خرید دستگاه تصفیه آب, دستگاه تصفیه آب

طعم خوب نشانگر آب خالص نیست!

نقش فیلتر در دستگاه تصفیه آب

طعم خوب نشانگر آب خالص نیست!

بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی که امروزه در دسترس هستند بر اساس طعم برتر به بازار عرضه می شوند. با این حال، این هدف از استفاده، دستگاه های تصفیه آب را شکست می دهد. طعم و مزه نشانگر آب خالص یا کیفیت آب نیست. آلاینده های متعدد به هیچ وجه بر طعم آب تأثیر نمی گذارد. از آنجایی که هدف خرید یک دستگاه تصفیه آب، به دست آوردن آب آشامیدنی خالص است، باید اطمینان حاصل کنید که سیستم تصفیه آب شما چیزی بیش از بهبود طعم و مزه انجام می دهد. تغییرات طعم آب معمولاً به دلیل مواد معدنی مختلف محلول موجود در آب است. از این رو، طعم استاندارد آب نمی تواند وجود داشته باشد، زیرا مناطق مختلف دارای ترکیبات معدنی متفاوتی هستند. آب لوله کشی گاهی اوقات به دلیل مواد شیمیایی مانند کلر می تواند طعم خنده داری داشته باشد. بنابراین نمی توان صرفاً با چشیدن آب در مورد خلوص آن قضاوت کرد.

تغییر فیلتر را بر اساس سلیقه موکول نکنید

«آب مزه خوبی دارد. نیازی به تعویض فیلتر نیست.» فکری که وقتی زمان تعویض دوره ای فیلتر دستگاه تصفیه آب فرا می رسد، به ذهن اکثر افراد می رسد. افراد تمایل دارند تا تعویض منظم فیلتر دستگاه تصفیه آب را بر اساس طعم آب به تعویق بیاندازند. طعم آب ممکن است ثابت بماند، اما ممکن است حاوی پاتوژن های مضر باشد. وقتی فیلتر آب پس از مدتی تعویض نشود، رسوبات و باکتری ها در داخل فیلتر جمع می شوند و آب را ناپاک می کنند. کارایی دستگاه تصفیه آب تنها زمانی قابل حفظ است که تعویض فیلتر پس از مدت زمان تعیین شده انجام شود. برخی از فیلترهای آب می توانند هر سه ماه یک بار، در حالی که برخی ممکن است هر شش ماه یک بار نیاز به تعویض فیلتر داشته باشند. دفعات تعویض فیلتر نیز به میزان استفاده بستگی دارد.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

هنگام خرید فیلتر آب برای منزل خود، باید آنها را بر اساس کارایی آنها در تصفیه آب انتخاب کنید. آب موجود از شیر ممکن است حاوی آلاینده های خطرناکی باشد که بر سلامت شما تأثیر منفی می گذارد. آلاینده ها می توانند مواد شیمیایی مضر، پاتوژن ها و فلزات سنگین باشند. فیلترهای آب معمولی و تصفیه‌کننده‌های آب UV تنها باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برند و نمی‌توانند آلاینده‌های محلول را حذف کنند، بنابراین دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) در بازار محبوب‌تر هستند. برخلاف دستگاه های تصفیه آب UV، تصفیه کننده های RO می توانند مواد شیمیایی محلول و فلزات سنگین را به همراه باکتری ها از آب حذف کنند. بر خلاف سایر دستگاه های تصفیه آب، روش تصفیه اسمز معکوس به طور بسیار موثری آلاینده های جامد را از آب حذف می کند.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

آیا می دانید کلر زیادی به آب لوله کشی شما اضافه می شود؟

افزودن کلر منجر به تشکیل محصولات جانبی مضر مانند TTHMs (کل تری هالومتان) و HAA (اسیدهای هالو استیک) می شود که اعتقاد بر این است که سرطان زا هستند (سرطان زا). با استفاده از دستگاه تصفیه آب RO دیگر لازم نیست نگران ناخالصی های حل شده باشید.

 

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم، آب قلیایی

 

همانطور که می بینید طعم آب نشان دهنده خلوص آن نیست. تا زمانی که از فیلترهای آب باکیفیت در خانه استفاده می کنید، جای نگرانی ندارید. آب آشامیدنی سالم و غذای مغذی از ارکان سلامتی است. بنابراین، با فیلترهای آب RO، آب آشامیدنی خالص را برای خانواده خود تضمین کنید.

 

علت تلخی آب تصفیه شده چیست؟

چرا آب تصفیه شده دستگاه تصفیه آب خانگی طعم و مزه ی تلخ و بدی دارد؟ علت تلخی آب تصفیه شده چیست؟

 

اگر از سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس در خانه استفاده می‌کنید، دلایل بسیاری برای طعم بد آب تصفیه شده و یا بوی بد آب آشامیدنی تصفیه شده وجود دارد. امکان دارد یکی از علل آن غلظت بالای فلزی باشد که در لوله‌های لوله کشی قدیمی وجود دارد و یا مواد شیمیایی مورد استفاده برای کلر زنی در تصفیه خانه‌های شهری. در زیر برخی از مواردی که باعث ایجاد مزه تلخ در آب آشامیدنی و آب تصفیه می‌شود را نوشته‌ایم.

 

در 90 درصد مواقع زمان تعویض فیلتر شماره 5 یا فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب خانگی شما فرا رسیده است.

 

در صورتی که تمامیه فیلتر های دستگاه را به تازگی تعویض کرده اید و آب طعم لزج دارد فیلتر قلیایی دستگاه تصفیه آب خانگی شما بیش از حد فعال است و با حذف این فیلتر و یا تعویض آن می توان مشکل را بر طرف نمود.

در صورتی که بیش از 2 سال هیچ فیلتری تعویض نکرده باشید زمان تعویض تمامیه فیلترهای دستگاه شما رسیده است.

 

علت تلخی آب تصفیه شده

 

اگر با مزه بد آب تصفیه شده مواجه شدید، در این صورت باید از خدمات پس از فروش تصفیه آب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی خود استفاده نمایید. شرکت تصفیه آب نور با دارا بودن کارشناسان فنی مجرب در فروش دستگاه تصفیه آب خانگی، بهترین خدمات و پشتیبانی را ارائه می‌دهد و می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت تماس گرفته و جهت تعویض فیلتر دستگاه خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *