نکات مهم تصفیه آب

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟//اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

مشکل آلودگی آب با سرب در برخی مناطق جهان به یک مشکل جدی بدل شده است، و اگر این مسئله جدی نگرفته شود، ممکن است به بحران آب دست دهد. سرب در آب آشامیدنی یک مشکل جدی به شمار می‌رود، از آنجایی که در واقع می‌تواند به سلامت ویژه کودکان و زنان باردار آسیب بزند. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی تصفیه نور ، ما به بررسی اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی خواهیم پرداخت.

سرب چیست و چرا مضر است؟

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

از آنجا که سرب یک ماده سمی بوده، می‌تواند در صورت مرتبط شدن با اجزای آب، به خطر ایجاد مشکلات عدیده برای سلامتی افراد بپردازد.

مطالعات نشان داده اند که سرب در آب آشامیدنی برای سلامت انسان و نسل‌های آینده تأثیرات مخربی دارد و انواع مشکلاتی از جمله درد سر، بیماری‌های کبدی، بیماری‌های کلیوی و مشکلات باروری را می‌تواند ایجاد کند.

تأثیر سرب بر روی مغز

یکی از اثرات سرب بر سلامت، مربوط به تأثیر آن بر روی مغز است که به خصوص کودکان و نوجوانان را تهدید می‌کند. مصرف آب آلوده شده با سرب می‌تواند به شکل قابل توجهی تأثیرات مخرب بر روی مغز داشته باشد. آسیب‌های مربوط به سرب شامل کاهش میزان IQ، ونکالیزاسیون نواحی مغزی، نارسایی مهار کنندگی اجرای اراده، بیش فعالی ناگهانی و کمبود توجه و حافظه است. بنابراین، مصرف آب آلوده به سرب مخصوصاً برای کودکان کمتر از شش ماه که قابلیت تبدیل آن به فرم سرب بالا تر است به شدت توصیه نمی‌شود.

سلامتی کودکان و زنان باردار

با توجه به عملکرد آب در بدن برای تأمین تمامی نیازهای سلامتی، سرب در محیط زیست و آب از طریق جذب از جو و آب زیرزمینی می‌تواند باعث آلودگی آب آشامیدنی شود. لذا زنان باردار و نوزادان و کودکان کوچک، به این مخاطره بیشتر از سایران در معرض خطر میباشند.

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی // تهدید جدی ای به نام سرب

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟//اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

خرید دستگاه تصفیه آب الزامی است؟

 

سرب تهدید جدی برای سلامت آب شرب به شمار می‌رود. آب شرب آلوده به سرب ممکن است برای سلامت انسان خطرناک باشد. سرب عنصری فلزی بسیار سمی است که می‌تواند از طریق آب شرب به بدن وارد شود. در نتیجه، آسیب‌های جدی و بلایای آبها با این عنصر بسیار سمی وجود دارند.

این آلودگی آب شامل جریان آب شهر و آب زیرزمینی می‌شود. اگر سیستم تصفیه آب در سطح بافت شهر دچار نقص بوده، ممکن است آب آشامیدنی آلوده به سرب باشد، به خصوص در روستاها که تصفیه آب‌ها به صورت سنتی انجام می‌شود.

مصرف آب آلوده به سرب می‌تواند بر روی سلامتی انسان و نسل‌های آینده تأثیر منفی داشته باشد.

تأثیر سرب بر روی سیستم عصبی و مغز

یکی از اثرات قابل توجه سرب بر سلامت افراد، تأثیر آن بر روی سیستم عصبی و مغز است. مصرف آب آشامیدنی آلوده به سرب می‌تواند به شکل قابل توجهی تأثیرات مخرب بر روی سیستم عصبی و مغز داشته باشد.

برخی از عوارض ناشی از سم زدایی سرب از گلبول‌های سرخ خون شامل کم خونی و آسیب به سیستم عصبی، درد سر، کاهش حواس، ناتوانی، افزایش فشار خون، بیماری‌های کلیوی، دردهای مفصلی، بیماری‌های کبدی، بیماری‌های پوستی، و آسیب به سیستم ایمنی و بیش فعالی ناگهانی است.

تأثیر سرب بر روی رشد و توسعه کودکان

از جمله آسیب‌های سرب بر سلامت، تأثیرات آن بر روی رشد و توسعه کودکان به خصوص زیر شش سال سن می‌باشد. در حقیقت، کودکان در این سنین به دلیل دارا بودن سیستم ایمنی ضعیف، مستعد آسیب‌های بیشتری هستند.

برخی از عوارض سم زدایی سرب در کودکان عبارتند از کاهش رشد، اختلال در روند رشد، کاهش IQ و ضعف هوشیاری.

تأثیر سرب بر روی باروری و سلامت زنان بسیار زیاد است و میتواند به طور املا جدی این افراد را به خطر بیاندازد

 

مصرف آب آشامیدنی با استفاده از دستگاه تصفیه آب

اثرات مضر سرب در آب آشامیدنی

مصرف آب شرب آلوده به سرب یکی از مشکلات جدی در بسیاری مناطق جهان است که ممکن است برای سلامتی انسان خطرناک باشد.

سرب یک فلز سنگین و سمی است که از منابع طبیعی به آب دست می‌یابد. هنگامی که آب با فلز سرب در تماس قرار می‌گیرد، این سمیت و بلایای مخرب بیشتری می‌یابد.

یکی از علل آسیب‌های سرب در آب شرب، سیستم تصفیه آب کم کیفیت است.

برخی از دلایل عمومی شامل تصفیه آب نامناسب، سیستم تصفیه پایین، نبود استفاده از فیلترهای کارا، نبود تعویض فیلترهای مورد نیاز، آب شهری با معیارهای ناسازگار و شبکه آب ناامن هستند.

در اغلب موارد توصیه می‌شود که آب شهری در کانکسیون‌ها و سیستم‌های تصفیه آب استفاده شود، اما این توصیه بی‌سر و صدا است، زیرا ممکن است در مدت بلند مدت به یک آب شرب آلوده به سرب متصل شود.

دیگر دلایل که ممکن است برگشت عکسهای آسیب‌های سرب در آب شرب داشته باشند، محیط زیست، صنایع، خط لوله‌های قدیمی، لوله‌های آب آشامیدنی سربی و خط لوله‌های بیشتر در شهرها هستند.

با توجه به عملکرد آب در بدن برای تأمین تمامی نیازهای سلامتی، سرب در محیط زیست و آب از طریق جذب از جو و آب زیرزمینی می‌تواند باعث آلودگی آب آشامیدنی شود.

در مواردی که خط تأمین آب شهری برای تأمین نیازهای جمعیت بیشتر استفاده می‌شود، منبع آب به عنوان مثال به صورت لوله‌های بزرگ تحویل می‌شود. خطوط لوله سربی نشان می‌دهد که ممکن است مقدار سرب زیادی به آب شربدهی دست دهد و سلامتی افراد را تهدید کند.

دیگر دلایل آسیب‌های سرب در آب شامل نواحی صنعتی و فرآیندهای صنعتی می‌باشد. آب شرب در مناطق صنعتی همیشه معرض خطرات شیمیایی و صنعتی است.‌‌ در صنایع، سرب استفاد

 

مطالب مرتبط :

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی

بهترین دستگاه تصفیه آب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *