حذف کننده آهن را به همراه تمام مدل های دستگاه تصفیه آب RO خود ارائه می دهد.

 

مطالب مرتبط :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

فیلتر تصفیه آب

دستگاه های پیش تصفیه

قطعات و لوازم جانبی دستگاه های تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *