نکات مهم تصفیه آب

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600 : در این مقاله از فروشگاه اینترنتی تصفیه نور قصد داریم در مورد این دستگاه تصفیه آب توضیحاتی را ارائه کنیم تا بتوانید خرید تصفیه آب بهتری را تجربه کنید

فیلتر آب کوله پشتی در مقابل دستگاه تصفیه آب: چه تفاوتی دارد؟

توضیحات خرید دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

به بیان ساده، تفاوت اصلی بین یک فیلتر آب کوله پشتی و یک تصفیه کننده آب در سطح محافظتی است که این دو دستگاه تصفیه در برابر میکروارگانیسم های مضری که ممکن است در منابع آب در کمین هستند، ایجاد کنند.

به طور کلی، فیلتر آب برای حذف تک یاخته ها و باکتری های موجود در آب طراحی شده است، اما نه ویروس ها. یک دستگاه تصفیه آب برای حذف تک یاخته ها، باکتری ها و ویروس ها طراحی شده است و سطح دفاعی بالاتری را ارائه می دهد.

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600 // چرا دو گزینه دستگاه درمانی وجود دارد؟

توضیحات بهترین دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

به طور سنتی، مقابله با ویروس ها برای دستگاه های تصفیه آب دشوار بوده است.

در مقیاس میکروسکوپی، ویروس ها بسیار کوچکتر از تک یاخته ها و باکتری ها هستند. به همین دلیل، آنها برای گرفتن فیلترهای کوله پشتی بسیار کوچک هستند.

آنها به سادگی از طریق رسانه فیلتری که فیلترها استفاده می کنند می لغزند.

تا همین اواخر، اشعه ماوراء بنفش، درمان‌های شیمیایی یا جوشاندن آب برای غیرفعال کردن ویروس‌ها با به هم زدن DNA آنها مورد نیاز بود.

با این حال، اکنون، پیشرفت در تصفیه‌کننده‌های فیزیکی (در مقابل تصفیه‌کننده‌های شیمیایی) به این معنی است که شما یک راه راحت برای حذف فیزیکی ویروس‌ها به همراه باکتری‌ها و تک یاخته‌ها، همه در یک مرحله آسان، دارید.

در حالی که تصفیه کننده های فیزیکی و سایر عوامل تصفیه کننده در مواقعی که به آنها نیاز دارید عالی هستند، یک تصفیه کننده همیشه در هر سفر ضروری در نظر گرفته نمی شود. بیایید نگاهی به چرایی آن بیاندازیم.

(لطفاً توجه داشته باشید، طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، ویروس COVID-19 در منابع آب آشامیدنی شناسایی نشده است. سیستم‌های شهری به راحتی با پاتوژن‌های موجود در آب در روش‌های درمان خود مقابله می‌کنند.)

چه زمانی باید از فیلتر آب کوله پشتی استفاده کنم؟

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

در حالی که تصفیه کننده ها دفاع بیشتری نسبت به میکروفیلترها ارائه می دهند، ممکن است برای برخی از انواع سفرها کمی بیش از حد در نظر گرفته شوند.

اگر در کشورهای عقب افتاده ایالات متحده و کانادا سفر می کنید، یک فیلتر معمولاً محافظت کافی در نظر گرفته می شود. در این مناظر بکر، که در آن تردد انسان نسبتاً کم است، تهدیدهای اصلی تک یاخته ها (مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا) و باکتری ها (مانند E. coli و Salmonella) در نظر گرفته می شوند. این میکروارگانیسم ها می توانند از طریق مدفوع انسان یا حیوان در آب به شما منتقل شوند.

دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

در مقابل، ویروس‌ها عموماً مختص گونه‌ها هستند. این بدان معناست که ویروس‌هایی که برای انسان مضر هستند، عمدتاً توسط مدفوع انسان‌های دیگر منتقل می‌شوند. بنابراین، در جایی که تعداد انسان‌های کمتری وجود دارد، می‌توانیم احتمال ابتلا به ویروس‌ها را نیز کمتر فرض کنیم.

مهم است که اطمینان حاصل کنید که میکروفیلتر شما برای کنترل آب از نوع بک کانتری ساخته شده است.

برخی از فیلترها در مغازه های فضای باز به گونه ای طراحی شده اند که فقط مزه های نامطبوع را از آب لوله کشی حذف می کنند.

میکروفیلترهای درجه یک کشور برای حذف آلاینده‌ها تا 0.2 میکرون طراحی شده‌اند و باید مطابق با پروتکل NSF P231 و/یا استاندارد راهنمای EPA ایالات متحده و پروتکل تست تصفیه‌کننده‌های میکروبیولوژیکی (برای حذف باکتری‌ها و تک یاخته‌ها) باشند. در اینجا با این استانداردهای تست آشنا شوید.

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600 // چه زمانی باید از دستگاه تصفیه آب کوله پشتی استفاده کنم؟

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X METAL M600

اگر به کشورهای کمتر توسعه‌یافته سفر می‌کنید، جایی که زیرساخت‌های تصفیه و بهداشت آب ضعیف هستند، دستگاه تصفیه آب گزینه مطمئن‌تری است.

اگر متوجه شدید که مردم در نزدیکی منابع آبی مانند دریاچه‌های محبوب بهداشت را رعایت نمی‌کنند، ممکن است یک تصفیه‌کننده را در مناطق محلی خود انتخاب کنید.

ویروس های معمولی که در منابع آبی یافت می شوند عبارتند از نوروویروس و هپاتیت A.

اگر شما یک میکروفیلتر دارید، پس از اینکه آب را به اندازه کافی از تک یاخته ها، باکتری ها و هر ذره ای مانند کثیفی فیلتر کردید، می توانید با افزودن یک عامل تصفیه کننده به آب با ویروس ها مبارزه کنید.

قرص های شیمیایی یک تصفیه کننده پشتیبان عالی برای هر میکروفیلتر ایجاد می کنند و با از بین بردن هر گونه ویروس بالقوه، آب را برای نوشیدن ایمن می کنند.

با این حال، استفاده از یک عامل تصفیه کننده مانند قرص های شیمیایی یا اشعه ماوراء بنفش به تنهایی ذراتی مانند کثیفی را از بین نمی برد. توجه به این نکته مهم است که ذرات موجود در آب می‌توانند اثربخشی اشعه ماوراء بنفش و تا حدی مواد شیمیایی را مختل کنند.

به همین دلیل است که تصفیه کننده های فیزیکی مانند MSR Guardian® Gravity Purifier و MSR Guardian® Purifier با عملکرد پمپ مزیت بزرگی را ارائه می دهند.

تصفیه کننده های فیزیکی برای حذف فیزیکی آلاینده ها تا 0.02 میکرون طراحی شده اند (به صفر اضافی در مقابل 2 توجه کنید). تمام تصفیه کننده های فیزیکی باید استانداردهای آزمایش آب آشامیدنی NSF P231، NSF Protocol P248 یا EPA را رعایت کنند.

از آنجایی که کشورهای محلی ما شاهد افزایش ترافیک هستند و خطر ابتلا به ویروس ها به همراه آن افزایش می یابد، تصفیه کننده ها ممکن است به ابزارهای محبوب تری تبدیل شوند.

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

فیلتر تصفیه آب

دستگاه های پیش تصفیه

قطعات و لوازم جانبی دستگاه های تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

فواید دستگاه تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *