ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

نقشه دستگاه تصفیه آب!

محتوا
14 جولای 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
نقشه دستگاه تصفیه آب
امتیاز بدهید

نقشه دستگاه تصفیه آب!

تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای یک اصول کلی در مسیر لوله کشی هستند که به آن نقشه دستگاه تصفیه آب می گویند. اما ممکن است شرکت های مختلف روش های مختلفی را برای لوله کشی در نظر بگیرند و به همین علت لوله کشی هر دستگاه ممکن است متفاوت باشد. قطعات مهمی که در لوله کشی دستگاه تصفیه آب تغییرات زیادی ایجاد می‌کنند، چهارراهی و شیر برقی می باشند. می توان گفت که دستگاه های تصفیه آب قدیمی از چهارراهی استفاده می‌کردند و دستگاه های تصفیه آب جدید، از شیر برقی استفاده می‌کنند.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب

 

دستگاه تصفیه آب خانگی شامل مراحل مختلف فیلتراسیون و مدار برقی است. انواع نقشه دستگاه تصفیه 5 مرحله ای، 6مرحله ای و 7 مرحله ای شبیه به هم هستند. انواع مدل های تصفیه آب خانگی دارای یک نقشه اصلی و پایه برای نقشه برق تصفیه آب خانگی، مدار لوله کشی، نقشه نصب تصفیه آب خانگی، مدار سیم کشی برق و نقشه اتصالات تصفیه آب می‌باشند. به طور کلی دستگاه های تصفیه آب در دو مدل مجهز به شیر برقی و مجهز به چهارراهی هستند و تفاوت موجود در نقشه تصفیه آب و مدار لوله کشی و همچنین اتصالات به دلیل این دو مدل می‌باشد.

 

آیا دستگاه تصفیه آب مضر است

 

چهارراهی دستگاه تصفیه آب

در واقع چهار راهی تصفیه آب، قطعه ای مکانیکی است که در مسیر آب ورودی ممبران و خروجی ممبران قرار می‌گیرد. در هنگام پرشدن مخزن و اتوماتیک کردن دستگاه، دیافراگم موجود در چهارراهی بالا آمده و باعث قطع جریان آب می شود.

شیر برقی تصفیه آب

قطعه ای برای قطع و وصل کردن آب روی دستگاه تصفیه آب خانگی نصب می گردد. شیر برقی دارای یک ورودی و یک خروجی است و زمانی که دستگاه تصفیه آب شروع به کار می‌کند، شیر برقی باز و آب عبور می‌کند. در هنگام پر شدن مخزن و اتوماتیک کردن دستگاه شیر برقی بسته و جریان آب قطع خواهد شد.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب با شیر برقی

دستگاه های تصفیه آب دارای شیر برقی در دو مدل موجود هستند:

 

نقشه دستگاه تصفیه آب

 

مدل اول نصب شیر برقی بعد از فیلتر مرحله اول

در این مدل شیر برقی در خروجی فیلتر الیافی (یا فیلتر شماره 1 و یا همان فیلتر پلی پروپیلن) نصب می شود و خروجی شیر برقی هم به پمپ دستگاه تصفیه آب وصل می شود. این مدل برای مناطقی که فشار آب شهری متوسط یا کم دارند مناسب است زیرا پس از مرحله اول، آب توسط پمپ تصفیه آب پمپاژ می‌شود.

 

مدل دوم نصب شیر برقی بعد از فیلتر مرحله سوم

در این مدل دستگاه های تصفیه آب، شیر برقی بعد از فیلترهای مراحل اول تا سوم نصب می شود و خروجی شیر برقی هم به ورودی پمپ وصل می شود.

 

نقشه دستگاه تصفیه با چهارراهی

در ابتدا لازم است بگوییم که در این مدل چهارراهی بین پمپ و هوزینگ قرار می گیرد. نقشه دستگاه تسویه آب مجهز به چهارراهی به این شکل است که آب بعد از عبور از فیلترهای مراحل 1 تا 3، توسط پمپ ممبران پمپاژ می شود. شلنگ خروجی آب تصفیه شده هوزینگ ممبران وارد چهارراهی شده و خروجی چهارراهی هم به ورودی فیلتر مرحله پنجم و مخزن هدایت می شود و زمانی که مخزن پر می شود، دیافراگم چهارراهی فعال شده و باعث قطع جریان آب می شود.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب

 

چهارراهی بین مسیر ورودی هوزینگ ممبران و مسیر خروجی هوزینگ ممبران نصب شده است و به طور کلی مثل یک کلید قطع و وصل عمل می کند. لازم به ذکر است که در صورت نصب اشتباه چهارراهی تصفیه آب، عملکرد دستگاه تصفیه آب درست نخواهد بود و امکان آسیب رسیدن به قطعات دیگر و فیلترهای دستگاه تصفیه آب وجود دارد، پس حتما مطمئن شوید که چهارراهی به درستی نصب شده باشد.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای استاندارد

در نقشه دستگاه تصفیه پنج مرحله ای، آب تصفیه شده بعد از فیلتر ممبران در مخزن ذخیره شده و هنگام مصرف، آب از فیلتر پست کربن رد شده و از شیر برداشت قابل استفاده می باشد.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای استاندارد

لازم به ذکر است که دستگاه های تصفیه آب امروزی اکثرا، مجهز به شیر برقی و فیلتر مرحله 6 یعنب فیلتر مینرال هستند. نقشه دستگاه آب تصفیه کن 6 مرحله ای، شبیه به نقشه دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای است با این تفاوت که فیلتر مینرال بعد از فیلتر پست کربن اضافه می شود.

 

نقشه دستگاه تصفیه آب

 

نقشه دستگاه آب تصفیه کن 7 مرحله ای

نقشه تصفیه آب هفت مرحله ای، شبیه به نقشه تصفیه آب شش مرحله ای است با این تفاوت که در این مدل، فیلتر قلیایی به عنوان مرحله هفتم به دستگاه اضافه شده است. فیلتر قلیایی در خروجی فیلتر مینرال نصب می شود.

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارید و به مشاوره نیازمندید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، PH آب لوله کشی

نحوه متعادل کردن PH آب لوله کشی!

نحوه متعادل کردن PH آب لوله کشی! آب لوله کشی نباید خیلی اسیدی یا بازی باشد. معمولاً در ...
محتوا
31 جولای 2022
فیلتر کربن اکتیو، زغال فعال در دستگاه تصفیه آب

زغال فعال در دستگاه تصفیه آب!

زغال فعال در دستگاه تصفیه آب! زغال فعال یا کربن اکتیو چیست؟ مزایا و موارد استفاده از آن ...
محتوا
06 جولای 2022
کاهش وزن با آب

کاهش وزن با آب!

کاهش وزن با آب! در حالی که آب کالری اضافی نمی سوزاند و کاهش وزن با آب به ...
محتوا
03 آگوست 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader