تصفیه نور
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

پرسش های متداول

در صورتی که در دستگاه تصفیه آب خانگی عملیات RO را به درستی انجام نشود با جوش آمدن آب در کتری یا چایساز یا قهوه ساز رسوب ایجاد می شود . برای حل این مشکل تعویض 3 فیلتر پیش تصفیه و تهیه ی فیلتر ممبران اورجینال و اصل کارگشا خواهد بود

قیمت فیلترهای ممبران در دستگاه های تصفیه آب بدلیل تعداد لایه های فیلتر و کیفیت لایه های ممبران متفاوت می باشد . بعضی از ممبران ها از نظر کیفیتی برای هر نوع آبی مناسب نیستند به همین دلیل قیمت مناسب تری دارند .

این مشکل به دو دلیل ایجاد می شود :

1: فشار باد داخل مخزن دستگاه شما خالی یا کم شده است : برای حل این مشکل باید بوسیله ی یک تلمبه ، مخزن را به اندازه 0/7 تا 0/8 Bar باد بزنید باد بیش از اندازه ذخیره آب شما را کاهش ولی فشار آب شما را بیشتر از حد معمول می کند و از طرفی امکان ترکیدگی مخزن وجود دارد . برای انجام این کار ابتدا شیر ورودی آب به دستگاه را ببندید و دستگاه را از برق بکشید سپس شیر مخزن را بسته و شلنگ ورودی به مخزن را از آن جدا کنید حال مخزن را برداشته و با باز کردن شیر تانک آب داخل آن را کاملا خالی نمایید و سپس با تلمبه ، مخزن را به اندازه سنجش 0/7تا 0/8 BAR باد بزنید

2 : خرابی مخزن : برای اینکه متوجه شویم مخزن دستگاه تصفیه آب خراب شده است یا خیر ؟ زیر مخزن یک والو ( شبیه والو دوچرخه ) تعبیه شده است که در بعضی از مخزن ها بر روی آن یک در پوش قرار دارد در پوش را باز کرده و با یک چاقو یا چنگال والو را فشار دهید در صورتی که فقط و فقط باد از آن خارج شود مخزن سالم است و احتیاج به تنظیم باد دارد و در صورتی که از آن آب خارج شود مخزن دستگاه خراب شده است و باید تعویض گردد .

به چهار دلیل این مشکل ایجاد می شود :

1: عدم تعویض بموقع فیلترهای پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب خانگی

2: عدم تعویض بموقع فیلتر ممبران RO که اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی است

3: عدم تعویض بموقع فیلترهای 5 به بعد دستگاه تصفیه آب خانگی و از کار افتادگی تمام فیلترها

4: عدم تعویض بموقع فیلتر پست کربن که اصلی ترین فیلتر جهت حذف بو و مزه آب می باشد

1 : فیلتر P.P یا پلی پروپیلن هر 3 ماه باید تعویض گردد

2: فیلتر کربن اکتیو یا کربن بلاک هر 6 ماه باید تعویض گردند

3 : فیلتر ممبران بر اساس سختی آب منطقه هر یک سال و نیم تا دو سال باید تعویض گردد

4: فیلتر های 5 به یعد دستگاه هر یکسال باید تعویض گردد .

نکته : در صورتی که فیلتر تهیه و هنوز استفاده نکرده اید مشکلی بابت تاریخ انقضا ندارند و فقط نباید به فیلتر آب یا رطوبت وارد شود .

یکی از ارزان ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر P.P است که وظیفه ی اصلی این فیلتر حذف املاح نامحلول آب از جمله شن ، ماسه ، سنگ آهن و گل و لای و … می باشد در صورتی که این املاح بدرستی از طریق این فیلتر حذف نگردند در مرحله اول باعث آسیب جدی به شیر برقی و پمپ دستگاه می شود که در پی آن باعث آسیب رسیدن به فیلتر های 2 ، 3 و فیلتر ممبران که اصلی ترین فیلتر دستگاه است می شود و هزینه سنگینی را به بار می آورد .

به دو دلیل این مشکل بوجود می آید :

1 : خرابی فیتینگی سوپاپ دار ممبران

2 : خرابی شیر برقی

در این صورت فیلتر قلیایی دستگاه شما بیش از اندازه فعال است و باید فیلتر قلیایی یا همان ALKALAINE را تعویض یا از مدار خارج نمایید .

تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آبی که تهیه میکنید باید حداقل شامل 7 فیلتر ( پلی پروپی (P.P ) ، کربن اکتیو ، کربن بلاک ، ممبران ، پست کربن ، مینرال و قلیایی ) با کیفیت بالا باشند

1 : مطمین شوید دستگاه به برق متصل است

2 : سیم کشی دستگاه را چک نمایید و مطمین شوید سیم کشی ها شل نیستند و بدرستی به دستگاه متصل شده اند

3 : سنسورهای LP و HP را چک کنید که خراب نباشند

4 : فشار آب ورودی به دستگاه از حد مجاز پایین تر نباشد

اگر به تازگی فیلتر تعویض کرده اید و آب خروجی از شیر برداشت سیاه شده است بنابراین باید شلنگ خروجی از فیلتر 2 را جدا کرده و اجازه دهید آب به قدری از آن خارج شود تا آب خروجی تمیز و شفاف گردد به این عمل کربن گیری یا شست شوی فیلتر می گویند و چون آب سیاه تا شیر برداشت رفته است بنابراین باید یک بار بطور کامل مخزن را خالی نمایید ، چون کربن و دانه های سیاه داخل مخزن هستند و پس از تخلیه مخزن اجازه دهید مخزن پس از عملیات شست شوی فیلتر دوباره از آب تمیز و شفاف پر شود و سپس دوباره مخزن را خالی نمایید تا مخزن شست و شو شود حال دستگاه قابل استفاده می باشد

1 : در صورتی که فیلتر های دستگاه را به تازگی تعویض کرده اید یا فیلتر ممبران را به درستی نصب نکرده اید یا از فیلتر بی کیفیتی استفاده می نمایید .

2 : سختی آب منطقه شما بالای 1000 می باشد و شما از فیلتر ممبران 13 لایه استفاده می کنید که در این صورت کیفیت آب خروجی شما 70 الی 100 خواهد بود و برای پایین تر آوردن سختی آب بهتر است از فیلترهای ممبران با کیفیت بالاتر و لایه های بیشتر استفاده نمایید .

نکته : در صورتی که دستگاه را به تازگی تهیه و نصب کرده اید و آب کماکان طعم شوری می دهد فیلتر ممبران را داخل حوزینگ ممبران نصب نکرده اید

این مشکل زمانی بوجود می آید که فیلتر یک ( P.P ) دستگاه را بموقع تعویض نکرده اید و پمپ دستگاه دچار مشکل شده است . در بعضی از پمپ ها با تعویض کلگی پمپ صدای تق تق دستگاه از بین می رود ولی در بعضی دستگاه ها احتیاج به تعویض کامل پمپ دستگاه است .

فیلترهای P.P ارزان ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی است که در دو نوع 5 میکرون 100 گرم و 1 میکرون 150 گرم می باشد در بیشتر دستگاه های موجود در ایران از فیلتر 5 میکرون 100 گرم استفاده می شود ولی هر چه وزن P.P بیشتر و اندازه قطر آن کوچک تر باشد طول عمر قطعات برقی از جمله پمپ و فیلتر ممبران که اصلی ترین فیلتر دستگاه است افزایش می بابد .

هنوز راه حل صددرصدی برای تشخیص فیلتر اصل از تقلبی مشخص نیست و کار بسیار سخت و پیچیده ای است که فقط از طریق آزمایشگاه های معتبر امکان پذیر است اما برای تهیه فیلتر اصل باید به 2 نکته توجه داشت :

1 : مهم ترین نکته این است که برند خریداری شده دارای سایت رسمی و معتبر داخل ایران باشد

2 : خرید از فروشگاه های معتبر

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader