ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

محتوا
13 آوریل 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب
امتیاز بدهید

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

آیا می‌دانید هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟ یا هدف از تصفیه آب چیست؟ در این مقاله با ما همراه باشید.

امروزه به دلیل رشد جمعیت و افزایش آلودگی‌های مختلف، کیفیت آب در اکثر مناطق کاهش یافته است. آب سخت و آلوده و مصرف آن موجب بیماری‌های خطرناکی در انسان می‌شود. چرا که در آن مواد و سموم زیادی وجود دارد که برای ما بسیار مضر هستند.

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب

آب آشامیدنی از طریقی آلوده می‌شود؟

هر روز به دلیل آلوده شدن سطح خاک‌ها توسط مواد سمی و آفت کش‌ها و فاضلاب کارخانه‌ها و باران‌های اسیدی، آب‌های سطحی زمین آلوده‌تر می‌شوند و این آلودگی‌ها به آب‌های زیر زمینی راه پیدا کرده و در نهایت وارد لوله کشی‌های آب شهری می‌شوند و آن را آلوده می‌کنند.

سیستم تصفیه آب شهری به راحتی نمی‌تواند آلاینده‌های محلول در آب را از بین ببرد و در نتیجه در دراز مدت نوشیدن این آب باعث بیماری‌های خطرناکی می‌شود، اما این آلودگی ها چیست و چه خطراتی برای انسان دارد.

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب

انواع مختلف آلاینده‌های آب شهری

انواع مختلفی از آلاینده‌ها باعث آلودگی آب شهری می‌شوند. انواع آلاینده‌هایی شامل نیتروژن، نیترات و فسفر در بعضی کودها و فاضلاب‌ها به مقادیر زیادی وجود دارند که با وارد شدن به چرخه‌ی آب باعث رشد جلبک‌ها و علف‌های هرز می‌شوند.

نیترات

نیترات بیشترین آلاینده‌ای است که در آب شهری وجود دارد. این ماده از طریق کود‌های شیمیایی و حیوانی و فاضلاب‌های صنعتی وارد آب می‌شود. این ماده برای کودکان و زنان باردار خطرناک‌تر است. نیترات باعث بیماری‌های تنفسی و ریوی می‌شود و یکی از عوامل سرطان می‌باشد.

زنگ آهن و رسوبات

به دلیل استفاده از لوله‌های آهنی در شبکه‌ی آبرسانی، این لوله‌ها دچار پوسیدگی خواهند شد و به همین علت لایه‌های پوسیده آهن یا همان زنگ آهن و رسوبات آن وارد آب می‌شوند و آن را آلوده می‌کنند.

ویروس‌ها و باکتری‌ها

عوامل بیماری‌زایی مثل انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها از طریق تخلیه فاضلاب‌های صنایع مختلف به آب‌ها وارد می‌شوند و باعث بروز علائمی مثل تب، اسهال و بیماری‌های شایع ناشی از آب آلوده مثل التهاب شکم و روده، عفونت‌های کبدی، ضعف و اختلالاتی در رنگ پوست می‌شوند.

آلاینده‌های غیر آلی

آلاینده‌های غیر آلی (معدنی) مثل فلزات سنگین، سیانیدها، سولفات‌ها، نمک‌های غیر آلی و ترکیبات فلزی که در فاضلاب‌ها وجود دارند و با تخلیه فاضلاب‌ها وارد سیستم آب شهری می‌شوند. این مواد ماندگاری زیادی در طبیعت داشته و به راحتی تجزیه نمی‌شوند. لازم به ذکر است که وجود فلزات سنگین باعث مسمومیت‌های ناگهانی و حاد و سرکوب سیستم ایمنی بدن و کاهش باروری می‌شوند. یکی از فلزات سنگین سرب است که باعث عقب ‌ماندگی ذهنی درکودکان می‌شود.

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب

مواد رادیواکتیو

مواد رادیواکتیو ماندگاری زیادی در آب‌ها داشته و باعث ناراحتی‌های کلیوی و افزایش ابتلا به انواع سرطان‌ها می‌شوند. عناصر خطرناک رادیواکتیو در نیروگاه‌های هسته‌ای تولید می‌شوند و زمانی که وارد محیط زیست و آب‌های آشامیدنی شوند، از طریق نوشیدن آب جذب بدن می‌شوند. حالا با تمام این توضیحات هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

 

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

یک دستگاه تصفیه آب خانگی باید بتواند تمام این آلایندگی‌ها را از آب حذف کند، زیرا آب باران با عبور از کوه‌ها و دیگر بسترها وارد سفره‌های آب زیرزمینی می‌شود و در این زمان مقداری از املاح را با خود حمل کرده که مهم‌ترین آن‌ها یون‌های کلسیم و منیزیم است.

زمانی که مقدار زیادی از املاح معدنی، فلزات سنگین و یون‌ها در آب وجود داشته باشند سختی آب به وجود می‌آید که مشکلات زیادی هم برای انسان و هم برای وسایل صنعتی و خانگی پیش می‌آید. تشکیل رسوب در وسایل خانه از جمله سماور، کتری ولوله‌های آبگرمکن باعث مسدود شدن خروجی آن‌ها می‌شود که در نتیجه هزینه زیادی برای خانوار دارد.

هدف استفاده از دستگاه تصفیه آب

در تصفیه خانه‌های شهری و صنعتی برای ضدعفونی و رفع سختی آب از مواد شیمیایی مثل کلر استفاده می‌شود که به دلیل اثر میکروب‌کشی سریع و ارزان بودن بیشتر استفاده می‌شود، ولی کلر خود یک ماده سمی است و اگر از آب‌های شهری دارای عنصر کلر در دراز مدت استفاده شود سلامتی افراد را به خطر می‌اندازد. استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی که به روش اسمز معکوس عمل می‌کند برای حذف آلاینده‌های آب و رفع سختی آب گزینه مناسبی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم، آب قلیایی

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟ قطعا یکی از سوال هایی که همه ما در هنگام خرید دستگاه ...
محتوا
27 ژوئن 2022
هیدراتاسیون بدن، ایمن کردن آب آشامیدنی

چگونگی ایمن کردن آب آشامیدنی!

چگونه آب خود را برای نوشیدن ایمن کنیم؟ چگونگی ایمن کردن آب آشامیدنی! در پی طوفان ماریا، سیل ...
محتوا
14 آگوست 2022
خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس!

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس! برای خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس چه مواردی را لازم است ...
محتوا
26 ژوئن 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader