ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

کدام دستگاه تصفیه آب را تهیه کنم؟

محتوا
06 آگوست 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
کدام دستگاه تصفیه آب
امتیاز بدهید

کدام دستگاه تصفیه آب را تهیه کنم؟

چگونه انواع مختلف آب را درمان کنیم؟ هنگام تصمیم گیری در مورد نوع تصفیه آب برای استفاده در منزل، بسیاری از مردم سر خود را می خارند و این سوال برایشان پیش می آید که کدام دستگاه تصفیه آب را بخرم؟ با این حال، برای انتخاب صحیح فیلتر آب، باید از منبع آب آگاه باشید. در اینجا برخی از انواع آب که نیاز به تصفیه دارند آورده شده است.

 

آب لوله کشی

آب لوله کشی رایج ترین منبع آب در هند است که معمولاً مملو از باکتری ها، میکروب ها، ویروس ها و عوامل بیماری زا است. این میکروارگانیسم ها یک تهدید واقعی برای شما و خانواده شما هستند. از این رو، برای تصفیه آب لوله کشی به طور کامل قبل از مصرف ایده آل است یک فیلتر آب لوله کشی برای آب تمیزتر تهیه کنید.

 

2. آب سخت

از آنجایی که آب سخت از میان رسوبات سنگ آهک و گچ می گذرد، آب سخت دارای محتوای معدنی بالایی است. برخی از این مواد معدنی عبارتند از آهن، کلسیم، منیزیم و غیره. یک دستگاه تصفیه آب الکتریکی یا یک نرم کننده آب برای تصفیه آب تهیه کنید. درمان آب سخت ضروری است زیرا محتوای مواد معدنی بالا می تواند باعث عفونت های شدید در دستگاه گوارش شود.

 

بیشتر بخوانید: ارزش غذایی آب

 

3. آب نرم

برخلاف آب سخت، آب نرم حاوی یون های کمتری از کلسیم و منیزیم است. بیشتر به عنوان آب های سطحی شناخته می شود و از زهکشی حوضه های رودخانه ها یا جایی که بارندگی رخ می دهد تشکیل می شود. این نوع آب ممکن است حاوی مواد معدنی یا باکتری باشد. با این حال، مهم است که این مورد را همانطور که در فضای باز قرار دارد، درمان کنیم.

 

احتباس آب در بدن

 

احتمال آلودگی باکتریایی یا ویروسی زیاد است. از این رو، یک دستگاه تصفیه آب UV یک انتخاب مناسب است. یک دستگاه  تصفیه آب UV  تمام باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در آب را از بین می برد و آن را برای نوشیدن ایمن می کند.

 

4. آب تصفیه شده

آب تصفیه شده آبی است که از طریق سیستم تصفیه آب فیلتر و تصفیه شده است. این نوع آب معمولاً برای آشامیدن بی خطر است.

 

5. آب مقطر

نوعی آب که از طریق فرآیندی به نام تقطیر ایجاد می شود، با جوشاندن آب به بخار تبدیل می شود و تبخیر می شود و آلاینده ها را پشت سر می گذارد. سپس این بخار گرفته می شود، خنک می شود و به آب خالص تبدیل می شود. با این حال، اگر هر گونه آلودگی در آب با نقطه جوش کمتر وجود داشته باشد، جدا کردن آنها از آب، حتی از طریق این فرآیند، ممکن است آسان نباشد. بنابراین، یک دستگاه تصفیه آب نقش مهمی در تضمین ایمنی بیشتر آب آشامیدنی ایفا می کند. ما باید مراقب خود و اطرافیانمان باشیم. حتی یک اشتباه ظریف می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

 

6. اسمز معکوس (RO)

سیستم  تصفیه آب اسمز معکوس  ناخالصی های موجود در آب را از طریق یک غشای نیمه تراوا حذف می کند. هر چیزی کوچکتر از مولکول آب می تواند از این غشاء عبور کند. مواد معدنی و همچنین جامدات محلول ممکن است از طریق این فرآیند از آب حذف شوند.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل A GOLD M1000

 

آب تصفیه شده آبی است که توسط سیستم های تصفیه آب تصفیه شده است. آب از یک فیلتر عبور می کند، از آلاینده ها جدا می شود و در نتیجه فیلتر می شود. در بیشتر این وسایل، فیلتر کربنی است. فیلتر کردن فقط ناخالصی ها را از آب حذف می کند، میکروارگانیسم ها هنوز کنترل نشده اند. بنابراین برای تصفیه آب عرضه شده به دستگاه تصفیه آب در منزل نیازمندیم.

 

برای بهترین دستگاه تصفیه آب، مجموعه ما شامل جدیدترین دستگاه تصفیه آب است که می‌توانید آنها را بررسی کنید و بر اساس نیاز خود فیلتر آب را انتخاب کنید و تمیزترین آب را بنوشید.

 

چرا قبل از نوشیدن آب باید آن را تصفیه کنیم؟

به دلیل صنعتی شدن و شهرنشینی سریع، بسیاری از منابع آب آشامیدنی آلوده هستند. برخی از مواد شیمیایی موجود در این آب‌ها عبارتند از: سرب، کلروفرم، آرسنیک، آفت‌کش‌ها، فرآورده‌های نفتی، مواد دارویی و غیره.

 

این آب از طریق شبکه ای از لوله ها به خانه های ما منتقل می شود و برای نوشیدن، حمام کردن، پخت و پز و غیره استفاده می شود. اما فقط جوشاندن این آب کافی نیست.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، آبی که تمیز به نظر می رسد ممکن است حاوی آلاینده های زیادی باشد. تنها راه برای پی بردن به خلوص آب، آزمایش آن است. بنابراین، مهم است که در مورد آب آشامیدنی خود بدانید .

 

کدام دستگاه تصفیه آب

 

وزارت آب آشامیدنی و بهداشت آزمایشگاه هایی را برای آزمایش کیفیت آب در مناطق سراسر کشور راه اندازی کرده است. می توانید برای اطلاع از کیفیت آب در منطقه خود وارد وب سایت آنها ( mdws.gov.in یا indiawater.gov.in ) شوید.

 

بیشتر بخوانید: آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است؟

 

آزمایش آبی که به خانه شما می آید بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند بهترین فیلتر آب را برای خانه خود انتخاب کنید. تصفیه آب برای هر خانه ضروری است. با این حال، گزینه هایی وجود دارد که می توانید آنها را بررسی کنید.

 

چند روش برای تصفیه آب از ناخالصی های نامحلول عبارتند از:

فیلترهای آب شیر

اولین قدم این است که اطمینان حاصل کنید که آب تمیز دریافت می کنید. اینها فیلترهای آب ساده ای هستند که می توانید به شیرهای خانه خود متصل کنید. آنها باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها را از بین می برند و به طور موثر آب آشامیدنی تمیز و سالم را فیلتر می کنند.

 

سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس (RO)

در حالی که فیلتر آب لوله کشی باکتری ها و دیگر ذرات بزرگتر کثیفی را از آب حذف می کند، تمایل دارد ذرات ریزتر و نمک ها و فلزات سنگین موجود در آب را نادیده بگیرد. سیستم های تصفیه آب RO ناخالصی های کوچکتر از یک میکرون را فیلتر کرده و در آب حل می شوند. این ناخالصی ها عبارتند از آرسنیک، فلوراید، رادیوم، سرب و غیره. در نتیجه، آب تصفیه شده RO ایمن برای نوشیدن دریافت می کنید. اکنون پاسخ این سوال را دریافتید که کدام دستگاه تصفیه آب را بخرم، اگر نیاز به مشاوره بیشتر داشتید با ما تماس بگیرید.

 

احتباس آب در بدن

 

پس برای چی منتظری؟ دستگاه های تصفیه آب نور را برای خانه ببینید و خانواده خود را ایمن و سالم نگه دارید.

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارید و به مشاوره نیازمندید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم، آب قلیایی

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟

دستگاه تصفیه آب از کجا بخریم؟ قطعا یکی از سوال هایی که همه ما در هنگام خرید دستگاه ...
محتوا
27 ژوئن 2022
آب باران ، دستگاه تصفیه آب

4 روش برای تصفیه آب!

4 روش برای تصفیه آب! اطمینان از تصفیه یا تصفیه آب قبل از نوشیدن بسیار مهم است. اگر ...
محتوا
27 جولای 2022
خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی

خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی!

خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی! چگونگی خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی با کیفیت! چرا از دستگاه تصفیه آب ...
محتوا
25 ژوئن 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader