مقالات آموزشی

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس!

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس!

برای خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس چه مواردی را لازم است بدانیم؟  قطعا می‌توانیم بگوییم که عملکرد این مدل دستگاه تصفیه آب، از جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم های تصفیه آب به شمار می‌آید. خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می‌تواند آب با بالاترین کیفیت و سختی آب را در اختیار شما بگذارد.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس به عواملی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از: کشور سازنده، کیفیت قطعات، کیفیت فیلتر تصفیه آب، خدمات پس از فروش تصفیه آب، تعداد مراحل فیلتراسیون و عملکرد کلی تصفیه آب.

 

چرا باید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بخریم؟

اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب خانگی خوب هستید، توصیه می‌کنیم که حتما موارد زیر را مطالعه نمایید.

1. بهترین روش شیرین شدن و بهبود طعم آب آشامیدنی:

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا (REVERSE OSMOSIS) به طور کامل آلاینده های آب آشامیدنی که باعث مسمومیت و بوی بد آب می‌شود را تصفیه و باعث بهتر شدن طعم، بو و ظاهر آب می‌شود.

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

2. به صرفه تر بودن اسمز معکوس از آب معدنی:

با یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با کیفیت خرید بی رویه بطری های آب معدنی را متوقف خواهید کرد. زیرا این آب تصفیه شده سالم تر و با کیفیت تر از بطری های آب معدنی هستند و شما به راحتی می‌توانید سختی آب تصفیه شده منزل خود را اندازه گیری و تنظیم نمایید.

 

3. سادگی در سروریس و نگهداری:

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای شاسی، فیلتر و مخزنی است که متحرک بوده و قابل جابه جایی است و همین امر موجب سهولت در نگهداری، جابه جایی و سرویس این مدل دستگاه های تصفیه آب می شود.

 

4. حذف مواد مضر موجود از آب لوله کشی:

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس تمامی آلاینده های مضر مانند باکتری، آفت کش، آرسنیک، سولفات، دارو، فلوراید، نیترات و … را از آب لوله کشی شهری حذف می‌کند.

 

5. دستگاه اسمز معکوس در کجا نصب می شود؟

تقریبا تمامی دستگاه های اسمز معکوس در زیر سینک آشپزخانه نصب و با شیر جدا یا شیر آب دو کاره، آب تصفیه شده را خروجی می دهند. این دستگاه ها همچنین قابلیت نصب به فریزر، یخ ساز یخچال و یخچال ساید بای ساید را دارند. این مدل دستگاه تصفیه آب برای شرکت ها و ادارات هم نیز مناسب است.

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

6. سیستم اسمز معکوس چگونه کار می‌کند؟

عملکرد اسمز معکوس ساده و مستقیم است که در این فرایند مواد جامد غیر آلی مثل نمک، از آب حذف می شوند. این سیستم آب شهری را با فشار زیاد از یک غشا با بافت های کاملا ریز و عبور می دهد که باعث حذف املاح مضر تا  0.0001 (یک ده هزارم) میکرون می شود.

 

ناخالصی‌هایی که در آب شیرین پیدا شده و بتا سیستم اسمز معکوس تصفیه می‌شود عبارتند از:

  • سرب
  • فلوراید و وایتکس
  • آفت کش‌ها و ضدعفونی کننده‌های مضر برای بدن انسان
  • کلر و کلرامین
  • مواد شوینده
  • نیترات‌ها، آرسنیک، نیتریت و آلومینیوم و سولفات‌ها
  • املاح درشت قابل مشاده با چشم مانند شن و ماسه و گل و لای
  • و …

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

اجزای اساسی دستگاه اسمز معکوس

1. دریچه ورودی شیر آب سرد:

شیر ورودی آب سرد که با شلنگ به طرف ورودی پیش فیلتر مرحله اول متصل می‌شود و ورودی اصلی آب تصفیه نشده به دستگاه است.

 

2. پیش فیلترها:

آب از لوله آب سرد وارد فیلتر مرحله اول شده، املاح درشت آن حذف شده و به مرحله دوم و سوم می رود. کلر و رسوبات جز مواردی هستند که در مراحل اول تا سوم از آب تصفیه می شوند.

پیش فیلترها برای محافظت از فیلتر ممبران اسمز معکوس تعبیه شده اند و به خاطر حذف خاک، شن، ماسه و رسوبات دیگر، عمر مفید ممبران تصفیه آب را بیشتر می‌کنند.

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

3. ممبران تصفیه آب:

ممبران تصفیه آب یا غشای اسمز معکوس اصلی ترین تکنولوژی در سیستم اسمز معکوس است که تمام املاح مضر حتی کوچکتر از 0.0001 را حذف می‌کند. آب بعد از عبور از ممبران وارد مخزن شده که در آن آب تصفیه شده ذخیره می شود.

 

4. فیلتر پست کربن:

آب، بعد از برگشت از مخزن ذخیره سازی و قبل از رفتن به شیر آب روی سینک، از فیلتر پست کربن عبور می‌کند تا تمام طعم و بوی نا مطبوعی که اگر باقی مانده باشد حذف شود.

 

5. فیلتر معدنی ساز مینرال:

فیلتر مینرال تصفیه آب، املاح مفیدی که در طی مراحل تصفیه آب، از آب حذف شدند را به آب برمی‌گرداند. این موارد شامل سدیم، منیزیم، کلسیم و … بوده که برای بدن مفید هستند.

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

6. مخزن تحت فشار تصفیه آب:

میزان استاندارد ذخیره سازی در مخزن تصفیه آب، 2 تا 4 گالن (یعنی 8 تا 16 لیتر) است. زمانی که تیوب داخل مخزن پر می‌شود، به طور اتوماتیک دستگاه توسط شیر های پرشر و لو پرشر قطع می شود.

 

7. شیر تصفیه آب:

شیر تصفیه آب روی سینک و در کنار شیر اصلی ظرفشویی نصب شده و خروجی آن آب تصفیه شده است. شیرهای تصفیه آب انواع متفاوتی دارند مانند شیر تصفیه آب اهرمی، شیر تصفیه آب ستاره ای، شیر تصفیه آب اهرمی پایه بلند و … و همچنین در رنگ های متفاوت مانند طلایی، مشکی، استیل و … موجود هستند.

 

8. خروجی فاضلاب تصفیه آب:

خروجی فاضلاب، از ممبران به فاضلاب در زیر سینک نصب می شود که آلاینده و املاح مضری که از آب حذف شده است را به فاضلاب هدایت می کند و به همین دلیل دستگاه تصفیه آب را از هر گونه آلودگی دور می کند.

 

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

عمر مفید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس چند سال است؟

می‌توان گفت که اگر فیلترهای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی را به طور منظم تعویض کرده و به درستی از دستگاه استفاده نمایید و از آن مراقبت کنید، طول عمر بسیار طولانی دارد تا زمانی که ضربه سنگینی به دستگاه وارد نشود. طول عمر مفید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس چیزی حدود 10 تا 15 سال است.

اگر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس خود را به موقع تعویض نکنید، عوارض مضری هم برای سلامت بدن خود و هم برای دستگاه تصفیه آب خود به وجود آورده اید.

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. جهت مشاوره و یا ثبت سفارش با مشاوران ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *