تصفیه نور
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

محتوا
17 دسامبر 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک تصویر دوم // دستگاه تصفیه آب متصل به شیر
امتیاز بدهید

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک : فیلترهای آب چیست؟ دستگاه های تصفیه آب چه کاربردی دارند؟ما چرا به آب تسویه شده نیاز داریم؟اگر سوالاتی از این قبیل ذهن شما را مشغول کرده است با فروشگاه اینترنتی تصفیه نور تا انتهای این مقاله همراه باشید

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک در فروشگاه اینترنتی تصفیه نور

فیلترهای آب چیست؟

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

فیلترهای آب ناخالصی‌های ناخواسته آب مانند رسوبات، طعم و بو، سختی و باکتری‌ها را از بین می‌برند تا آب باکیفیت‌تر به دست آید. از تولید آب آشامیدنی با طعم بهتر تا کاربردهای تخصصی تر مانند دم کردن قهوه و ساختن یخ شفاف، ما طیف وسیعی از فیلترها و کارتریج ها را برای حل بسیاری از مشکلات مربوط به آب ارائه می دهیم.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک // 5 نوع فیلتر

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

بسته به درخواست شما، یعنی چیزی که می‌خواهید حذف کنید یا در برخی شرایط سعی در توقف آن دارید، 5 نوع فیلتر آب وجود دارد:

فیلترهای مکانیکی
فیلترهای جذبی
فیلترهای جداسازی
فیلترهای تبادل یونی
فیلترهای اسمز معکوس
هر یک از اینها مشکل آب متفاوتی را حل می کند و بسیاری از فیلترها در واقع از ترکیبی از این روش ها برای انجام سطوح مختلف فیلتراسیون استفاده می کنند.

چطورکار می کنند؟

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

فیلتر های تصفیه آب مکانیکی

ایده اصلی فیلتراسیون مکانیکی حذف فیزیکی رسوبات، کثیفی یا هر ذرات موجود در آب با استفاده از یک مانع است. فیلترهای مکانیکی می توانند هر چیزی باشند، از یک توری اصلی که زباله های بزرگ را فیلتر می کند تا یک فیلتر سرامیکی که ساختار منفذی بسیار پیچیده ای برای فیلتراسیون بسیار ریز موجودات بیماری زا دارد.

فیلتری که از فیلتراسیون مکانیکی استفاده می کند معمولاً یک درجه میکرون داده می شود که نشان می دهد فیلترها از نظر اندازه ذراتی که قادر به حذف آن هستند چقدر مؤثر هستند. رتبه بندی های رایجی که ممکن است مشاهده کنید عبارتند از:

5 میکرون – اکثر ذرات قابل مشاهده با چشم غیر مسلح را حذف می کند.
1 میکرون – ذراتی را که برای دیدن بدون میکروسکوپ خیلی کوچک هستند حذف می کند.
0.5 میکرون – کیست ها (ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم) را از بین می برد.

فیلترهای تصفیه آب جذبی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

جذب در فیلترهای آب معمولاً توسط کربن انجام می شود که در جذب آلاینده های موجود در آب بسیار مؤثر است. دلیل اینکه کربن به راحتی آلاینده ها را جذب می کند این است که دارای یک سطح داخلی بزرگ است که مملو از گوشه ها و سوراخ هایی است که می تواند ناخالصی های شیمیایی مانند کلر را به دام بیندازد.

اکثر فیلترهای معمولی خانگی حاوی کربن فعال دانه ای (GAC) هستند که طعم و بوهای ناخواسته را با جذب کاهش می دهد. فیلترهای گران‌تر از عناصر بلوک کربنی استفاده می‌کنند که معمولاً مؤثرتر هستند و معمولاً دارای رتبه‌بندی میکرون برای حذف ذرات هستند.

انواع مختلفی از مواد مختلف را می توان برای ساخت کربن برای فیلترها از جمله چوب و پوسته نارگیل استفاده کرد که فیلترهای پوسته نارگیل موثرتر و همچنین گران تر هستند.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک // فیلترهای تصفیه آب جداسازی

خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

جداسازی عمل جداسازی شیمیایی یک ماده است. پلی فسفات گرید غذایی معمولاً در فیلترهای بازدارنده رسوب برای جداسازی مواد معدنی کلسیم و منیزیم که باعث رسوب آهک و خوردگی می شوند استفاده می شود. با این حال، پلی فسفات به طور کلی فقط در مقادیر بسیار کم وارد می شود و به جای از بین بردن آن، تنها از رسوب جلوگیری می کند. این بدان معنی است که پلی فسفات آب را نرم نمی کند، بلکه در عوض مواد معدنی را در محلول نگه می دارد و از تشکیل آنها به صورت رسوب بر روی سطوحی که با آنها در تماس هستند جلوگیری می کند.

با توجه به وجود مواد معدنی سخت در آب، مهار رسوب برای همه کاربردها مناسب نیست. در عوض، نرم کردن آب با استفاده از فرآیندی مانند تبادل یونی معمولاً در مناطق آبی با سطوح قلیایی 180ppm یا بیشتر (آب بسیار سخت) و کاربردهایی که آب در دمای ثابت 95 درجه سانتیگراد یا بیشتر نگهداری می شود، توصیه می شود.

فیلتر های تصفیه آب تبادل یونی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک تصویر دوم

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک در فروشگاه اینترنتی تصفیه نور

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

تبادل یونی فرآیندی است که برای نرم کردن آب سخت از طریق تبادل یون‌های منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت با یون‌های دیگر مانند یون‌های سدیم یا هیدروژن استفاده می‌شود. برخلاف بازدارندگی رسوب، تبادل یونی به طور فیزیکی مواد معدنی سخت را حذف می کند، رسوب آهک را کاهش می دهد و آب را برای کاربردهایی که در دمای بالا ثابت نگه داشته می شود، مناسب می کند. در دستگاه های قهوه ساز تجاری

تبادل یونی معمولاً با استفاده از رزین تبادل یونی انجام می شود که معمولاً به شکل دانه های کوچک است. نوع مشابهی از رزین در برخی از نرم‌کننده‌های آب استفاده می‌شود و در مورد نرم‌کننده‌های آب، رزین از یون‌های سدیم استفاده می‌کند که نیاز به شارژ دوره‌ای برای جلوگیری از بی‌اثر شدن رزین دارند. از آنجایی که فیلترهای آب معمولاً واحدهای مهر و موم هستند، شما به سادگی فیلتر را با یک فیلتر جدید جایگزین می کنید، البته لازم به ذکر است که
واحدهای درمان کلسیم (CTU) را می توان به تامین کننده بازگرداند و بازسازی کرد.

رزین‌هایی که از یون‌های سدیم استفاده می‌کنند معمولاً در فیلترهای آب آشامیدنی استفاده نمی‌شوند، زیرا مقدار نمک (سدیم) موجود در آب آشامیدنی از نظر قانونی به 200 میلی‌گرم در لیتر محدود شده است. از آنجایی که تبادل یونی سدیم باعث افزایش سطح نمک می شود، رزین تبادل یونی مبتنی بر هیدروژن گزینه ترجیحی برای فیلترها است.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک // فیلتر های تصفیه آب اسمز معکوس

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

اسمز معکوس (RO) فرآیند حذف مواد جامد معدنی محلول (مانند یون‌های منیزیم و کلسیم) از آب با فشار دادن آن از طریق یک غشای نیمه‌تراوا تحت فشار است تا آب از آن عبور کند اما بیشتر آلاینده‌ها باقی بمانند.

اسمز معکوس یک روش بسیار موثر برای تصفیه آب است و معمولاً با تعدادی فیلتر دیگر مانند فیلتر مکانیکی (رسوبی) و فیلتر جذبی (کربن فعال) ترکیب می شود تا آب با مقدار کمی آلاینده باقی مانده باشد.

سیستم‌های اسمز معکوس از فشار آب برای فشار دادن آب به داخل غشا استفاده می‌کنند، بنابراین از برق استفاده نمی‌کنند، اگرچه مقدار معینی آب زائد تولید می‌شود که باید به زهکش ارسال شود. فیلترهای اضافی درگیر در تصفیه آب چند مرحله‌ای می‌توانند واحد اسمز معکوس را نسبت به سایر روش‌های فیلتراسیون گران‌تر کنند، اما در کاربردهایی که 99.9 درصد آب خالص مورد نیاز است، RO بهترین سطح فیلتراسیون موجود را ارائه می‌کند که به طور فزاینده‌ای برای تصفیه آب ساخته شده استفاده می‌شود. برای قهوه

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک // ترکیبات

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

هر روش فیلتراسیون محدودیت هایی در مورد حذف آن دارد، بنابراین اکثر فیلترهای آب یا سیستم های فیلتراسیون از ترکیبی از روش ها برای دستیابی به سطح خاصی از خلوص آب استفاده می کنند. برای مثال، فیلترهای پارچ آب خانگی عموماً از مکانیکی، جذبی و تبادل یونی استفاده می کنند، در حالی که فیلترهای درون خطی از مکانیکی و جذبی با گنجاندن احتمالی جداسازی استفاده می کنند، اگر فیلتر برای جلوگیری از رسوب طراحی شده باشد. سیستم های اسمز معکوس بسته به اینکه سیستم RO دارای چند مرحله است می توانند از اسمز مکانیکی، جذبی و البته معکوس استفاده کنند.

با درک پنج روش مختلف که با آن آب را می توان فیلتر کرد و روشی که می توان آنها را با هم ترکیب کرد، امیدواریم تشخیص نوع فیلترهای مورد نیاز برای هر برنامه ای را آسان تر کنید.

دستگاه های فیلتر آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

سیستم های فیلتر آب مزه ها و بوهای ناخواسته را از آب اصلی حذف می کند تا آب تمیز و تازه را مستقیماً از شیر شما ارائه دهد. سیستم های خانگی مانند Watergem جمع و جور هستند و به راحتی در زیر سینک یا فضای کوچک نصب می شوند. سیستم های تصفیه آب تجاری بسته به استفاده در آشپزخانه یا تجهیزات تخصصی کمی متفاوت هستند. سیستم های فیلتر آب به طور کامل با کیت مجهز شده اند تا شما را راه اندازی کرده و به خط آب موجود دسترسی داشته باشید.

فیلترهای آب قهوه ساز

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

آب در تهیه قهوه عالی ضروری است. قوانین عادی فیلتراسیون در مورد دانه قهوه که قبل از اینکه طعم کامل خود را آزاد کند به ترکیب بسیار خاصی از مواد معدنی نیاز دارد، اعمال نمی شود. این، با محافظت و تمیز کردن دستگاه‌های گران‌قیمت اسپرسو به این معنی است که فیلترهای قهوه‌ساز سطح دیگری هستند، خوشبختانه ما به خوبی برای مدیریت فیلترهای آب دستگاه قهوه مجهز هستیم.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک // فیلترهای داخلی آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

فیلترهای داخلی مستقیماً روی خط آب یا دستگاه قرار می گیرند و آب قبل از رسیدن به شیر یا دستگاه از فیلتر عبور می کند. این نوع فیلتر که معمولاً در خانه ها استفاده می شود به دلیل اندازه کوچک برای نصب در زیر سینک مناسب است.

فیلترهای درون خطی می‌توانند مشکلات رایج آب شهری مانند طعم کلر، بو و باکتری‌ها را کاهش دهند که آب طعم‌دار آب بطری‌شده را بدون زباله‌های پلاستیکی فراهم می‌کنند. مجموعه فیلترهای آب درون خطی Hydro+ یکی از پرفروش ترین فیلترهای اروپا است.

فیلترها را رها کنید

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

فیلترهای کشویی به گونه ای ساخته شده اند که در داخل محفظه فیلتر آب قرار بگیرند. محفظه ها بسته به کاربری متفاوت هستند اما رایج ترین اندازه ها 10 و 20 اینچ هستند. ما همچنین محفظه های جامبو و محفظه Watts Big Bubba را ذخیره می کنیم

فیلترهای یخچال برای فیلتر کردن آب خوراکی که به مکانیسم آب آشامیدنی و یخ وارد می شود مورد نیاز است. که بیشتر در یخچال فریزرهای سبک آمریکایی یافت می شود، اندازه و سازگاری فیلتر بسته به مدل/مدل و سبک یخچال فریزر متفاوت است.

کوره های ترکیبی برای بخار خود به آب با کیفیت خوب متکی هستند. واکنش شیمیایی آب بی کیفیت که برای تولید بخار یا آب گرم گرم می شود، عامل اصلی ایجاد رسوب آهک است که می تواند منجر به خرابی شود. Everpure Claris یکی از معتبرترین برندها است و تولید کنندگان تجهیزات پذیرایی و شرکای خدمات آنها فیلترهای فر ترکیبی را عرضه می کند.

فیلترهای آب روی میز

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

فیلترهای آب رومیزی فیلتراسیون و راحتی عالی را ارائه می دهند، زیرا این سیستم ها را می توان دقیقاً در جایی که می خواهید مانند داخل آشپزخانه شما نصب کرد. در واقع، برخی از فیلترهای آب روی میز را می توان مستقیماً به شیر آب وصل کرد، در حالی که اگر فضای کافی در سینک خود ندارید، برخی دیگر را می توان در جای دیگری قرار داد.

در حالی که فیلترهای آب روی میز سطح بالایی از فیلتراسیون را ارائه می دهند، باید توجه داشت که آنها معمولاً به اندازه سیستم های کل خانه یا زیر سینک قدرتمند نیستند. به این ترتیب، اگر به دنبال حداکثر حذف آلودگی هستید، ممکن است بخواهید گزینه های دیگری را در نظر بگیرید.

آنها همچنین معمولاً عملکرد فیلتراسیون بیشتری را ارائه می دهند، زیرا بسیاری از آنها از ترکیبی از کربن فعال / کربن کاتالیزوری به علاوه تبادل یونی برای جذب و جلوگیری از ورود آن آلاینده های مزاحم مانند کلر، کلرامین، فلزات سنگین، کیست های مقاوم به کلر مانند ژیاردیا و جلوگیری از ورود آنها به آب استفاده می کنند. کریپتوسپوریدیوم، داروها و غیره.

اسمز معکوس بسیار شبیه یک فیلتر عمل می کند، اما به جای استفاده از رسانه های جذب کننده آلاینده، تمام ذرات آب را از یک غشای بسیار کوچک نیمه تراوا عبور می دهد. با فشار دادن آب به داخل این غشای نیمه تراوا (سفیده تخم مرغ را در نظر بگیرید)، تمام ذراتی را که برای دنبال کردن مسیر آب بسیار بزرگ بودند، از بین می برد.

تقطیر زمانی است که آب بجوشد و بخار گرفته شود. سپس بخار جمع آوری و تصفیه می شود. در نهایت، درمان UV زمانی است که آب در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد که موجودات زنده از جمله ویروس ها را از بین می برد.

در حالی که تصفیه آب بیشترین حذف آلودگی را ارائه می دهد، ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. به عنوان مثال، یک تصفیه کننده RO مواد معدنی از جمله مواد سالم را حذف می کند، بنابراین شما باید یکی را با یک رمینرالایزر خریداری کنید یا گزینه های دیگری را در نظر بگیرید. علاوه بر این، یک تصفیه کننده UV فقط میکروارگانیسم ها را از بین می برد، اما شما باید از آن به همراه یک فیلتر آب سنتی برای حذف رسوب استفاده کنید.

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader