مقالات آموزشی

سموم و ناخالصی ها در آب لوله کشی شما!

آب لوله کشی

سموم و ناخالصی ها در آب لوله کشی شما!

نیاز به آب آشامیدنی تصفیه شده از دستگاه تصفیه آب به دلیل بدتر شدن کیفیت آب آشامیدنی در سراسر جهان زیاد است. آلودگی گسترده آب لوله کشی ناشی از پساب های صنعتی، جنگل زدایی، آفت کش های بیش از حد، روش های نامناسب دفع زباله و چندین عامل دیگر است.

 

چگونه متوجه می شوید که آب شما سالم است؟

ناخالصی های موجود در آب میکروسکوپی هستند، اما اثرات آنها بر بدن شما شفاف است. در نتیجه، آبی که از شیرهای شما جاری می شود ممکن است حاوی چندین آلاینده باشد که بر سلامت شما تأثیر منفی می گذارد.

برای درک جدیت وضعیت، در اینجا برخی از رایج ترین ناخالصی های موجود در آب که آب آشامیدنی را آلوده می کنند، آورده شده است.

 

انواع ناخالصی های موجود در آب لوله کشی

 

آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!

 

فلزات سنگین (سرب و جیوه)

وجود فلزات سنگین مانند سرب و جیوه در آب آشامیدنی می تواند کشنده باشد. اگرچه آنها عناصر طبیعی هستند، اما می توانند بسیار سمی باشند. سرب به دلیل خوردگی لوله های قدیمی آب در آب آزاد می شود. از سوی دیگر، جیوه توسط صنایعی مانند نیروگاه های حرارتی که از طریق باران یا برف پخش می شوند در هوا منتشر می شود. این فلزات سنگین در صورت بلعیدن می توانند باعث مشکلات شدید سلامتی و حتی مرگ شوند.

 

داروهای دارویی

هنگامی که بدن داروهای دارویی را به طور ناکارآمد پردازش می کند، آنها از طریق ادرار دفع می شوند. این داروها در نهایت از طریق سیستم های زهکشی به منابع آب ختم می شوند. مطالعات اخیر دولت نشان می دهد که بیش از 80 درصد از منابع آبی آزمایش شده دارای آثاری از داروهای دارویی هستند. بلعیدن می تواند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کند، که می توان با تصفیه آب چند مرحله ای از آن جلوگیری کرد .

بیشتر بخوانید: تفاوت اسمز با اسمز معکوس

 

آفت کش ها و علف کش ها

کشاورزان از آفت کش ها و علف کش ها برای از بین بردن آفاتی که به محصولات آسیب می زند استفاده می کنند. با این حال، آفت کش های اضافی در هنگام بارندگی به داخل خاک نفوذ می کنند یا به رودخانه ها و دریاچه ها می ریزند. در صورت مصرف، این آفت کش ها می توانند بدن شما را خراب کنند. برخی از آفت کش ها نیز با انواع مختلفی از سرطان مرتبط هستند. حشره کش هایی مانند DDT باعث مشکلات تولید مثل و مشکلات کبدی می شوند.

 

میکروب ها و باکتری های آب شهری

 

کلر

کلر رایج ترین ماده شیمیایی مورد استفاده برای ضدعفونی آب است. با این حال، در صورت استفاده بیش از حد، کلر می تواند به سلامت شما آسیب برساند. کلر، یک ماده شیمیایی واکنشی، ممکن است توسط محصولاتی مانند دی کلرامین و تری کلرامین سمی شود و در عملکرد طبیعی بدن شما اختلال ایجاد کند.

 

پساب های صنعتی

مواد شیمیایی صنعتی سمی ترین پساب هایی هستند که آب را آلوده می کنند. بسیاری از صنایع زباله های سمی را مستقیماً در منابع آب طبیعی بدون تصفیه رها می کنند. این ضایعات صنعتی حاوی چندین ترکیب سمی است که اثرات مرگباری بر بدن شما دارد

 

TDS  چگونه بر آب آشامیدنی تأثیر می گذارد؟

TDS موجود در آب ناخالصی دیگری است که باعث آلودگی می شود. ناخالصی های معلق جامدات محلول هستند که به عنوان آلاینده نیز عمل می کنند.

 

حذف سموم و ناخالصی ها از آب لوله کشی

اثرات ناخالصی های موجود در آب تهدید کننده زندگی است. خانه هایی که هنوز از آب لوله کشی برای نوشیدن استفاده می کنند، سلامت خود را به خطر می اندازند. با توجه به این سموم کشنده، تصفیه آب به نیاز روز تبدیل شده است. برداشتن رسوبات یا جوشاندن آب برای به دست آوردن آب آشامیدنی تمیز کافی نیست. بسیاری از ناخالصی های محلول ممکن است نیاز به حذف با سیستم های تصفیه آب تخصصی داشته باشند.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

بهترین سیستم های تصفیه آب برای آب سالم

تکنولوژی RO UV Water Purifier بهترین فیلتر آب برای به دست آوردن آب آشامیدنی سالم است. با تکنولوژی تصفیه آب چند مرحله ای، دستگاه تصفیه آب RO (اسمز معکوس) و فیلتر آب UV آب سالم و خالص را تضمین می کند. سایر روش‌های تصفیه آب، مانند جوشاندن، در از بین بردن سموم محلول در آب چندان موفق نیستند. در عین حال، یک دستگاه تصفیه کننده RO 98 درصد ناخالصی های محلول را از آب حذف می کند. فیلترهای آب آشامیدنی سالم برای کودک شما در دسترس هستند. بنابراین، اگر می خواهید از کیفیت آب آشامیدنی خود مطمئن باشید، نصب و خرید دستگاه تصفیه آب RO بهترین گزینه است.

پیشنهاد می شود :  بهترین دستگاه تصفیه آب

شرکت نور دارای مجموعه ای از تصفیه کننده های آب است که برای اطمینان از ایمنی خانواده شما اختصاص داده شده است. بهترین تصفیه کننده RO را با فناوری تصفیه مدرن دریافت کنید. برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید یا برای اطلاعات بیشتر به فروشگاه اینترنتی تصفیه آب نور بروید.

پیشنهاد می شود :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *