ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

چرا به فیلتر آب نیاز داریم؟

محتوا
30 جولای 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
آیا دستگاه تصفیه آب نیترات را میگیرد، فیلتر آب
امتیاز بدهید

چرا به فیلتر آب نیاز داریم؟

آب می تواند حاوی کثیفی، مواد معدنی، مواد شیمیایی و سایر ناخالصی ها باشد که باعث ایجاد بوی بد و طعم بد می شود. برخی از این آلاینده‌ها می‌توانند سلامتی شما را به خطر بیندازند، به خصوص زمانی که شامل ارگانیسم‌های میکروسکوپی و باکتری‌هایی باشند که می‌توانند باعث بیماری‌های جدی شوند. فیلتر کردن آب می تواند به تصفیه آب کمک کند، این ناخالصی ها را از بین ببرد و نوشیدنی را ایمن کند، در حالی که اغلب طعم آن را بهبود می بخشد.

 

رسوب زدایی

فیلترهای مکانیکی برای حذف برگ ها و سایر زباله ها از آب به همراه خاک، سیلت و ذرات خاک رس موجود در آب استفاده می شود. فیلترهای مکانیکی ممکن است از صفحات فلزی، پارچه، سرامیک یا کاغذ ساخته شوند. این ناخالصی‌ها که رسوب نامیده می‌شوند، می‌توانند طعم ناخوشایندی ایجاد کنند، اما معمولاً خطری برای سلامتی نیستند. اکثر واحدهای تصفیه آب خانگی از فیلترهای کاغذی قابل تعویض استفاده می کنند که رسوبات ریز را از بین می برد.

 

کاهش مواد معدنی و فیلتر آب

آهن و سایر مواد معدنی مانند کلسیم و منگنز برای سلامتی انسان خطرناک نیستند، اما می توانند طعم فلزی یا فقط ناخوشایند آب آشامیدنی را ایجاد کنند. آهن یا منگنز زمانی که آب شستشو حاوی این عناصر است باعث ایجاد لکه روی لباس می شود و حتی می تواند چینی و سایر ظروف شسته شده در آب غنی از مواد معدنی را تغییر رنگ دهد. این مواد معدنی می توانند در لوله های آب جمع شوند و به تدریج آنها را مسدود کرده و فشار آب را کاهش دهند و احتمالاً باعث مشکلات لوله کشی شوند.

 

خرید دستگاه تصفیه آب

 

حذف پاتوژن

فیلتر کردن آب برای دور نگه داشتن باکتری ها و انگل های مضر از آب آشامیدنی ضروری است. ژیاردیازیس نوعی بیماری است که باعث اسهال می شود و می تواند تا شش هفته ادامه یابد. انگل میکروسکوپی که باعث این بیماری می شود ژیاردیا اینتنسینالیس است، ارگانیسمی که می تواند ماه ها در محیط زنده بماند. می تواند از آبی که با مدفوع حیوان یا انسان آلوده شده است بلعیده شود. انگل دیگری که می تواند علائم مشابهی ایجاد کند کریپتوسپوریدیوم است. کریپتوسپوریدیوم در برابر کلر مقاوم است و باید با فیلترهای مکانیکی فیلتر شود. این پاتوژن ها با عبور آب از فیلترهایی که به عنوان فیلترهای میکرو، اولترا و نانو فهرست شده اند، به طور موثر حذف می شوند.

 

کاهش کلر

اکثر شرکت‌های آب شهری از کلر برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می‌کنند، زیرا این کلر ارزان، استفاده آسان و در از بین بردن بسیاری از باکتری‌های موجود در آب بسیار موثر است. همچنین می تواند برخی از ویروس ها را از بین ببرد. در حالی که کلر یک ضد عفونی کننده خوب است، می تواند بوی و طعم آب آشامیدنی را نامطبوع کند و همچنین می تواند با برخی فلزات واکنش داده و ترکیبات خطرناکی را تشکیل دهد. فیلتر کربن فعال بو و طعم کلر را از آب حذف می کند.

 

فیلتر ممبران

 

حذف سرب خطرناک

سرب هنگام مصرف سمی است و حذف آن از آب آشامیدنی ضروری است. سرب معمولاً زمانی وارد آب آشامیدنی می‌شود که از لوله‌های لوله‌کشی قدیمی یا لحیم کاری که برای اتصال آنها به یکدیگر استفاده می‌شود، وارد منبع آب می‌شود. می توان آن را از طریق فیلترهای اسمز معکوس، تقطیر و فیلترهای کربنی که به طور خاص برای حذف فلز طراحی شده اند از آب خارج کرد. اگر به آب چاه تکیه می کنید، آژانس های بهداشتی توصیه می کنند که چاه خود را حداقل سالی یک بار از نظر سرب و سایر آلاینده ها آزمایش کنید.

 

حذف آفت کش ها و مواد شیمیایی

قبل از دهه 1940، رایج‌ترین آفت‌کش‌ها حاوی فلزات سنگینی بودند که به آسانی در آب حل نمی‌شدند، اما امروزه ممکن است بقایای آفت‌کش‌ها در آب آشامیدنی در حال افزایش باشد، زیرا آفت‌کش‌های آلی مدرن در آب حل می‌شوند و می‌توانند به راحتی وارد منبع آب شوند. فیلترهای کربن فعال می توانند آفت کش ها و ترکیبات آلی فرار را از آب آشامیدنی حذف کنند.

 

فیلتر کربن بلاک

 

اثرات گوگرد در آب بر سلامتی

آب خالص بی مزه است، اما آب یک حلال طبیعی قوی است و مواد معدنی را حل می کند که ممکن است به آن بو یا طعم بدهد. هنگامی که گوگرد وارد آب های زیرزمینی می شود، باکتری های طبیعی می توانند سنگ معدن های سولفیت آلی را کاهش دهند و گاز سولفید هیدروژن تولید کنند. گوگرد در آب چاه بیشتر از آب شهری یافت می شود.

 

گوگرد در آب آشامیدنی

سولفات ها، که شکلی از عنصر گوگرد هستند، معمولاً زمانی که سنگ معدن سولفیت اکسید می شوند، وارد منبع آب می شوند. مواد معدنی حاوی گوگرد در بیشتر سنگ ها و خاک های سراسر جهان یافت می شود. با نفوذ آب های زیرزمینی به زمین، برخی از این ترکیبات گوگردی توسط آب حل می شوند. آب باران نیز منبع گوگرد است.

 

باکتری ها از گوگرد در خاک به عنوان منبع غذایی یا انرژی استفاده می کنند و سپس گاز سولفید هیدروژن را به عنوان محصول جانبی عملکردهای متابولیکی خود تولید می کنند. آبی که حاوی سولفید هیدروژن است به سرعت با بوی گوگردی آن قابل تشخیص است. خوردن آب حاوی گوگرد خطری برای سلامتی ندارد، اما می تواند اشتها آور نباشد.

 

نقش گوگرد در تغذیه انسان

گوگرد در بسیاری از غذاهایی که می خورید مانند تخم مرغ، ماهی، مرغ و حبوبات وجود دارد. باور عمومی بر این است که خوردن غذاهای حاوی گوگرد برای مو، پوست، ناخن ها و بافت همبند مفید است. یک رژیم غذایی متعادل تمام گوگرد مورد نیاز شما را تامین می کند، اما اگر گیاهخوار هستید ممکن است نیاز به مکمل های غذایی داشته باشید.

 

میکروب ها و باکتری های آب شهری

 

مقادیر زیاد گوگرد در آب آشامیدنی می تواند منجر به اسهال شود که منجر به کم آبی بدن می شود. دام ها و حیوانات خانگی نیز در برابر اثرات گوگرد موجود در آب آشامیدنی خود حساس هستند. آژانس حفاظت از محیط زیست خاطرنشان می کند که وقتی به طور ناگهانی از آب آشامیدنی فاقد گوگرد به آب آشامیدنی با محتوای گوگرد زیاد تغییر می کنید، به احتمال زیاد اثرات ملین این ماده معدنی را تجربه خواهید کرد. با این حال، اکثر انسان ها و حیوانات قادر به تطبیق با مقدار گوگرد در آب هستند و به طور کلی هیچ اثر مخرب پایداری را تجربه نمی کنند.

 

مشکلات گوگرد

بزرگترین مشکل گوگرد در آب آشامیدنی بوی بد آن است. مانند سایر مواد معدنی، گوگرد می تواند در وسایل لوله کشی مانند سینک و توالت لکه ایجاد کند. لباس های شسته شده در آب حاوی گوگرد بالا نیز ممکن است لکه شوند. آبی که حاوی یک قسمت در میلیون سولفید هیدروژن است می تواند مس و نقره را کدر کند.

 

باکتری هایی که گاز سولفید هیدروژن تولید می کنند، لجن تولید می کنند که می تواند سفید، خاکستری یا سیاه باشد. این باکتری‌های گوگردی می‌توانند شرایط مطلوبی برای باکتری‌های دیگر از جمله باکتری‌های آهن ایجاد کنند، در این صورت ممکن است لجن قهوه‌ای مایل به قرمز را مشاهده کنید. هر یک از این لجن ها لوله های لوله کشی را می پوشاند که باعث گرفتگی و خوردگی می شود.

 

علت تلخی آب تصفیه شده

 

آب حاوی گوگرد را می توان با کلر تصفیه کرد تا گوگرد از بین برود. سفید کننده کلر را می توان به آب اضافه کرد و گاز سولفید هیدروژن با کلر واکنش داده و به صورت ذرات زرد ته نشین می شود که می تواند به صورت مکانیکی از آب فیلتر شود.

 

آژانس حفاظت از محیط زیست و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مطالعه ای را برای تعیین اثرات سلامتی گوگرد انجام دادند. این تحقیق با عنوان “تأثیر سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض سطوح بالای سولفات در مطالعه آب آشامیدنی” به این نتیجه رسید که نوشیدن آب با سطوح بالای سولفات می تواند باعث اسهال به خصوص در نوزادان شود.

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارید و به مشاوره نیازمندید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

فیلتر UV

معرفی کامل فیلتر UV تصفیه آب!

فیلتر uv تصفیه آب دستگاه تصفیه آب خانگی! لامپ uv یا فیلتر uv تصفیه آب یا فیلتر مرحله ...
محتوا
30 مه 2022
میکروب ها و باکتری های آب شهری

مهمترین میکروب ها و باکتری های آب شهری!

میکروب ها و باکتری های آب شهری! میکروب ها و باکتری های آب شهری. آب برای زندگی همه ...
محتوا
17 مه 2022
آلودگی آب، ضدعفونی اضطراری آب آشامیدنی

ضد عفونی اضطراری آب آشامیدنی!

ضد عفونی اضطراری آب آشامیدنی! در شرایط اضطراری که سرویس آب معمولی قطع شده است - مانند طوفان، ...
محتوا
13 آگوست 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader