ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی!

محتوا
26 ژوئن 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی
امتیاز بدهید

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی!

عوامل متعددی در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی موثر است. ما در این مقاله سعی می‌کنیم مواردی را برای شما بازگو کنیم که بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب منزل خود را تهیه نمایید.

زمانی که قصد خرید یک دستگاه تصفیه کننده آب را دارید، باید به یک سری موارد توجه کنید تا بهترین کیفیت دستگاه آب شیرین کن را انتخاب نمایید.

روش های اصلی در فرآیند تصفیه آب!

تمامی مدل های دستگاه های تصفیه آب شامل 2 روش اصلی هستند. روش اول اولترا فیلتراسیون UF و روش دوم اسمز معکوس RO، که در ادامه به توضیح مختصری درباره هر دو این موارد خواهیم پرداخت.

نکته ای که لازم است بدانید این است که به سیستم اولترافیلتراسیون، دستگاه پیش تصفیه آب و به سیستم اسمز معکوس، دستگاه تصفیه آب گفته می‌شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

روش اولترا فیلتراسیون  UF

روش اولترافیلتراسیون برای حذف ذراتی با اندازه 0.04 تا ۱ میکرومتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در کل ذرات جامد موجود در محلول نباید بیشتر از ۱۰۰ میلی‌گرم بر لیتر باشد. فیلترهای مورد استفاده در این فرآیند تصفیه آب، از جنس سلولز، کتان، فایبرگلاس، پشم، پلی پروپیلن، ریون (ابریشم مصنوعی)، آکریلیک، پلیمرهای هیدروکربن فلوراید، آزبست است. این مواد در شکل های  مختلفی مثل صفحه ای، فیبرهای تو خالی، لوله‌ای، مارپیچی، دیسکی و … در آب ظاهر می‌شوند. عمر کارتریج‌های این مدل دستگاه تصفیه آب با توجه به غلظت آلاینده‌های جامد حل شده در آب از ۵ تا ۸ سال متفاوت است. در صورتی که ذرات جامد از قبل از آب جدا شوند، عمر فیلترها بالا می‌رود.

روش اسمز معکوس   RO

روش اسمز معکوس یا هایپرفیلتراسیون یکی از روش‌های تصفیه آب است که از فناوری توسعه غشا گرفته شده است. این روش تصفیه آب به عنوان بهترین فرآیند تصفیه کننده مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفته است. اگر بخواهیم روش اسمز معکوس را به زبانی ساده توضیح بدهیم باید بگوییم که، اسمز معکوس فرایند تصفیه آبی است که در آن از فشار، برای معکوس کردن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه ‌تراوا برای تولید آب خالص و حذف‌ مولکول‌ها، یون ها و ذرات بزرگتر حل شده در آب استفاده می‌شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

دقت تصفیه آب در هر روش به چه صورت است؟

دقت تصفیه آب در روش اولترافیلتراسیون عمدتا بین 0.1 میکرون تا 5 میکرون است..

دقت تصفیه آب در روش اسمز معکوس عمدتا 0.0001 میکرون (یک ده هزارم) میکرون است.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی!

همانطور که قبلا اشاره کردیم، قیمت دستگاه تصفیه آب به عوامل متعددی بستگی دارد. این موارد عبارتند از:

 1. برند دستگاه
 2. شرکت سازنده دستگاه
 3. نوع دستگاه تصفیه
 4. چند مرحله ای بودن دستگاه تصفیه کن
 5. نوع اتصالات
 6. پایه دستگاه
 7. چهار راهی
 8. و غیره که همه این موارد بر قیمت نهایی دستگاه آب تصفیه کن تاثیرگذار هستند.

شما می‌توانید برای مشاوره و استعلام قیمت با مشاوران تصفیه نور تماس حاصل کرده و راهنمایی های لازم دریافت نمایید.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

انواع دستگاه تصفیه آب از نظر جایگاه قرارگیری!

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی:

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی از پرفروش ترین و متداول ترین نوع در بین دستگاه های آب تصفیه کن است. این مدل دستگاه تصفیه، دارای یک مخزن و چندین فیلتر مجزاست که شما می‌بایست به درستی از دستگاه استفاده کرده و هر چند وقت یکبار فیلترها را عوض کنید. زمان تعویض هر فیلتر و عمر مفید آنها در قسمت توضیحات هر محصول نوشته شده است که شما می‌توانید در زمان خرید آن را مطالعه کرده و یا از مشاوران ما پرس و جو نمایید.

این مدل دستگاه به دلیل داشتن پمپ و مخزن، فشار آب خوبی دارند. فیلترهای به کار رفته شده در این مدل دستگاه آب تصفیه کن، باعث حذف آلاینده های مضر، فلزات سنگین، مواد شیمیایی، انگل ها، جلبک ها و دیگر املاح مضر می‌شود. کیفیت آب تصفیه شده توسط این دستگاه به دلیل تجهیزات و فیلترهایی که استفاده می شود بسیار بالاست و می توان گفت که ضرر رساندن به سلامت و بدن شما را به صفر می رساند.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

دستگاه تصفیه آب رومیزی:

می‌توان گفت که کارایی دستگاه تصفیه آب رومیزی تقریبا شبیه به دستگاه تصفیه آب زیر سینکی است با این تفاوت که این مدل دستگاه ظاهر مدرن تری دارد و به همین دلیل قیمت آن از مدل زیر سینکی بیشتر است.

در دستگاه های تصفیه آب رومیزی، فضا محدود بوده و همینطور مخزن دارای حجم کمی است. همین امر باعث ذخیره آب کم شده و در نتیجه برداشت آب هم دارای محدودیت میزان است.

نکته قابل توجه این است که، فشار آب در دستگاه تصفیه آب رومیزی کمتر از مدل قبلی است و همچنین هزینه نگهداری آن به نسبت بیشتر است. می‌توان گفت که دستگاه تصفیه آب رومیزی برای محیط‌های رسمی و تشریفاتی مقرون به صرفه تر و مناسب تر است.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

منظور از دستگاه تصفیه آب مرحله ای چیست؟

دستگاه‌های تصفیه آب در بازار از 3 مرحله‌ای تا 10 مرحله ای وجود دارند که رایج‌ترین و بهترین دستگاه تصفیه آب مناسب برای خانه، دستگاه تصفیه آب 6 مرحله‌ای است. منظور از از مرحله همان شماره فیلتر ها می باشد.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب بر اساس شماره بندی فیلترها :

1. فیلتر مرحله اول، فیلتر الیافی یا فیلتر پلی پروپیلن(فیلتر p.p): این فیلتر باعث حذف املاح نامحلول آب مانند شن ماسه گل و لای زنگ آهن و… می‌شود.

2. فیلتر مرحله دوم، فیلتر کربن اکتیو: این فیلتر باعث حذف گازهای موجود در آب از جمله: کلر، ازت، نیتروژن و … می‌شود.

3. فیلتر مرحله سوم، فیلتر کربن بلاک: این فیلتر باعث حذف گازهای باقی مانده در آب و حذف ذرات کربنی شده و باعث محافظت بیشتر از فیلتر ممبران می‌شود.

4. فیلتر مرحله چهارم، فیلتر ممبران RO: این فیلتر باعث حذف تمامی املاح نامحلول و محلول در آب و کاهش سختی آب شده و فیلتر اصلی در دستگاه تصفیه آب به شمار می رود و به گفته برخی قلب دستگاه تصفیه آب محسوب می‌شود.

5. فیلتر مرحله پنجم، فیلتر پست کربن: این فیلتر باعث حذف بو و مزه بد آب می‌شود.

6. فیلتر مرحله ششم، فیلتر مینرال: این فیلتر با افزودن مواد معدنی به آب از جمله سدیم، پتاسیم، کلسیم، منگنز و… باعث بالا رفتن کیفیت آب و رساندن مواد ضروری به بدن می‌شود.

7. فیلتر مرحله هفتم، فیلتر قلیایی: این فیلتر ph آب را برای تقویت پوست، مو، ناخن، معده، سیستم گوارشی بدن و…  تنظیم می‌کند.

8. فیلتر مرحله هشتم، فیلتر اکسیژن ساز: این فیلتر باعث انرژی زایی و شادابی بیشتر و تاثیر شگفت انگیر بر زیبایی و شادابی پوست و مو می‌شود.

9. فیلتر مرحله نهم، فیلتر محافظ ممبران: این فیلتر برای بالا بردن طول عمر فیلتر ممبران و حذف ذرات کمتر از 1 میکرون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

10. فیلتر مرحله دهم، لامپ uv: از لامپ یو وی به منظور حذف ویروس ها و باکتری های موجود در آب استفاده می‌شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه!

تاثیر آب تصفیه شده بر سنگ کلیه! آیا نوشیدن آب تصفیه شده از سنگ‌های کلیه جلوگیری می‌کند؟ بله تاثیر ...
محتوا
05 آوریل 2022
بهبود طعم قهوه با آب تصفیه شده

بهبود طعم قهوه با آب تصفیه شده!

بهبود طعم قهوه با آب تصفیه شده! ایا آب تصفیه شده برای بهتر شدن طعم قهوه مناسب است؟ ...
محتوا
24 مه 2022
تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب، تفاوت دستگاه های تصفیه آب

تفاوت دستگاه های تصفیه آب!

تفاوت دستگاه های تصفیه آب! در این مقاله قصد داریم درباره برخی از تفاوت دستگاه های تصفیه آب ...
محتوا
30 ژوئن 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader