تصفیه نور
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب که بر اساس تکنولوژی اسمز معکوس ساخته شده است، می تواند آلاینده های مضر را با تاثیر بیشتری حذف کند.در ادامه با تصفیه نور همراه باشید تا با هم بررسی کنیم:

خرید دستگاه تصفیه آب در بین انواع دستگاه ها

با وجود این که برای خرید دستگاه تصفیه آب ، انواع مختلفی از دستگاه ها وجود دارد. مهم است که از بین این مدل های متنوع بهترین و باکیفیت ترین آن را خریداری کنیم. در میان انواع گزینه های موجود برای خرید، پر طرفدارترین آن دستگاه تصفیه آب زیر سینکی خانگی اسمز معکوس است که با تکنولوژی اسمز معکوس به قدرتمندترین شکل ممکن آب را تصفیه و به اصطلاح شیرین می کند.

اسمز معکوس قادر است 99 درصد مواد شیمیایی که سختی آب را ایجاد کرده اند، فیلتر کند و آبی کاملا شیرین را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

اما به هر حال قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید با انواع دستگاه، ویژگی ها، عملکرد و مراحل و طرز کار این دستگاه اشنا شوید تا بتوانید بهترین مدل را از معتبرترین برند و با مقرون به صرفه ترین قیمت خریداری کنید. ما در این مطلب سعی کرده ایم که به شما اطلاعاتی در ارتباط با خرید دستگاه تصفیه آب ارائه دهیم تا خریدی هوشمندانه را تجربه کنید. بنابراین توصیه می کنیم این پست را مطالعه کنید تا بتوانید مدل و نوع دستگاهی که می خواهید بخرید را انتخاب کنید.

همان طور که پیش از این هم گفته شد، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ، دستگاه تصفیه آب دارای تکنولوژی اسمز معکوس است. در این روش با فشار وارد کردن به مایع غلیظ با استفاده از یک پمپ فشار بالا، آلاینده ها از آب حذف می شوند و مایع از غشاء نیمه تراوا می گذرد. این فرآیند تاثیر قابل توجهی را در برطرف نمودن شوری آب در مناطقی که دارای آب لوله کشی شور هستند برجای می گذارد.

اهمیت خرید دستگاه تصفیه آب

با توجه به مزیت های مربوط به نوشیدن آب سالم و تمیز، خرید دستگاه تصفیه آب از اهمیت بالایی برخوردار است. این دستگاه ها به ویژه برای اشخاص و خانواده های ساکن در مناطقی که آب لوله کشی شور و فاقد کیفیت مطلوب دارند، بیشتر ضرورت پیدا می کند. چرا که آب شور آلاینده و املاح مضری دارد که سلامت آن ها را به خطر می اندازد اما با خرید دستگاه تصفیه آب، این نا خالصی و مواد مضر قابل جداسازی هستند و می توانیم با خیال راحت آب بنوشیم و هیدراته بمانیم و نگرانی از بابت خطرات آب نا سالم و بروز مشکلاتی از قبیل خشکی و چروک پوست، ریزش مو و غیره نداشته باشیم.

در این میان، مدل های متنوعی از این دستگاه تولید شده است و در بازار عرضه می شود که خریداران را با این سوال مواجه می کند که چگونه یک خرید دستگاه تصفیه آب موفق داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در کنار کیفیت دستگاه، باید به اندازه، ظرفیت و قیمت دستگاه و شرایط خودمان به دقت توجه داشته باشیم. هم چنین حتما باید به نوع فیلتر مورد استفاده در آن دستگاه هم دقت کنیم. انتخاب نوع فیلتر جهت خرید دستگاه تصفیه آب به الاینده ها و املاح موجود در آب شما بستگی دارد و بر این اساس باید از میان دو نوع آب اسمز معکوس و کربن فعال که رایج ترین دستگاه های تصفیه هستند، فیلتر مناسب خودتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فناوری اسمز معکوس برای حذف مواد شیمیایی محلول و ذرات جامد و فناوری کربن فعال جهت جدا سازی مواد سمی مثل سرب قوی تر عمل می کند.

بر این اساس می توانید نوع فیلتر را مشخص کنید و برای خرید دستگاه تصفیه آب اقدام نمایید. همان طور که گفته شد، قیمت دستگاه هم بسیار مهم است. دستگاه های مبتنی بر تکنولوژی اسمز معکوس تاثیر بیشتری دارند، معروف تر هستند و طبیعتا گران قیمت تر هم هستند. اما تصفیه کننده های کربنی ارزان قیمت تر هستند. ولی در مقابل احتمال دارد مواد شیمیایی را به طور کامل حذف نکنند.

خرید دستگاه تصفیه آب تصویر اول

دستگاه تصفیه آب

پیامدهای ناشی از عدم خرید دستگاه تصفیه آب

عدم خرید دستگاه تصفیه آب ، باعث باقی ماندن انواع املاح در آب می شود. یکی از این املاح کلر است که وجود آن در آب باعث آسیب رسیدن به سلامت پوست و مو می شود. علاوه بر این، کلر کیفیت لباس ‌های مرغوب را کاهش می دهد. به همین دلیل است که اگر شما یک مرکز خشک ‌شویی دارید نباید در خرید دستگاه تصفیه آب تردید کنید. در چنین شرایطی علاوه بر خرید، انتخاب یک برند با کیفیت از این دستگاه هم بسیار مهم است. به یاد داشته باشید خرید دستگاه تصفیه آب برای یک خشکشویی و برای استفاده خانگی کاملا متفاوت است. زیرا برای شستشوی لباس ها اصلا به مراحل چند گانه تصفیه برای آب نیازی ندارید و احتیاجی نیست برای این موضوع هزینه بیشتری صرف کنید.

مزیت های ناشی از تصفیه آب با فناوری اسمز معکوس

ممکن است شما هم به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب باشید و با اصطلاح اسمز معکوس مواجه شده باشید. در این صورت احتمالا برایتان سوال شده است که این تکنولوژی چیست و اصلا چه کاربردی دارد؟ روش اسمز معکوس یا ROیک فناوری در ارتباط با دستگاه های تصفیه است که از دهه 1970 میلادی با استقبال زیادی مواجه شده است و به روشی متداول تبدیل شده است.

فرایند تصفیه آب به روش اسمز معکوس به این شکل است که آب از یک فیلتر نیمه تراوا با فشار بالا عبور داده می شود تا املاح و مواد آلاینده آن آب از بین بروند. به این ترتیب بخشی از آلودگی های آب رد شده از این غشا از بین می رود. اعمال فشار بر روی آب در این روش، به وسیله ساز وکار فیلتراسیون شکل می ‌گیرد؛ در واقع با اعمال فشار بالا به مولکول‌ های آب و عبور آن از یک غشا با منافذ بسیار ریز، آلاینده ‌ها از آب حذف می‌شوند.

در این فرایند، درشت مولکول ها در یک سمت فیلتر و آب تصفیه شده در بخش دیگر فیلتر قرار می‌گیرند. امروزه تعداد زیادی از شرکت های آب معدنی با استفاده از روش تصفیه اسمز معکوس آب خود را تصفیه می کنند. با خرید دستگاه تصفیه آب دارای این فناوری، می توانید آلاینده ‌های آب را به طور کامل از بین ببرید و از شر موادی از قبیل کلر و فلوراید که برای سلامتی مضر هستند، خلاص شوید. روش اسمز معکوس موادی مانند نیترات، سدیم، آرسنیک، سرب و مس را از آب آشامیدنی حذف می کند و به طرز موثری بخش عمده ای از مواد شیمیایی را از آب جدا می کند. به همین دلیل می توان گفت خرید دستگاه تصفیه آب با روش تصفیه اسمز معکوس بهتر است. چرا که آب را بهتر و موثر تر تصفیه می ‌کند.

مراحل تصفیه شدن آب

املاح مضر زیادی در آب آشامیدنی وجود دارد که اگر با خرید دستگاه تصفیه آب آن ها را از اب حذف نکنیم، به سرعت در کتری رسوب می کنند. این املاح یعنی گل و لای و شن و ماسه برای بدن ما بسیار مضر هستند و برخی از آن مواد مضر باعث سنگ کلیه می شوند. علاوه بر این، خرید دستگاه تصفیه آب باعث جلوگیری از انسداد لوله ها می شود و عمر مفید قطعات را افزایش می دهد. برای خرید دستگاه تصفیه آب باید با نحوه کار یا عملکرد دستگاه تصفیه آب و مارک و برند بهترین نوع این دستگاه آشنا شویم. در ادامه به عمکرد هر یک از اجزای دستگاه می پردازیم.

فیلتر مرحله اول تا سوم در دستگاه تصفیه آب

پس از جدا سازی املاح درشت، مرحله اول از تصفیه آب این است که آب از لوله تصفیه وارد هوزینگ دوم و سوم و فیلتر شماره دو و سه تصفیه آب می شود. کلر و مواد جانبی کلر در در فیلتر کربن اکتیو شماره دوم و فیلتر کربن بلاک شماره سوم حذف می شوند. حذف کلر جلوی ریزش مو و آسیب رسیدن به پوست را از طریق این ماده می گیرد. چگونگی جلوگیری از ورود کلر به این صورت است که کلر با آزاد نمودن یون های مثبت و منفی کربن، جذب آن می شود و دیگر از فیلتر مرحله دوم و سوم رد نمی شود.

پمپ دستگاه تصفیه آب

پس از این که فیلتر آب طی سه مرحله انجام شد، آب قبل از ورود به فیلتر چهارم، وارد پمپ دستگاه تصفیه می گردد. نحوه کار پمپ تصفیه آب به این شکل است که آب را با فشار بالا از فیلتر ریز بافت ممبران رد می کند و به این ترتیب همه املاح موجود در آب که برای سلامتی مضر هستند، پشت غشای ممبران بافی می ماند و این قطعه در نقش قلب اصلی دستگاه عمل می کند.برای خرید دستگاه تصفیه آب به این مورد دقت کنید.

فیلتر مرحله چهارم در دستگاه تصفیه اب

فیلتر مرحله چهارم ممبران تصفیه آب خانگی، به حدی قوی است و غشای ریزی دارد که املاح و آلاینده ها را تا ابعاد کوچکتر از 0,0001 میکرون حذف می کند. به این ترتیب املاحی مثل نیترات و نیتریت ، آرسنیک و آلومینیوم هم از آب آشامیدنی جدا سازی می شود تا با کنترل نمودن میزان سختی آب دستگاه، بهترین آب آشامیدنی تصفیه شده را تولید کند. به این نوع از دستگاه های تصفیه، دستگاه تصفیه آب حذف نیترات هم گفته می شود. با توجه به ارتقای کیفیت آب، خرید دستگاه تصفیه آب به خصوص برای مناطق دارای آب شور یک ضرورت است.

در ارتباط با ممبران و هوزینگ دستگاه تصفیه هم لازم است این توضیح را بدهیم که ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی داخل یک هوزینگ سفید رنگ قرار میگیرد که سر آن پیچ دارد. این پیچ قابل باز شدن است و با باز شدن آن می توان فیلتر ممبران را جای گذاری کرد. ممبران دارای دو خروجی است که خروجی اول وظیفه خروج آب کثیف و املاح مضر شامل انواع نیترات ها، نیتریت ها ، میکروب و ترکیبات مضر و مواد آلوده داخل آب را به فاضلاب ظرفشویی بر عهده دارد. خروجی دوم هم آب مقطر داخل مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب را جمع می کند.

فیاتر مرحله پنجم در دستگاه تصفیه آب

در مرحله پنجم از تصفیه آب، آب وارد فیلتر پست کربن می شود. این فیلتر همان طور که از نامش مشخص است از کربن ساخته شده است که از پوست نارگیل به دست آمده است. این فیلتر کربن خطی باعث می شود که آب شور به شدت بهبود کیفیت پیدا کند. این فیلتر با اصلاح بو و طعم، آب آشامیدنی شور را به آب شیرین تبدیل می کند.

فیلتر مرحله ششم در دستگاه تصفیه آب

تا این جا در ارتباط با اهمیت خرید دستگاه تصفیه آب به فرایند تصفیه آب تا مرحله پنجم پرداختیم. پس از عبور آب از فیلتر پست کربن، نوبت رد شدن آب از فیلتر مینرال که زرد رنگ و در برخی موارد (در دستگاه های تصفیه آب مینرال) شفاف است، می رسد. فیلتر مینرال املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن را به آب اشامیدنی اضافه می کند. این املاح در آب تصفیه شده اضافه می شود. اما ممکن است در آب معدنی به طور کامل افزوده نشود. بنابراین خرید دستگاه تصفیه آب برای اطمینان از این موضوع اهمیت دارد و نمی توان به بطری معدنی از نظر غنی بودن املاح موجود در آن چندان اعتماد کرد.

فیلتر مرحله هفتم دستگاه تصفیه آب

پس از شش مرحله عبور آب از فیلتر های مختلف، در نهایت به مرحله آخر از تصفیه اب آشامیدنی می رسیم که اتفاقا یکی از با اهمیت ترین مراحل تصفیه آب هم محسوب می شود. در مرحله هفتم، اب از فیلتر آلکالاین عبور داده می شود. این فیلتر ، آب را قلیایی یونیزه می نماید و ph آن را بالا می برد. کاربرد فیلتر آلکالین این است که ما را از مضرات اسیدی بودن آب در امان نگه می دارد و در عین حال هم خواص آب آشامیدنی قلیایی را به آن می افزاید.

مراحل هفت گانه ای که برای تصفیه آب ذکر شد، در بهترین دستگاه تصفیه آب اجرا می شوند و بر اساس سیستم تصفیه آب ro اسمز معکوس عمل می کنند. با خرید دستگاه تصفیه آب پس از انجام فیلتر هفت مرحله ای، می توانید از آب شیرین استفاده کنید. این آب تصفیه شده حتی در صورت قطعی آب و برق هم بدون کاهش فشار قابل استفاده است.

ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب

برای خرید دستگاه تصفیه آب باید به ویژگی های آن دستگاه اعم از نقاط مثبت و نقاط ضعف کاملا توجه داشته باشید و در نهایت تصمیم بگیرید که کدام دستگاه برای شما کارآیی بیشتری دارد و می تواند عملکرد مطلوب تری را با توجه به نیازتان از خودش نشان دهد. در صورتی خرید دستگاه منطقی است که آن دستگاه نسبت به سایرین، کارآمدتر باشد، قیمت مناسب تری داشته باشد، دارای صفحه نمایشگر نشان دهنده میزان آلودگی های آب باشد و نیز زنگ هشداری جهت اخطار بالا رفتن سطح آلاینده ها داشته باشد.

علاوه بر این بهترین دستگاه تصفیه آب، دارای فیلترهای اضافی برای جداسازی موثرتر آلاینده ها و مخزن ذخیره آب همراه است. در صورتی که خرید دستگاه تصفیه آب را با در نظر گرفتن این ویژگی ها انجام دهید، می توانید، آبی سالم تر و تمیزتر بنوشید و به این ترتیب برای سلامتتان ارزش بیشتری قائل خواهید شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که خرید و انتخاب بهترین نوع آن از عوامل مختلفی تاثیر می پذیرد که تا این جا به بخش زیادی از آن ها اشاره نمودیم اما عوامل دیگری مانند نحوه تصفیه کردن آب، نوع کاربری و حجم آب تصفیه شده مورد نیاز، نوع املاح و مواد آلاینده، مراحل تصفیه و فیلترهای موجود در دستگاه،‌ کیفیت برندها، قیمت دستگاه تصفیه آب و هزینه ‌های مربوط به نصب، هزینه ‌های بعد از نصب و گارانتی و خدمات بعد از فروش و اطمینان از اصالت دستگاه نیز دخیل هستند و بسیار مهم اند.

فاکتورهای مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب

با توجه به این که سلامت و بهداشت، همواره یک دغدغه و نگرانی مهم بوده است، در خرید دستگاه تصفیه آب ، در نظر گرفتن فاکتورهای مهم برای دسترسی به آب سالم و تمیز بسیار مهم است. بهترین دستگاه تصفیه آب مواد آلاینده خطرناک آب از قبیل باکتری ها، مواد جامد معلق و مواد مضر دیگر را فیلتر می کند. علاوه بر این باعث بهبود طعم و بوی آب و کیفیت بالاتر آب می شود.

دستگاه های تصفیه آب در انواع متنوعی به فروش می رسند. این دستگاه ها ممکن است فیلتر کربنی ساده داشته باشند و یا حتی با فناوری اسمز معکوس که یک روش پیچیده است، به کار خود ادامه دهند. به هر صورت هر کدام از این روش ها یک سری مزایا و معایب دارند. مثلا برای دستگاه های دارای تکنولوژی اسمز معکوس هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید و همچنین لازم است بیشتر مراقبشان باشید. اما در عین حال کاراتر هم عمل می کنند. یکی دیگر از تفاوت های مهم در خرید دستگاه تصفیه ، تعداد فیلترهای مورد استفاده در آن ها است که می تواند یک مرحله یا چند مرحله را شامل شود. طبیعتا فیلتر چند مرحله ای، آب با کیفیت تر و سالم تری را به شما تحویل خواهد داد.

در هنگام خرید، باید به شاخص های مختلفی توجه داشته باشید تا بتوانید در نهایت دستگاهی را خریداری کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد و از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد. ما در ادامه مهم ترین فاکتورهای موثر بر این موضوع را بررسی کرده ایم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

خرید دستگاه تصفیه آب

خرید دستگاه تصفیه آب

حجم و نوع کاربری دستگاه تصفیه

اولین و مهم‌ ترین فاکتور مهم جهت خرید دستگاه تصفیه آب ، نوع کاربری این دستگاه و حجم آبی است که نیاز داریم تصفیه شود. بعضی از دستگاه‌ های تصفیه آب جهت استفاده در محیط ‌های وسیع و پر جمعیت مثل سازمان ‌ها، شرکت‌ ها و مجتمع ‌های مسکونی کاربرد دارند. اما بعضی دیگر از آن ها ممکن است صرفا استفاده شخصی داشته باشند و برای شیرین نمودن آب آشامیدنی خانگی تهیه شوند. بر این اساس باید در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، به حجم مخزن ذخیر آن توجه داشته باشید و برای محیط های شلوغ و پرجمعیت، دستگاه تصفیه بزرگ تر و برای استفاده خانگی یا کاربری های کم جمعیت تر، دستگاه تصفیه با مخزن کوچک تر خریداری کنید. به این ترتیب می توانید همیشه حجم مناسبی از آب تصفیه شده را در اختیار داشته باشید و از آن استفاده کنید. علاوه بر این ضروری است که در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب به نوع املاحی که می خواهید تصفیه کنید هم توجه کنید. این موضوع به کیفیت آب منطقه شما بستگی دارد. اگر آب اشامیدنی کیفیت نسبتا مناسبی دارد، خرید دستگاه تصفیه آب با تعداد فیلتر کم کافی است. اما اگر در مناطق جنوبی کشور هستید و یا آب لوله کشی شما شور است، باید نسبت به خرید دستگاه تصفیه آب با تعداد فیلتر بیشتر اقدام کنید تا تمامی آلاینده ها و گل و لای موجود در آن حذف شود و پشت غشاها بماند.

تعداد مراحل تصفیه و برند

تعداد مراحل تصفیه با توجه به تعداد فیلترهای آن تعیین می شود. هر چه دستگاه تعداد مراحل تصفیه و تعداد فیلتر بیشتری داشته باشد، آبی که در نهایت تحویل می دهد، کمتر دارای آلاینده و املاح است و از کیفیت بالاتری برخوردار است. یکی دیگر از نکات مهم ، برند آن دستگاه است که لازم است پس از تحقیق در مورد انواع برندهای داخلی و خارجی، بهترین و معتبرترین برندی که با بودجه شما متناسب است را خریداری کنید. از جمله این برندها آکوا، سی سی کا و سافت واتر هستند که با استقبال و رضایت تعداد زیادی از کاربران رو به رو شده اند. توجه داشته باشید که خرید را از نمایندگی ها و شرکت های معتبر انجام دهید تا از اصالت آن اطمینان داشته باشید. خرید از برند اورجینال و بدون واسطه (خرید از وارد کننده اصلی) باعث می شود که از خدمات پس از فروش، ارسال و نصب رایگان هم برخوردار شوید. به همین علت ضروری است که پیش از خرید دستگاه تصفیه آب به اندازه کافی در ارتباط با برند مناسب تحقیق کنید.

نوع فیلتر دستگاه تصفیه

یکی از نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب انتخاب نوع فیلتر دستگاه است. زیرا دستگاه های تصفیه می توانند فیلتر سه مرحله ای تا هشت مرحله ای داسته باشند و انواع مختلفی مانند فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر پودری کربن، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران، فیلتر خطی کربن، فیلتر مواد معدنی، فیلتر آلکالاین و فیلتر فرا بنفش را در بر می میگیرند. هر کدام از این فیلتر ها کارآیی خاصی دارند که مهم ترین آن ها را در این بخش به شما معرفی نموده ایم:

 • فیلتر پلی پروپیلن جهت حذف کردن آلودگی های فیزیکی آب شامل گل و لای موجود در آب، شن و ماسه و آلودگی‌ های معلق در آن مورد استفاده قرار می گیرد.
 • فیلتر کربن پودری و کربن بلاک پوسته سفید رنگ از جنس پوست نارگیل دارند. فیلتر کربن پودر باعث از بین رفتن کلر، ترکیبات آلی، رنگ، مزه و بوی نامناسب از آب می شود و فیلتر کربن بلاک هم عملکرد فیلتر قبلی را تکمیل می کند و مواد شیمیایی که در آب وجود دارد را فیلتر می کند.
 • فیلتر ممبران وظیفه حذف میکروب ها، نیترات و نیتریت، فلزات سنگین و نا خالصی‌ های دیگر موجود در آب را بر عهده دارد. این غشا سختی آب را که همان رسوب های جداره کتری هستند، برطرف می کند. به این ترتیب از شور شدن آب جلوگیری می کند. در واقع فیلتر کربن خطی باعث بهبود طعم و بوی آب می شود.
 • فیلتر مواد معدنی هم املاح مفید مورد نیاز بدن مثل منیزیم و کلسیم را که در مراحل قبلی از آب حذف شده بودند، به آن اضافه می کند.
 • فیلتر قلیایی هم باعث قلیایی شدن آب می شود و به این ترتیب باعث کاهش آمار بیماری های قند، چربی و مشکلات گوارشی و بی حالی می شود.
 • فیلتر فرا بنفش هم میکروب ‌ها و باکتری‌ ها و انواع مختلف ویروس‌ ها را از آب حذف می کند و هیچ نوع ارگانیسم زنده ‌ای را در آب به جای نمی‌ گذارد.
مدل دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید دستگاه تصفیه آب ، مدل دستگاه تصفیه است. این دستگاه در انواع مدل های زیر سینکی، پارچی، کیسی، سر شیری و غیره ساخته و عرضه می شود. مدل زیر سینکی و کیسی عملکرد شبیه به هم دارند. اما تفاوت آن ها در این است که اغلب مدل زیر سینکی در قسمت زیرین سینک وصل می ‌شود و مدل کیسی روی سینک و در معرض دید نصب می ‌شود. هر کدام از این مدل ها در بهترین برند ها به فروش می رسند و شما باید با توجه به محیط و بودجه و نیازتان، مدل مناسب را انتخاب کرده و اقدام کنید.

اصل و اورجینال بودن دستگاه

همان طور گه پیش از این هم گفتیم، برای خرید دستگاه تصفیه آب با انواع برند ها مواجه خواهید شد که اکثر فروشندگان به شما برند های معروف آکوا، سافت واتر و سی سی کا را پیشنهاد می کنند. در این ارتباط موضوعی که بسیار مهم است، اصالت دستگاه تصفیه آبی است که خریداری می کنید. باید حواستان باشد که در هنگام خرید ، جنس های نا مرغوب و کپی را به جای اجناس اورجینال خریداری نکنید. بنابراین حتما به یک فروشگاه شناخته شده، مراجعه کنید.

ضمانت کالا

ضمانت کالا هم فاکتوری مهم و تاثیر گذار بر خرید دستگاه تصفیه آب است. بهترین دستگاه تصفیه دارای یک سال گارانتی است و چندین گواهینامه ارزشمند مانند گواهینامه های FDA, NSF ,WQA ,ROHS که به ترتیب مربوط به عدم استفاده از مواد سمی در تولیدات دستگاه، سازمان جهانی کیفیت آب، بنیاد ملی بهداشت و سازمان غذا و دارو آمریکا است را دریافت کرده باشد.

خدمات پس از فروش تصفیه آب

خدمات پس از فروش هم بسیار مهم است. زیرا اگر برای دستگاه این خدمات ارائه شده باشد، در صورت نیاز می توانید از آن استفاده کنید. پس قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، حتما در مورد نمایندگی ها و مراکز خدمات پس از فروش از فروشنده سوال بپرسید.

توضیه هایی برای خرید دستگاه تصفیه آب

همان طور که خودتان هم می دانید امروزه بسیاری از نقاط شهری، آب آشامیدنی سالم و پاکیزه ای ندارد که این موضوع می تواند متاثر از رشد جمعیت، توسعه‌ی صنعتی و تخریب محیط ‌زیست باشد. بنابراین با در نظر گرفتن حجم آب مصرفی و مواد مضر و املاح موجود در مسیر لوله ‌های آبرسانی، خرید دستگاه تصفیه آب و استفاده از روش های تصفیه آب برای سالم سازی آن ضروری است. ممکن است آب لوله کشی مشکل خاصی را برای شست و شو و استحمام به دنبال نداشته باشد. ولی برای آشامیدن اصلا مناسب نیست. این موضوع را می توانید با نگاه کردن به رسوب های بدنه کتری هم متوجه شوید. این املاحی که در دیواره کتری رسوب می کنند، اگر وارد بدن انسان شوند به سلامتی آسیب های زیادی را وارد می کنند. پس می توان نتیجه گرفت که خرید دستگاه تصفیه آب یک موضوع بسیار مهم و ضروری است.

هنگام خرید، با شرکت های‌ تولید کننده مختلفی مواجه می شوید. هر کدام از این برند ها مدل های متنوعی از دستگاه تصفیه آب را با کارایی و کیفیت های مختلف تولید می کنند. بنابراین لازم است قبل از خرید دستگاه تصفیه آب به تمام توضیحاتی که در این پست گفته شد توجه داشته باشید.

توصیه می کنیم در صورتی که به دنبال خرید هستید، این دستگاه را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده بخرید که خدمات پس از فروش خوبی را ارائه دهند و در صورت بروز مشکل در دستگاهتان یا نیاز به تعویض فیلتر، به قطعات آن دسترسی داشته باشید. زیرا فیلتر های دستگاه تصفیه آب با توجه به نوع آن فیلتر باید هر چند ماه یک بار عوض شوند و در صورتی که از نمایندگی و مراکز معتبر خرید کنید، هنگام تعویض فیلتر با مشکلی مواجه نخواهید شد. امیدواریم که با خواندن مطالب این مقاله با دستگاه تصفیه آب و طرز کار آن، با نکات مهمی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید مد نظر قرار دهید، آشنا شده باشید و بتوانید از این موارد جهت کسب تجربه خریدی هوشمندانه و موفق استفاده کنید.

دستگاه تصفیه آب ایرانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader