نکات مهم تصفیه آب

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600 :با فروشگاه اینترنتی تصفیه نور تا انتهای این مقاله همراه باشید تا توضیحاتی در مورد این نوع از دستگاه تصفیه آب و انواع مختلف دستگاه های تصفیه آب ایرانی و تایوانی ارائه کند تا بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید

سنسور سطح آب چیست؟

توضیحات خرید دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

سنسور سطح آب دستگاهی است که سطح مایع را در یک ظرف ثابت که خیلی زیاد یا خیلی کم است اندازه گیری می کند. با توجه به روش اندازه گیری سطح مایع می توان آن را به دو نوع تماسی و غیر تماسی تقسیم کرد.

نوع ورودی فرستنده سطح آب که ما به آن می گوییم یک اندازه گیری تماسی است که ارتفاع سطح مایع را به سیگنال الکتریکی برای خروجی تبدیل می کند. در حال حاضر یک فرستنده سطح آب پر استفاده است.

سنسور سطح آب چگونه کار می کند؟

توضیحات بهترین دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

اصل کار سنسور سطح آب این است که وقتی در یک عمق معین در مایع مورد اندازه‌گیری قرار می‌گیرد، فشار روی سطح جلویی سنسور به ارتفاع سطح مایع تبدیل می‌شود.

فرمول محاسبه Ρ=ρ.g.H+Po، در فرمول P فشار روی سطح مایع حسگر، ρ چگالی مایع مورد اندازه گیری، g شتاب محلی گرانش، Po فشار اتمسفر روی سطح مایع، و H عمقی است که حسگر در آن به مایع سقوط می کند.

سنسور سطح دستگاهی است که برای نظارت و اندازه گیری سطوح مایع (و گاهی اوقات جامد) طراحی شده است.

هنگامی که سطح مایع تشخیص داده می شود، سنسور داده های حس شده را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. سنسورهای سطح عمدتاً برای نظارت بر مخازن، مخازن نفت یا رودخانه ها استفاده می شوند

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600 // از سنسورهای سطح آب کجا استفاده کنیم؟

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

موارد استفاده از سنسورهای سطح آب شامل موارد زیر است:
1. اندازه گیری سطح آب استخرها و مخازن آب
2. اندازه گیری سطح آب رودخانه ها و دریاچه ها
3. اندازه گیری سطح دریا
4. اندازه گیری سطح مایعات اسید-باز
5. اندازه گیری سطح روغن کامیون های نفتی و صندوق های پستی
6. کنترل سطح آب استخر
7. هشدار سونامی و پایش سطح دریا
8. کنترل سطح آب برج خنک کننده
9. کنترل سطح پمپ فاضلاب
10. نظارت از راه دور سطح مایع

سنسورهای سطح آب چه مزایایی دارند؟

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

1. ساختار ساده: هیچ عنصر متحرک یا الاستیک وجود ندارد، بنابراین قابلیت اطمینان بسیار بالا است و نیازی به نگهداری منظم در طول استفاده نیست. عملیات ساده و راحت است.
2. نصب راحت: هنگام استفاده، ابتدا یک سر سیم را به درستی وصل کنید و سپس سر دیگر کاوشگر سطح آب را داخل محلول اندازه گیری قرار دهید.
3. محدوده اختیاری است: شما می توانید سطح آب را در محدوده 1-200 متر اندازه گیری کنید، و سایر محدوده های اندازه گیری نیز می توانند سفارشی شوند.
4. طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی: مناسب برای اندازه گیری سطح مایع دمای بالا و فشار بالا، خوردگی قوی، آلودگی بالا، و رسانه های دیگر. ساخت یک دستگاه سنجش سطح آب الکترونیکی در ساحل رودخانه می تواند برای نظارت بر جزر و مد استفاده شود.
5. گستره وسیعی از محیط اندازه گیری: اندازه گیری با دقت بالا را می توان از آب، روغن تا خمیر با ویسکوزیته بالا انجام داد، و جبران دما در محدوده وسیع تحت تأثیر کف کردن، رسوب و ویژگی های الکتریکی محیط اندازه گیری قرار نمی گیرد.
6. عمر طولانی: به طور کلی، سنسور سطح مایع را می توان برای 4-5 سال در یک محیط معمولی استفاده کرد و همچنین می توان آن را برای 2-3 سال در یک محیط سخت استفاده کرد.
7. عملکرد قوی: می توان آن را مستقیماً به متر نمایشگر دیجیتال متصل کرد تا مقدار را در زمان واقعی نمایش دهد، یا می توان آن را به انواع کنترلرها متصل کرد و حد بالا و پایین را برای کنترل حجم آب در ظرف تنظیم کرد.
8. اندازه گیری دقیق: سنسور داخلی با کیفیت بالا دارای حساسیت بالا، پاسخ سریع است و تغییرات ظریف سطح مایع جریان یا ساکن را به دقت منعکس می کند و دقت اندازه گیری بالا است.
9. تنوع انواع: سنسورهای سطح مایع دارای طرح های ساختاری مختلفی مانند نوع ورودی، نوع میله مستقیم، نوع فلنج، نوع رزوه ای، نوع القایی، نوع پیچی و نوع شناور هستند. این می تواند نیازهای اندازه گیری همه مکان های مختلف را برآورده کند.

انواع سنسورهای سطح آب چیست؟

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

1. سنسور نوری سطح آب

سنسور نوری حالت جامد است. آنها از ال ای دی های مادون قرمز و ترانزیستورهای نوری استفاده می کنند و هنگامی که سنسور در هوا است، به صورت نوری کوپل می شوند.

هنگامی که سر حسگر در مایع غوطه ور می شود، نور مادون قرمز خارج می شود و باعث تغییر خروجی می شود. این حسگرها می توانند وجود یا عدم وجود تقریباً هر مایعی را تشخیص دهند.

آنها به نور محیط حساس نیستند، زمانی که در هوا هستند تحت تأثیر کف قرار نمی گیرند و در حالت مایع تحت تأثیر حباب های کوچک قرار نمی گیرند.

این باعث می شود که آنها در موقعیت هایی که تغییرات حالت باید سریع و قابل اطمینان ثبت شوند و در شرایطی که می توانند برای مدت طولانی بدون تعمیر و نگهداری به طور قابل اعتماد کار کنند مفید هستند.

مزایا: اندازه گیری بدون تماس، دقت بالا و پاسخ سریع.
معایب: در زیر نور مستقیم خورشید استفاده نکنید، بخار آب بر دقت اندازه گیری تأثیر می گذارد.

2. حسگر سطح مایع خازنی // توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

توضیحات دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M600

سوئیچ های سطح خازنی از 2 الکترود رسانا (معمولاً فلزی) در مدار استفاده می کنند و فاصله بین آنها بسیار کوتاه است. هنگامی که الکترود در مایع غوطه ور می شود، مدار را کامل می کند.

مزایا: می توان از آن برای تعیین افزایش یا کاهش مایع در ظرف استفاده کرد. با ایجاد ارتفاع یکسان الکترود و ظرف، می توان ظرفیت بین الکترودها را اندازه گیری کرد.

بدون ظرفیت به معنای نداشتن مایع است. ظرفیت کامل نشان دهنده یک ظرف کامل است.

مقادیر اندازه گیری شده “خالی” و “پر” باید ثبت شود و سپس از مترهای کالیبره شده 0% و 100% برای نمایش سطح مایع استفاده می شود.
معایب: خوردگی الکترود باعث تغییر ظرفیت الکترود می شود و نیاز به تمیز کردن یا کالیبراسیون مجدد دارد.

 

مطالب مرتبط :

 

دستگاه تصفیه آب تایوانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

فیلتر تصفیه آب

دستگاه های پیش تصفیه

قطعات و لوازم جانبی دستگاه های تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟

نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی کوچک

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب مدل BLUE LINE L600

فواید دستگاه تصفیه آب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *