نکات مهم تصفیه آب

آب تصفیه شده یا بطری‌های پلاستیکی آب معدنی؟

آب تصفیه شده یا بطری‌های پلاستیکی آب معدنی؟

نکاتی مهم درباره آب تصفیه شده و بطری‌های پلاستیکی آب معدنی!

احتیاط را باید در مورد آب‌های نگهداری شده در بطری‌ها یا همان آب معدنی نیز رعایت کرد. آب را از زمانی که در بطری باز می‌شود نمی‌توان برای مدت زیادی نگه داشت، به خصوص در مورد بطری‌های پلاستیکی. اگر بطری‌های پلاستیکی را بعد از باز کردن مدت زمان زیادی نگهداری کنیم و سپس آن را بنوشیم ممکن است موادی هورمون مانند از پلاستیک وارد آب شده باشند، در این صورت نشانه‌ی مهم چنین اتفاقی این است که آب مزه‌ی پلاستیک می‌دهد. مصرف آب تصفیه شده در بطری‌های پلاستیکی که در معرض حرارت و نور مستقیم و غیر مستقیم آفتاب داغ نگهداری می‌شوند، سلامت افراد را تهدید می‌کند، چون ترکیبات شیمیایی خطرناک بطری پلاستیکی در نور آفتاب تجزیه و وارد آب می‌شود و همین موضوع احتمال بروز مشکلات گوارشی و همچنین سرطان را افزایش می‌دهد.

تاثیر نور آفتاب روی بطری‌ آب معدنی یا آب آشامیدنی

تصور بسیاری از فروشندگان و مصرف کنندگان بر این است که آب یک نوشیدنی فساد ناپذیر است و نگهداری آن در در جلوی مغازه‌ یا حیاط و در معرض نور خورشید مانعی ندارد، اما مواد پلیمری در معرض آفتاب، به دلیل بالا رفتن دما به تغییرات شیمیایی دچار می‌شوند و بسیاری از این مواد سلامتی انسان را تهدید می‌کنند.

از آنجایی که دمای آب در این روش نگهداری بالاتر می‌رود، میزان نشت ترکیبات سمی به داخل آب افزایش پیدا می‌کند. مطالعه‌ای که به تازگی در کشور فرانسه در این زمینه انجام شده است، نشان می‌دهد که میزان ورود فرمالدهید، استالدهید و آنتی موآن به داخل آب با افزایش زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید بیشتر می‌شود، بنابراین لازم است در خرید آب معدنی و نحوه نگهداری آن در فروشگاه‌ها دقت کافی شود.

تاثیر نور آفتاب روی بطری‌ آب معدنی یا آب آشامیدنی

خطرات بطری‌های نگهداری شده در معرض نور آفتاب

آنچه که واضح است این است که اسپور (فرم غیر فعال جلبک) از ابتدا در بطری آب وجود دارد و پس از تولید در هنگام توزیع و نگهداری، شرایط مناسب برای فعال شدن و رشد آن ایجاد می‌شود؛ از جمله این شرایط مناسب می‌توان به گرمای حاصل از نور خورشید اشاره کرد.

آب محیط مناسبی برای رشد میکروب‌ها به ویژه جلبک‌هاست بنابراین افراد باید تا آنجا که ممکن است از مصرف بطری‌های جلبک‌‌زده اجتناب کنند چرا که این احتمال وجود دارد که علاوه بر جلبک، این بطری‌ها حاوی سمومی از جمله سیانوتوکسین و باکتری‌های دیگری هم باشند.

آب تصفیه شده را جایگزین آب معدنی کنید!

برای دفع خطرات احتمالی ورود باکتری و بیماری به بدن خودمان و همچنین حفظ محیط زیست در مصرف کمتر پلاستیک و بطری‌های پلاستیکی آب معدنی، از دستگاه‌ تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

آب لوله کشی شهری شامل انواع مختلف مواد شیمیایی مانند نیترات، کلر، آرسنیک و انواع دیگر مواد مضر است که یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت می‌تواند آب آشامیدنی را تصفیه و تمیز کند و آن را به کیفیت استاندارد جهانی برساند.

نکته قابل توجه این است که در آب‌های بطری که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد نمی‌توان آب قلیایی یونیزه خریداری کرد، در حالی که آب قلیایی می‌تواند ما را در مبارزه با انواع بیماری‌ها کمک نموده و سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید.

آب تصفیه شده را جایگزین آب معدنی کنید!

حتما در آینده مقالاتی درباره آب قلیایی و تاثیر آن و همچنین فواید آب قلیایی خواهیم نوشت.

شما می‌توانید با اطمینان کامل یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت از شرکت دستگاه تصفیه آب نور تهیه کنید. تمامی دستگاه‌های تصفیه آب ما دارای گارانتی‌های 18 ماهه می‌باشند و همچنین خدمات پس از فروش مادام العمر یکی از ویژگی‌هایی است که ما را متمایز می‌کند. لازم به ذکر است که ارسال تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی به صورت رایگان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *