دستگاه تصفیه آب, نکات مهم تصفیه آب

تصفیه آب از نظر طب سنتی!

تصفیه آب

تصفیه آب از نظر طب سنتی!

ارتباط تصفیه آب با طب سنتی در چیست؟ از نظر طب سنتی، سه عامل اصلی برای سلامت بدن انسان وجود دارد که این 3 مورد عبارتند از: خورد، خوراک و تغذیه یعنی آب، نمک و روغن. سلامت آب آشامیدنی، نمک طعام و روغن باعث جلوگیری از مشکلات و بیماری‌های گوارشی و قلبی و سایر عوارض دیگر می‌شود.

 

تصفیه آب و فیلتر تصفیه آب

 

آب تصفیه شده!

آب یکی از اصلی‌ترین موارد در داشتن بدن سالم است. دو مشکل اساسی در لوله کشی آب شهری وجود دارد.
1. لوله کشی های آب شهری عمدتا از سرب تشکیل شده‌اند و در جریان آب آشامیدنی در لوله کشی ها، سرب محلول می‌شود. سرب باعث بروز عوارض و بیماری‌هایی برای بدن انسان می‌شود.
2. آب آشامیدنی لوله کشی معمولا کلرزنی می‌شود. میزان کلر موجود در آب آشامیدنی در شرایط مختلف متفاوت است.

 

تصفیه آب و فیلتر

 

حذف کلر از آب آشامیدنی!

کلرزنی آب شهری از کارهای معمولی است که برای تصفیه آب شهری انجام می‌گیرد که خود کلر عوارضی دارد. برای مثال در شرایط شیوع ویروس کرونا Corona Virus یا همان کووید-19، دوز کلرزنی به آب آشامیدنی افزایش یافته است و دوز بالای کلر در آب آشامیدنی باعث ایجاد بیماری در بدن انسان می‌شود. با استفاده از برخی روش‌های می‌توان کلر موجود در آب را حذف کرد. برای مثال:
1. با اضافه کردن دو قاشق سرکه در هر دو لیتر آب می‌توان تا حدی کلر موجود در آب را از بین برد.
2. روش دیگر این است که به ازای هر یک و نیم لیتر آب، حدود ۴ قطره آب لیمو در آب بریزید. (این کار را بدون تغییر رنگ، مزه و بود انجام دهید.)

 

تصفیه آب با دستگاه تصفیه آب خانگی

3. روش بعدی این است که، آب را در فضای باز بگذارید تا کلر آن بپرد و در آخر می‌توانید آب را بجوشانید تا میزان کلر آن را کاهش دهید. اما در این روش نمی‌توان انتظار داشت که کلر به طور کامل از آب حذف شود و یا اینکه به دلیل بودن در معرض هوای آزاد باکتری وارد آب آشامیدنی نشود. که در این مورد مطمئنا به دستگاه تصفیه‌ آب نیاز پیدا خواهید کرد.
طبق گفته‌های اساتید طب سنتی وجود سرب و کلر در آب آشامیدنی منجر به بیماری‌های متعددی می‌گردد که این مسئله استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در طب سنتی را تایید می‌کند.

 

تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب

استفاده از دستگاه تصفیه آب، می‌تواند به افزایش کیفیت آب آشامیدنی لوله کشی شهری کمک شایانی کند، زیرا یک دستگاه تسفیه آب خانگی می‌تواند آب آشامیدنی را تصفیه کند و برای این کار بهترین فیلتر ها و روش‌ها را دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *