مقالات آموزشی

آیا جوشاندن آب لوله کشی آن را تصفیه می کند؟

احتباس آب در بدن، جوشاندن آب لوله کشی // بهترین دستگاه تصفیه آب تایوانی

آیا جوشاندن آب لوله کشی آن را تصفیه می کند؟

آیا نگران آلودگی های موجود در آب لوله کشی خود هستید؟ آیا همیشه به ذهن شما خطور کرده است که آب جوشیده خنک شده را به عنوان راهی برای حذف هر گونه آلودگی بنوشید؟ این مطلب نگاهی به ایده جوشاندن آب لوله کشی دارد. در واقع چه اتفاقی می افتد؟ آیا آب لوله کشی را خالص می کند؟

پیشنهاد می شود>>> خرید دستگاه تصفیه آب

چرا آب لوله کشی را بجوشانیم؟

آب جوش از نسلی به نسل دیگر به عنوان راهی برای اطمینان از سالم بودن آب برای آشامیدن منتقل شده است. کارشناسان بقا همیشه پیشنهاد می کنند، زمانی که به آب تمیز دسترسی ندارید، همیشه آب را قبل از نوشیدن بجوشانید. این امر احتمال ابتلا به بیماری از آب را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

باکتری‌ها و انگل‌ها همگی در دمای جوش از بین می‌روند – این آلاینده‌های موجود در آب هستند که می‌توانند در مدت زمان کوتاهی بزرگترین تهدید را برای سلامتی انسان ایجاد کنند.

 

آب لوله کشی

 

آیا جوشاندن آب لوله کشی آن را خالص می کند؟

در حالی که آب جوش باکتری های موجود در آب را از بین می برد، آب لوله کشی را خالص نمی کند. آب می‌تواند حاوی آلاینده‌های دیگری مانند میکروپلاستیک‌ها، آفت‌کش‌ها، کودها، مواد شیمیایی صنعتی، هورمون‌ها، داروها، فلزات سنگین و میکروارگانیسم‌های عصبی باشد که از طریق آب جوش حذف نمی‌شوند.

 

راه حل چیست؟

سیستم های تصفیه آب در هنگام استفاده از آب لوله کشی بالاترین کیفیت آب را ارائه می دهند.

 

1. تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب برقی قابل اعتمادترین نوع تصفیه آب است که امروزه در اکثر خانه ها یافت می شود. یک دستگاه تصفیه آب از یک فرآیند چند مرحله ای استفاده می کند که شامل فیلتراسیون UV و UF، بلوک کربن و فناوری مدرن فیلتراسیون آب است.

 

2. اسمز معکوس

ثابت شده است که دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یکی از بهترین روش های تصفیه آب است. اسمز معکوس آب را از یک غشای نیمه تراوا عبور می دهد و آلاینده ها را حذف می کند.

 

3. کلرزنی آب

در این روش قدیمی‌تر از سفیدکننده استفاده می‌شود که تقریباً 5 درصد کلر به آب اضافه می‌شود. این مخلوط به عنوان یک اکسیدان عمل می کند و به سرعت میکروارگانیسم ها را از بین می برد و آب را برای مصرف بی خطر می کند.

 

4. تقطیر

تقطیر یک فرآیند تصفیه آب است که شامل جمع آوری آب تغلیظ شده پس از تبخیر می شود که تضمین می کند آب عاری از آلاینده ها باشد. با این حال، این به اندازه فیلتر اسمز معکوس موثر نیست زیرا وقت گیر است و مواد معدنی را نیز از بین می برد.

 

راه های آسان برای تصفیه آب

 

آب تصفیه شده چیست؟

آب تصفیه شده آبی است که به صورت مکانیکی فیلتر شده یا برای حذف مواد شیمیایی و ناخالصی ها پردازش شده است. فرآیند تصفیه، آلاینده هایی از جمله باکتری ها، مواد شیمیایی و سموم را از آب لوله کشی یا آب زیرزمینی حذف می کند. درمان های مختلف تصفیه آب برای حذف ناخالصی های مختلف از آب طراحی شده اند. 

 

 

 

ارزش غذایی آب

 

نوشیدن آب مقطر ممکن است افراد را در معرض خطر بیشتری برای کمبود مواد مغذی قرار دهد زیرا فاقد هرگونه مواد معدنی مفید برای سلامتی است. علاوه بر این، می‌تواند مشکلاتی را برای دندان‌های شما ایجاد کند، زیرا مواد معدنی موجود در دندان‌های شما می‌توانند به آب معدنی گرسنه نفوذ کنند.

 

همانطور که در بالا توضیح داده شد، انواع مختلفی از آب تصفیه شده وجود دارد. مقدار معینی از مواد معدنی در آب می تواند مفید باشد و می تواند منبعی برای دریافت روزانه کلسیم و منیزیم باشد.

 

اگر به اطلاعات بیشتری در مورد فیلتر آب جذب کربن نیاز دارید یا به دنبال شیر آب هستید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مطالب مفید :

بهترین دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *