نکات مهم تصفیه آب

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست

راه های آسان برای تصفیه آب // طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست 

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست؟

در این مقاله منتشر شده از فروشگاه اینترنتی تصفیه نور قصد داریم در مورد این موضوع که طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست نکاتی را منتشر کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

پمپ های تقویت کننده RO چیست؟

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست 

پمپ تقویت کننده آب تنها راه حل مناسبی است زیرا به افزایش فشار و حجم آبی که از شیر دوش شما سرازیر می شود کمک می کند.

یک پمپ تقویت کننده RO که به عنوان پمپ تقویت کننده اسمز معکوس نیز شناخته می شود، برای افزایش فشار آب ورودی به واحد اسمز معکوس (RO) استفاده می شود. برای درک اینکه چرا واحدهای اسمز معکوس به پمپ تقویت کننده RO نیاز دارند، ابتدا باید نگاه دقیق تری به فرآیند فشار محور – اسمز معکوس بیندازیم.

واحد اسمز معکوس مسکونی کوچک معمولاً با فشار بسیار کم کار می کند که طبق برخی از سازندگان غشا می تواند تا 35 psi کاهش یابد. با این حال، با این فشار کم آب، آب کافی دریافت نخواهید کرد و اگر کمتر از 45 psi باشد، کیفیت آب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

فشار ورودی پایین منجر به تولید آب خروجی بیشتر می شود، به این معنی که آب آشامیدنی کمتری تولید می شود. همچنین می تواند مخزن ذخیره را کندتر پر کند و آب با کیفیت پایین تری تولید کند. به همین دلیل است که برای بالا بردن فشار آب در واحد اسمز معکوس به یک بوستر پمپ RO نیاز است.

به طور معمول، واحدهای اسمز معکوس با فشار آب 60 psi به خوبی کار می کنند. اما با یک پمپ تقویت کننده RO، فشار آب را می توان تا 80 psi یا بالاتر افزایش داد که به واحدهای اسمز معکوس اجازه می دهد حتی بهتر کار کنند.

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست // پمپ تقویت کننده RO چگونه کار می کند؟

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست 

راه های آسان برای تصفیه آب // طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست 

پمپ آبستر اساساً برای بهبود فشار آب و در بسیاری از موارد تسهیل سرعت جریان نیز استفاده می شود. می‌توانید بوستر پمپ را درست مانند یک فن تصور کنید: فن دارای پره‌هایی است که برای ایجاد حرکت هوا می‌چرخند، و بوستر پمپ دارای یک پروانه در داخل است که فشار آب و سرعت جریان را به همان روش افزایش می‌دهد.

به طور معمول، پمپ های آب تقویت کننده RO حاوی این اجزا هستند: موتورها، پروانه ها، ورودی و خروجی، و دستگاه سنجش فشار یا جریان. پروانه یک بوستر پمپ، آبی را که از طریق ورودی به داخل جریان می یابد و از طریق خروجی خارج می شود، حرکت می دهد. موتور به سادگی اجازه می دهد تا پروانه بچرخد.

بوستر پمپ ها بر اساس نحوه مکش آب و بیرون راندن آن می توانند متفاوت باشند. در حالی که برخی از پمپ های تقویت کننده آب از دیافراگم های نوسانی استفاده می کنند، سایر پمپ های تقویت کننده آب از پروانه چرخان استفاده می کنند. پمپ های تقویت کننده با دیافراگم های نوسانی آب را با استفاده از دو صفحه چرخان به حرکت در می آورند: یکی با برش و دیگری با فرورفتگی.

آنها آب را فشرده می کنند و به زور در حالی که صفحات به هم می غلتند، آب را خارج می کنند. با باز شدن صفحات می توان آب بیشتری را به داخل مکید.

آیا به پمپ تقویت کننده RO نیاز دارید؟

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست 

اکثر کاربران اسمز معکوس آب شهری واحدهای اسمز معکوس خود را با فشار کافی آب شهری راه اندازی می کنند، بنابراین معمولاً به پمپ تقویت کننده نیاز نیست. اگر فشار آب شهر شما بالای 60 psi باشد، مزایای پمپ تقویت کننده RO بسیار ناچیز خواهد بود.

با این حال، اگر فشار آب 50 psi یا کمتر باشد، دلیلی وجود ندارد که از مزایای پمپ تقویت کننده RO استفاده نکنید زیرا فشار آب را تا حد مطلوب افزایش می دهد. این بدان معنی است که شما آب بیشتری با فشار بالاتر خواهید داشت و مخزن ذخیره شما بسیار سریعتر پر می شود.

همچنین، افزایش فشار آب با تخلیه کمتر آب خروجی و همچنین بهبود کیفیت آب، اقتصاد دستگاه اسمز معکوس شما را تسهیل می کند.

برای کمک به کاربران بالقوه برای ارزیابی بهتر نیاز خود، سوالات زیر را از خود بپرسید تا مشخص کنید آیا به پمپ تقویت کننده RO نیاز دارید یا خیر:

سرعت جریان آب من چقدر است؟
با در نظر گرفتن تمام وسایل، محاسبه کنید که چه مقدار آب (به گالن) در دقیقه دریافت می کنید.
چقدر آب نیاز دارم؟
پس از محاسبه میزان جریان آب، میزان آب مورد نیاز خانوار یا کسب و کار شما را ارزیابی کنید.
منبع آب بالای پمپ است یا زیر؟
در نظر بگیرید که آیا آب شما باید چندین طبقه را طی کند یا خیر.
چقدر فشار نیاز دارم؟
فشار بالای آب هنگام دوش گرفتن معمولاً توسط اکثر مردم ترجیح داده می شود، اما فشار بیش از حد بالا می تواند اتصالات، لوله کشی و لوازم خانگی را از بین ببرد. اکثر خانوارها برای حفظ فشار آب، یک شیر کاهش فشار را در جایی که خط آب وارد کل خانه می شود نصب کرده اند. به خاطر داشته باشید که فشار آب بیش از 60 psi می تواند سیستم پمپاژ را در خانه خراب کند.

مطالب مرتبط :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

بهترین دستگاه تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *