نکات مهم تصفیه آب

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600 : روش های تصفیه آب برای رعایت استانداردهای کیفیت آب برای خانواده ها و کل شهرها استفاده می شود. روش‌های تصفیه شامل آب جوش، تقطیر، ضدعفونی و فیلتر کردن است، اما گاهی اوقات از روش‌های کمتر رایج برای تصفیه آب مانند تصفیه خورشیدی و افزودن ید نیز استفاده می‌شود.

تصفیه آب شامل حذف مواد شیمیایی ناخواسته، آلاینده ها، جامدات معلق و گازها از آب است تا آن را برای استفاده انسانی مناسب سازد.

بیشتر آب آشامیدنی ضد عفونی و تصفیه می شود تا برای مصارف انسانی ایمن باشد، اما روش های تصفیه آب برای کاربردهای مختلف دیگری مانند محیط های صنعتی و دارویی نیز استفاده می شود.

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی تصفیه نور قصد داریم در مورد مزایای استفاده از دستگاه های تصفیه آب مطالبی را منتشر کنیم

چرا تصفیه آب مهم است؟

توضیحات خرید دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

تصفیه آب برای کاهش و حذف تعداد ذرات معلق، انگل‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌هایی که ممکن است در داخل آب ذخیره شوند، مهم است.

در آب آشامیدنی، کیفیت آب باید از استانداردهای دولتی یا بین المللی تبعیت کند.

به عنوان مثال، طبق EPA (آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا)، آب آشامیدنی باید دارای pH بین 6.5 تا 8.5 باشد.

(برای اندازه گیری PH آب خانگی خود، Atlas Scientific شما را با طیف گسترده ای از پروب ها و حسگرهای pH پوشش داده است.)

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش داد که در سال 2019، میلیاردها نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی بهبودیافته دسترسی ندارند و بنابراین، موارد سالانه بیماری‌های اسهالی به دلیل دسترسی ضعیف به آب، بهداشت و بهداشت باعث مرگ 1.8 میلیون نفر در هر سال می‌شود. سال

با استفاده از تکنیک های ساده برای تصفیه آب و نگهداری آن در ظروف ایمن، می توان به راحتی از مرگ و میر ناشی از بیماری های منتقله از طریق آب پیشگیری کرد.

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600 // چگونه کیفیت آب را آزمایش کنیم؟

دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

آزمایش کیفیت آب بسیار مهم است، به ویژه زمانی که آب برای مصرف انسان استفاده می شود.

برای تعیین کیفیت آب، متغیرهای زیر اندازه گیری می شوند:

درجه حرارت
اکسیژن محلول
pH
کل جامدات معلق/محلول (حسگر کدورت)
رسانایی
مواد مغذی
فلزات
هیدروکربن ها
مواد شیمیایی صنعتی
با آزمایش کیفیت آب می‌توانیم از وضعیت آب و اینکه آیا قبل از استفاده نیاز به تصفیه دارد، متوجه شویم. به همین دلیل است که آب اغلب تصفیه می شود.

چه روش هایی برای تصفیه آب استفاده می شود؟

توضیحات بهترین دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

روش‌هایی برای تعیین تصفیه آب مورد نیاز است، زیرا بازرسی‌های بصری به تنهایی نمی‌توانند تعیین کنند که آیا آب با استانداردهای کیفیت آب مطابقت دارد یا خیر.

وقتی در مورد روش های تصفیه آب صحبت می کنیم، درک تفاوت بین فیلتر آب و تصفیه آب بسیار مهم است.

فیلتر آب رسوبات و مواد شیمیایی مضر و سموم را از آب حذف می کند. از فیلترهای آب نیز برای ایجاد ظاهر، بو و طعم بهتر آب استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب شبیه فیلتر آب است، زیرا ناخالصی ها را نیز از بین می برد، با این حال، 90 تا 95 درصد از آلاینده های بیولوژیکی و مواد معدنی را نیز از آب حذف می کند. سه روش اصلی تصفیه آب عبارتند از: اسمز معکوس (RO)، دییونیزاسیون (با استفاده از UV) و تقطیر.

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600 // آب جوش

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

آب جوش امن ترین و ارزان ترین راه برای تصفیه آب است. آب جوش آن را از نظر میکروبیولوژیکی ایمن می کند و شما به راحتی می توانید آن را در خانه خود انجام دهید.

با افزایش دمای آب، باکتری ها، ویروس ها و برخی ناخالصی ها را می توان حذف کرد، زیرا بیشتر موجودات زنده نمی توانند در آب بالاتر از 212 درجه فارنهایت زنده بمانند.

با این حال، میکروارگانیسم‌های مرده و بسیاری از ناخالصی‌ها هنوز می‌توانند در ته آب ته نشین شوند، بنابراین جوشاندن تمام ناخالصی‌های موجود در آب را از بین نمی‌برد. برای حذف تمام ناخالصی ها، آب باید از طریق یک الک ریز متخلخل صاف شود.

پس از جوشاندن آب، باید روی آن را پوشانده و قبل از نوشیدن بگذارید تا خنک شود.

اگر نمی توانید آب را بجوشانید، باید از یک یا چند روش برای تصفیه آب استفاده کنید تا نوشیدنی ایمن شود.

فیلتراسیون

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

فیلتراسیون یکی از مقرون به صرفه ترین و متداول ترین روش ها برای تصفیه آب است. همچنین فیلتراسیون بهترین روش برای تولید آب تصفیه شده سالم تر است، زیرا تمام مواد معدنی موجود در آب را از بین نمی برد.

از فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی برای حذف ترکیبات استفاده می کند تا آب را برای مصرف انسان ایمن کند. فیلتر کردن آب همچنین در از بین بردن ترکیبات خطرناک بزرگ و کوچکی که ممکن است در داخل آب تجمع کنند، که به دلیل ایجاد بیماری های منتقله از راه آب شناخته می شوند، ساده و سریع است.

تصفیه‌کننده‌های اسمز معکوس الکتریکی (RO) که حاوی فیلترهای UV (فرابنفش) و UF (فرابنفش) هستند، مطمئن‌ترین روشی هستند که امروزه در خانه‌ها استفاده می‌شود. با این حال، راه‌های زیادی برای تصفیه آب وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

فیلترهای شنی سریع

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

فیلترهای شنی سریع رایج ترین نوع فیلتر برای تصفیه آب هستند. آب از میان ماسه عبور می کند که معمولاً لایه ای از کربن فعال (یا زغال سنگ آنتراسیت) مستقیماً بالای ماسه دارد.

کربن ترکیبات آلی را فیلتر می کند و طعم و بوی آب را بهبود می بخشد. فیلترهای شنی سریع بدون فیلتر کربن اضافی در برابر طعم و بو بی تاثیر هستند.

فیلترهای شنی می توانند مواد جامد معلق بزرگتر از اندازه منافذ بین ماسه را فیلتر کنند، به راحتی می توان آنها را تمیز کرد (از طریق سیستم فلاش برگشتی) و دوباره استفاده کرد.

با این حال، شستشوی معکوس مداوم می تواند تعادل شیمیایی آب را از بین ببرد، بنابراین ممکن است به درمان های اضافی نیاز باشد که هزینه اضافی برای تصفیه تصفیه است.

فیلترهای شنی سریع معمولاً در کشورهای در حال توسعه برای تصفیه مقادیر زیادی آب آشامیدنی در یک منطقه بزرگ استفاده می شود.

 

مطالب مرتبط :

 

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

فیلتر تصفیه آب

دستگاه های پیش تصفیه

قطعات و لوازم جانبی دستگاه های تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب مدل BLUE LINE L600

بهترین دستگاه تصفیه آب

فواید دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب مدل X GOLD M600

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *