ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

4 روش برای تصفیه آب!

محتوا
27 جولای 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
آب باران ، دستگاه تصفیه آب
امتیاز بدهید

4 روش برای تصفیه آب!

اطمینان از تصفیه یا تصفیه آب قبل از نوشیدن بسیار مهم است. اگر آب شما آلوده است و آب بطری ندارید، امروزه روش های مختلفی برای تسویه آب وجود دارد که هر روشی مزایا و معایب خود را دارد. فیلتر کردن برای کارهای اساسی آب مانند حذف رسوب و کلر خوب است، اما در طولانی مدت اسمز معکوس بهترین گزینه است. در شولتز سافت واتر روی واحدهای اسمز معکوس تمرکز می شود زیرا آنها به انرژی و زمان بسیار کمتری برای تولید آب در مقابل تقطیر نیاز دارند.

هنگامی که اسمز معکوس در دسترس نیست، 4 روش تصفیه آب وجود دارد که می توانید از آنها برای ایمن سازی آب برای آشامیدن استفاده کنید.

 1. جوشاندن

آب جوش ارزان ترین و مطمئن ترین روش تصفیه آب است. منابع آب و یا کانال های توزیع ممکن است آب شما را ناامن کنند. به عنوان مثال، انگل‌ها و میکروب‌ها چیزهایی هستند که ممکن است با چشم‌های خالی نبینید، اما اثرات آنها می‌تواند تهدیدکننده زندگی باشد.

 

آب تصفیه شده

 

در این روش باید آب تمیز را به جوش آورده و به مدت 1 تا 3 دقیقه بگذارید تا به صورت غلتکی بجوشد. برای افرادی که در مناطق مرتفع زندگی می کنند، توصیه می شود آب خود را بیشتر از آب جوشانده شده در ارتفاعات پایین تر بجوشانند. این به این دلیل است که آب در ارتفاعات بالاتر در دماهای پایین تر می جوشد. آب جوشیده را باید قبل از نوشیدن بپوشانید و بگذارید خنک شود. برای آبی که از چاه ها گرفته می شود، قبل از اینکه آب تمیز را برای استفاده فیلتر کنید، بگذارید تا ترکیبات ته نشین شوند.

 1. فیلتراسیون

فیلتراسیون یکی از روش های موثر برای تصویه آب است و با استفاده از فیلترهای چندرسانه ای مناسب در پاکسازی آب از ترکیبات موثر است. این روش از فرآیندهای شیمیایی و فیزیکی برای تثفیه آب و ایمن ساختن آن برای مصرف انسان استفاده می کند. فیلتراسیون هم ترکیبات بزرگ و هم آلاینده های کوچک و خطرناکی را که باعث بیماری می شوند با یک فرآیند صافی ساده و سریع از بین می برد. از آنجایی که فیلتراسیون تمام املاح معدنی را از بین نمی برد، آبی که فیلتر شده است در مقایسه با آب تصفیه شده با روش های دیگر سالم تر تلقی می شود. این یکی از روش های موثر تصفیه است که از فرآیند جذب شیمیایی استفاده می کند که به طور موثر ترکیبات ناخواسته را از آب حذف می کند.

 

تصفیه شدن آب با دستگاه تصفیه آب

 

در مقایسه با اسمز معکوس، فیلتراسیون برای حذف انتخابی ترکیبات مولکولی بسیار کوچکتر مانند کلر و آفت کش ها موثر است. عامل دیگری که باعث می شود فیلتراسیون هزینه کمتری داشته باشد این است که نیازی به انرژی زیادی برای تقطیر و اسمز معکوس ندارد. این یک روش اقتصادی برای تصفیه آب است زیرا آب کمی در طول تصفیه از بین می رود.

 1. تقطیر

تقطیر یک روش تصفیه است که از گرما برای جمع آوری آب خالص به شکل بخار استفاده می کند. این روش با این واقعیت علمی مؤثر است که آب دارای نقطه جوش کمتری نسبت به سایر آلاینده ها و عناصر بیماری زا موجود در آب است. آب در معرض یک منبع حرارتی قرار می گیرد تا زمانی که به نقطه جوش خود برسد. سپس آن را در نقطه جوش می گذارند تا تبخیر شود. این بخار برای خنک شدن به داخل کندانسور هدایت می شود. پس از خنک شدن، بخار به آب مایع تبدیل می شود که برای نوشیدن تمیز و بی خطر است. مواد دیگری که نقطه جوش بالاتری دارند به صورت رسوب در ظرف باقی می مانند.

این روش در از بین بردن باکتری ها، میکروب ها، نمک ها و سایر فلزات سنگین مانند سرب، جیوه و آرسنیک موثر است. تقطیر برای افرادی که به آب خام و تصفیه نشده دسترسی دارند ایده آل است. این روش هم مزایا و هم معایبی دارد. یک نقطه ضعف قابل توجه این است که فرآیند تصفیه آب کند است. علاوه بر این، برای کارکرد تصفیه به یک منبع حرارتی نیاز دارد. اگرچه منابع ارزان انرژی در حال توسعه هستند، تقطیر همچنان یک فرآیند پرهزینه برای تصفیه آب است. این تنها زمانی ایده آل (موثر و کم هزینه) است که مقادیر کمی آب را تصفیه می کند (برای تصفیه در مقیاس بزرگ، تجاری یا صنعتی ایده آل نیست).

 1. کلرزنی

کلر یک ماده شیمیایی قوی است که سال هاست برای تصفیه برای مصارف خانگی استفاده می شود. کلر یک روش موثر تصفیه است که میکروب ها، انگل ها و سایر موجودات بیماری زا موجود در آب زیرزمینی یا شیر را از بین می برد. آب را می توان با استفاده از قرص های کلر یا کلر مایع تصفیه کرد. به عنوان یک محصول تصفیه خارج از قفسه، کلر ارزان و موثر است. با این حال، هنگام استفاده از مایع یا قرص کلر برای تصفیه آب آشامیدنی باید احتیاط کرد. به عنوان مثال، افرادی که از مشکلات تیروئید رنج می برند باید قبل از استفاده از این محصول با یک پزشک مشورت کنند. هنگام استفاده از قرص های کلر، مهم است که آنها را در آب گرم شده بمالید، زیرا در آب با دمای 21 درجه سانتیگراد یا بالاتر به خوبی حل می شوند. قرص های کلر همه باکتری ها را از بین می برند و آب شما را تمیز و ایمن می کنند.

اگر به دنبال بهترین روش های تصفیه خود هستید، شرکت تصفیه نور بهترین منبع مشاوره شما در مورد بهترین روش های تسویه آب و راه حل های سفارشی برای نیازهای تصفیه شما است. اسمز معکوس بهترین گزینه است، در حالی که فیلتر کردن برای کارهای اساسی آب مانند حذف رسوب و کلر خوب است. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس طیف وسیع تری از حذف آلاینده ها را پوشش می دهد.

 

دستگاه تصفیه آب مدل A PLAST M810

 

با کارشناسان مجرب ما در زمینه دستگاه تصفیه آب یا فیلتر تصفیه آب تماس بگیرید تا بهترین راه حل های تصفیه را به شما ارائه دهند. ما به دستیابی به سلامتی بهتر برای شما، خانواده و عزیزانتان کمک خواهیم کرد.

چرا تصفیه آب ضرورت دارد؟

به نقل از ویکی پدیا، تسویه آب یعنی هر فرآیندی که کیفیت آب را بهبود بخشیده تا آن را برای یک هدف خاص، مناسب‌تر کند. هدف خاص و استفادهٔ نهایی ممکن است نوشیدن، تأمین آب صنعتی، آبیاری، نگهداری جریان رودخانه، تفریح با آب یا بسیاری از کاربردهای دیگر، از جمله بازگرداندن به صورت امن به محیط‌ زیست باشد. حال سوال اینجاست که آیا دستگاه تصفیه آب لازم است؟

تصفیه ی آب آلاینده‌ها و اجزای نامطلوب را حذف می‌کند یا غلظت آن‌ها را کاهش می‌دهد، به طوری‌که آب برای استفاده مورد نظر مناسب می‌شود.

آب به طور طبیعی در تمام طبیعت یافت می‌شود و در همه جای طبیعت در حال جریان است و به دلیل ساختار مولکولی عجیبی که دارد، بسیاری از مواد را در خود حل می‌کند. به دلیل حل شدن همین مواد با آب و گذر از معبرهای مختلف، آلودگی هایی وارد آب می‌شوند که مقدار زیادی از این آلودگی در تصفیه شهری از بین می‌روند. اما برخی از آلودگی ها و آلاینده ها یا در آب باقی می‌مانند و یا به دلیل قدیمی بودن لوله کشی یا برخی دلایل دیگر، دوباره به آب اضافه می‌شوند. به همین دلیل لازم است با یک دستگاه تصفیه آب، آب را تصفیه و باقی آلودگی ها را از بین ببرید. دستگاه تصفیه آب به دلیل داشتن فیلترهایی که دارد باعث از بین رفتن آلودگی ها و آلاینده های اضافی موجود در آب مانند رسوب، کلر، سرب و … می‌کند و آب آشامیدنی سالمی در اختیار شما قرار می دهد که باعث بهبود بو، مزه و حتی ظاهر بهتر آب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی!

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی! عوامل متعددی در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی موثر است. ما در ...
محتوا
26 ژوئن 2022
فیلتر پلی پروپیلن

معرفی کامل فیلتر پلی پروپیلن!

فیلتر پلی پروپیلن یا فیلتر p.p فیلتر پلی پروپیلن یا همان فیلتر p.p یا فیلتر مرحله اول، اولین ...
محتوا
11 مه 2022
بیماری های آب تصفیه نشده

بیماری های آب تصفیه نشده و ناسالم!

بیماری های آب تصفیه نشده و ناسالم! چه بیماری هایی در اثر استفاده از آب تصفیه نشده و ...
محتوا
10 ژوئن 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader