مقالات آموزشی

دستگاه تصفیه آب قلیایی!

خرید دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب قلیایی!

در این مطلب که درباره دستگاه تصفیه آب قلیایی است به توضیحاتی درباره آب قلیایی و فواید و مضرات آن پرداخته ایم.

آب قلیایی چیست؟

ممکن است ادعاهای سلامتی مختلفی در مورد آب قلیایی شنیده باشید. برخی می‌گویند می‌تواند به کند کردن روند پیری، تنظیم سطح pH بدن و پیشگیری از بیماری‌های مزمن مانند سرطان کمک کند.

اما آب قلیایی دقیقا چیست و چرا این همه هیاهو؟

آب قلیایی به سطح pH آن اشاره دارد. سطح pH عددی است که میزان اسیدی یا قلیایی بودن یک ماده را در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می‌کند. به عنوان مثال، چیزی با pH 1 بسیار اسیدی و چیزی با pH 13 بسیار قلیایی خواهد بود.

آب قلیایی در مقابل آب معمولی

آب قلیایی سطح pH بالاتری نسبت به آب آشامیدنی معمولی دارد. به همین دلیل، برخی از طرفداران آب قلیایی معتقدند که آب قلیایی می‌تواند اسیدی بودن بدن شما را خنثی کند. آب آشامیدنی معمولی دارای PH خنثی 7 می‌باشد.

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

آیا آب قلیایی کار می کند؟

آب قلیایی تا حدودی بحث برانگیز است. بسیاری از متخصصان سلامت می‌گویند که تحقیقات کافی برای حمایت از بسیاری از ادعاهای سلامتی که توسط کاربران و فروشندگان ارائه شده است وجود ندارد. تفاوت در یافته های تحقیق ممکن است مربوط به انواع مطالعات آب قلیایی باشد. چند مطالعه وجود دارد که نشان می‌دهد آب قلیایی ممکن است برای شرایط خاصی مفید باشد.

به عنوان مثال، در یک تحقیق آزمایشی دریافتند که نوشیدن آب قلیایی گازدار طبیعی با pH 8.8 ممکن است به غیرفعال کردن پپسین، آنزیم اصلی که باعث رفلاکس اسید می‌شود، کمک کند. با این حال، مطالعات انسانی بیشتری برای کشف این یافته ها مورد نیاز است.

محققان ژاپنی طی یک مطالعه کوچک نشان می‌دهند که نوشیدن آب قلیایی الکترولیز شده مدفوع را در 60 شرکت کننده اندکی بهبود می‌بخشد.

طی یک مطالعه که شامل 100 نفر بود، تفاوت قابل توجهی در ویسکوزیته کل خون بعد از مصرف آب با pH بالا در مقایسه با آب معمولی بعد از یک تمرین شدید پیدا کردند. ویسکوزیته، اندازه گیری مستقیم میزان کارآمدی جریان خون در عروق است.

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

افرادی که آب تصفیه با pH بالا مصرف می‌کردند، ویسکوزیته 6.3 درصدی داشتند. این به این معنی است که خون با آب قلیایی کارآمدتر جریان می‌یابد. این می‌تواند اکسیژن رسانی را در سراسر بدن افزایش دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری فراتر از این مطالعات کوچک مورد نیاز است. به طور خاص، برای پاسخ به سایر ادعاهای مطرح شده توسط حامیان آب قلیایی، تحقیقات لازم است.

علیرغم فقدان تحقیقات علمی اثبات شده، طرفداران آب قلیایی هنوز به مزایای سلامتی پیشنهادی آن اعتقاد دارند. این شامل:

  • خواص ضد پیری (از طریق آنتی اکسیدان های مایع که سریعتر جذب بدن انسان می شوند)
  • خواص پاکسازی روده بزرگ
  • پشتیبانی از سیستم ایمنی
  • آبرسانی، سلامت پوست و سایر خواص سم زدایی
  • کاهش وزن
  • مقاومت در برابر سرطان

آنها همچنین استدلال می‌کنند که نوشابه‌های غیرالکلی، که به‌طور بدنام اسیدی هستند، دارای ORP‌های بسیار مثبتی هستند که منجر به مشکلات سلامتی زیادی می‌شود، در حالی که آب‌های یونیزه‌شده و قلیایی‌شده دستگاه های تصفیه آب به‌درستی دارای ORP‌های بسیار منفی هستند.

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

آیا آب قلیایی عوارض دارد؟

آب آشامیدنی قلیایی ایمن در نظر گرفته می شود. در حال حاضر، هیچ مدرکی وجود ندارد که اثرات جانبی منفی را نشان دهد.

اگرچه آب قلیایی دارای pH متفاوتی نسبت به آب معمولی است، بدن شما تغییرات فیزیولوژیکی مانند ادامه تولید اسید هیدروکلریک، برای تنظیم سطح معده و رسیدن به هموستاز، که یک حالت ثبات است، ایجاد می کند.

طبیعی یا مصنوعی؟

آبی که به طور طبیعی قلیایی است زمانی اتفاق می‌افتد که آب از روی سنگ‌ها – مانند چشمه‌ها – عبور کند و مواد معدنی را جمع‌آوری کند که سطح قلیایی آن را افزایش می‌دهد.

با این حال، بسیاری از افرادی که آب قلیایی می نوشند، آب قلیایی را خریداری می کنند که از طریق فرآیند شیمیایی به نام الکترولیز یا دستگاه تصفیه آب انجام شده است.

در این تکنیک از محصولی به نام یون ساز برای افزایش PH آب معمولی استفاده می شود. سازندگان یونیزر می گویند که از الکتریسیته برای جدا کردن مولکول های موجود در آب استفاده می شود که اسیدی تر یا قلیایی تر هستند. با این حال، برخی از پزشکان و محققان می گویند که این ادعاها توسط تحقیقات با کیفیت پشتیبانی نمی شود.

برخی از دانشمندان استفاده از اسمز معکوس را برای تصفیه آب قبل از اتصال یونیزر قلیایی توصیه می‌کنند که می تواند pH را افزایش داده و مواد معدنی را اضافه کند.

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

از کجا آب قلیایی تهیه کنیم؟

آب قلیایی را می توان در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی یا مواد غذایی بهداشتی خریداری کرد. یونیزرهای آب در بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ نیز فروخته می شوند. همچنین می توانید خودتان با استفاده از فیلتر قلیایی بر روی دستگاه تصفیه آب خود ، کیفیت آب نوشیدنی خود را افزایش دهید.

نوشیدن آب قلیایی طبیعی به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود زیرا حاوی مواد معدنی طبیعی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *