مقالات آموزشی

تصفیه آب UV در مقابل تصفیه RO!

تصفیه آب UV

تصفیه آب UV در مقابل RO – کدام دستگاه تصفیه آب برای شما بهترین است؟

نوشیدن آب تمیز برای سلامتی ضروری است. با توجه به آلودگی گسترده بدنه های آبی، آب لوله کشی دیگر منبع آبی قابل اعتمادی نیست. موارد متعددی وجود داشته است که افراد به دلیل نوشیدن آب لوله کشی تصفیه نشده بیمار شده اند. بنابراین داشتن یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت، اگر نگوییم بهترین، در منزل از ضروریات هر خانه ای است. با این حال، بازار چندین دستگاه تصفیه آب را ارائه می دهد که از سیستم های مختلف تصفیه آب استفاده می کنند. از این رو، انتخاب فیلتر آب مناسب برای خانه می تواند شما را گیج کند. انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب می تواند همه چیز را در جهان تغییر دهد. برای کمک به شما در تصمیم گیری صحیح، ما محبوب ترین سیستم های تصفیه آب، یعنی دستگاه تصفیه آب UV در مقابل تصفیه RO را مقایسه کرده ایم.

 

سیستم تصفیه آب اسمز معکوس (RO) چیست؟

این یک سیستم تصفیه آب است که مولکول های آب را از طریق یک غشای نیمه تراوا حرکت می دهد. در نتیجه، تنها مولکول های آب می توانند به سمت دیگر غشاء حرکت کنند و نمک های محلول و سایر ناخالصی ها را از خود به جای بگذارند. از این رو، آب تصفیه شده RO عاری از باکتری های مضر و آلاینده های محلول است.

 

سیستم تصفیه آب UV چیست؟

در یک سیستم فیلتر آب UV، اشعه UV (فرابنفش) باکتری های مضر آب را از بین می برد. از این رو آب به طور کامل از عوامل بیماری زا ضد عفونی می شود. دستگاه تصفیه آب UV برای سلامتی مفید است زیرا تمام میکروب های مضر موجود در آب را بدون تأثیر بر طعم از بین می برد.

 

دستگاه تصفیه آب با اشعه UV!

 

تصفیه آب UV یا RO کدام بهتر است؟

در حالی که هر دو سیستم تصفیه آب UV و RO باکتری های مضر آب را از بین می برند، قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید باید چندین فاکتور دیگر را در نظر بگیرید. در اینجا تفاوت های اصلی بین دو سیستم فیلتراسیون وجود دارد.

 

1.فیلتر UV تمام پاتوژن های موجود در آب را از بین می برد. با این حال، باکتری های مرده در آب معلق می مانند. از طرف دیگر، یک دستگاه تصفیه آب RO باکتری ها را می کشد و اجساد مرده آنها را که در آب شناور هستند فیلتر می کند. از این رو، آب تصفیه شده RO بهداشتی تر است.

 

2.دستگاه های تصفیه آب RO می توانند نمک های محلول و مواد شیمیایی را از آب حذف کنند. با این حال، فیلترهای آب UV نمی توانند مواد جامد محلول را از آب جدا کنند. بنابراین، سیستم های RO در تصفیه آب لوله کشی موثرتر هستند زیرا باکتری ها تنها چیزی نیستند که آب را آلوده می کنند. فلزات سنگین و سایر مواد شیمیایی مضر موجود در آب می توانند بر سلامت شما تأثیر منفی بگذارند.

 

3.تصفیه کننده های RO دارای یک سیستم پیش فیلتراسیون داخلی هستند که به آنها کمک می کند با آب کثیف و گل آلود کار کنند. از طرفی فیلترهای UV با آب گل آلود کار نمی کنند. برای از بین بردن موثر باکتری ها، آب باید شفاف باشد. از این رو، فیلترهای UV ممکن است گزینه مناسبی برای مناطقی نباشند که آب دارای مقدار زیادی رسوب است.

 

4.دستگاه های تصفیه آب RO برای افزایش فشار آب به برق نیاز دارند. با این حال، فیلترهای UV می توانند با فشار آب معمولی کار کنند.

 

آیا دستگاه تصفیه آب مضر است، فرآیند تصفیه آب،

 

5.یکی دیگر از جنبه های اصلی انتخاب دستگاه تصفیه آب هزینه آن است. امروزه قیمت دستگاه های تصفیه آب توجیه شده است. از ما در برابر بیماری های منتقله از طریق آب محافظت می کند و تضمین می کند که مدرسه یا کار را از دست ندهیم. قیمت فیلتر RO به دلیل محافظتی که تضمین می کند توجیه شده است. علاوه بر این، یک دستگاه تصفیه آب UV در برخی از جنبه های مهم دیگر مانند زمان صرفه جویی می کند، تصفیه کننده های UV سریعتر از فیلترهای RO هستند و آب را در رنگ و طعم طبیعی خود نگه می دارد.

 

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس UV!

اکنون که از مزایا و تفاوت دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس و دستگاه تصفیه آب UV آشنا شده اید، لازم است بگوییم که شما می توانید از دستگاه تصفیه آبی استفاده کنید که هر دو این تکنولوژی ها را در خود داشته باشد و دارای فیلترهای مناسب برای هر دو فرایند تصفیه باشد. دستگاه تصفیه آب زیر دارای فیلتر UV است.

پیشنهاد می شود :  بهترین دستگاه تصفیه آب

 

در این حالت یک سطح ثانویه از تصفیه را فراهم می کند که از هرگونه آلودگی احتمالی جلوگیری می کند. بنابراین، هنگامی که آب از طریق مراحل مختلف تصفیه فیلتر می شود، مرحله دیگر و احتمالا آخرین مرحله، فیلتر UV  است.

 

نوشیدن آب

 

با این حال، هنگامی که ما دستگاه های تصفیه آب RO و UV را مقایسه می کنیم، واضح است که RO یک سیستم تصفیه آب موثرتر از سیستم UV است. دستگاه های تصفیه آب UV فقط آب را ضد عفونی می کنند و از شما در برابر بیماری های منتقله از طریق آب محافظت می کنند. با این وجود، نمک های محلول مضر و فلزات سنگین را از آب حذف نمی کند، بنابراین سیستم های تصفیه آب RO قابل اعتمادتر و کارآمدتر هستند. اگرچه، امروزه یک شرط مطمئن‌تر، انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب UV RO است.

پیشنهاد می شود :

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *