ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

تصفیه آب توسط طبیعت چگونه است؟

محتوا
05 آگوست 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
تصفیه آب توسط طبیعت
امتیاز بدهید

تصفیه آب توسط طبیعت چگونه است؟

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز بخش مهمی از سلامت شما است و علاوه بر تصفیه خانه ها و دستگاه های تصفیه آب خانگی، برخی از سیستم های فیلتر آب طبیعی وجود دارند که مایعات را قبل از رسیدن به شیر یا بطری آب، از آلودگی ها پاک می کنند و تصفیه آب توسط طبیعت صورت می‌گیرد.

 

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فیلتراسیون طبیعی آب بدانید، از جمله نحوه تصفیه آب توسط طبیعت، گیاهان و اکوسیستم ها و نحوه تمیز کردن آب در هنگام بیرون رفتن در طبیعت آورده شده است.

 

منظور از تصفیه آب چیست؟

بسته به اینکه در مورد سیستم‌های تصفیه مصنوعی یا فیلترهای طبیعی آب صحبت می‌کنید، تصفیه می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد.

 

در اینجا، به جای آبی که مطابق با استانداردهای تصفیه آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) برای محصولات تولیدی و آب بطری است، در مورد چگونگی تصفیه آب و نحوه ایجاد مایعات آشامیدنی در زمانی که شما در فضای باز هستید صحبت می کنیم .

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

چگونه طبیعت آب را تصفیه می کند؟ تصفیه آب توسط طبیعت

قبل از اینکه آب به یک تصفیه خانه برسد، اکوسیستم ها فرآیندهای تصفیه آب خود را دارند. در اینجا نحوه تصفیه طبیعی آب و تصفیه آب توسط طبیعت آمده است:

 

1) از طریق خاک

به گفته دانشگاه ایالتی میشیگان، خاک به طور طبیعی آب را با حذف فیزیکی ذرات و زباله های بزرگ فیلتر می کند، زیرا آب در لایه های خاک نفوذ می کند. باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در خاک با تجزیه مواد شیمیایی و آلاینده ها آب را بیشتر تصفیه می کنند .

 

2) با تالاب

تالاب ها به عنوان فیلترهای طبیعی آب نیز عمل می کنند. طبق گفته دپارتمان حفاظت از محیط زیست ورمونت (DEC) آنها این کار را عمدتاً از طریق سه فرآیند انجام می دهند .

 

 1. اولین مورد به دام انداختن رسوب است. در طی این فرآیند، زندگی گیاهی متراکم در تالاب ها به طور طبیعی آب را با کند کردن جریان آن فیلتر می کند. این به ناخالصی‌هایی مانند فلزات اجازه می‌دهد تا به پایین تالاب فرو بروند و به مرور زمان از محیطی که در اعماق زمین ته نشین می‌شوند، جدا شوند.

 

 1. یکی دیگر از سیستم‌های تصفیه آب طبیعی در تالاب‌ها حذف مواد مغذی نامیده می‌شود که زمانی است که تالاب‌ها آلاینده‌هایی مانند نیتروژن و فسفر را قبل از اینکه به آب‌های بزرگ‌تری مانند دریاچه‌ها یا رودخانه‌ها بریزند، جذب می‌کنند.

 

 1. سومین فرآیند طبیعی تصفیه آب در تالاب‌ها، سم‌زدایی شیمیایی است، که زمانی است که آلاینده‌ها در لایه رسوبی مدفون می‌شوند یا گیاهان آنها را به مواد شیمیایی کم‌مضرر تبدیل می‌کنند.

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

چگونه آب را به طور طبیعی توسط خودتان تصفیه کنید

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا می توانید در حین کمپینگ یا لذت بردن از فضای باز از آب دریاچه (یا سایر منابع طبیعی آب مانند رودخانه ها) بنوشید. طبق خدمات پارک ملی (NPS)، آب دریاچه فرآوری نشده برای نوشیدن بی خطر نیست – حتی اگر تمیز به نظر برسد – زیرا می تواند حاوی باکتری ها، ویروس ها و انگل هایی باشد که ممکن است باعث بیماری های ناشی از آب شوند.

در اینجا نحوه تصفیه طبیعی آب کثیف آورده شده است:

 

1) آن را فیلتر کنید

ابتدا باید آب دریاچه یا رودخانه را برای نوشیدن فیلتر کنید. به گفته NPS، فیلترهای قابل حمل زیادی برای انتخاب وجود دارد که اکثر آنها می توانند زباله های بزرگ، رسوبات و باکتری های خاصی را از آب خارج کنند. برخی از فیلترها (به طور خاص، آنهایی که اندازه منافذ مطلق آنها کمتر یا مساوی 1 میکرون است) همچنین می توانند انگل های رایج بیماری زا مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا را حذف کنند.

 

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارید و به مشاوره نیازمندید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

با این حال، ویروس ها هنوز به اندازه کافی کوچک هستند که بتوانند از این فیلترها عبور کنند. مهم است که توجه داشته باشید که فیلتر کردن تنها مرحله اول در مورد ایجاد آب آشامیدنی قابل شرب است – همچنین باید منبع خود را بجوشانید یا ضد عفونی کنید تا آن را تصفیه شده در نظر بگیرید (در ادامه در مورد آن بیشتر خواهیم گفت).

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل SUPER CHROME X1000

 

2) آن را بجوشانید

هنگامی که مایع خود را فیلتر کردید، دو گزینه برای نحوه تصفیه آب وجود دارد. اولین؟ آن را بجوشانید.

 

بر اساس NPS، جوشاندن آب بهترین راه برای از بین بردن میکروارگانیسم های عامل بیماری در آب دریاچه یا رودخانه است. فقط کافی است آب خود را روی یک اجاق کمپینگ به جوش بیاورید، سپس بسته به ارتفاع ظرف، اجازه دهید به اندازه مدت زمان زیر بجوشد:

 • ارتفاع زیر 6500 فوت: 1 دقیقه
 • ارتفاع بالای 6500 فوت: 3 دقیقه

پس از سرد شدن، می توانید آب دریاچه را بنوشید.

 

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل A CHROME M900

 

3) ضد عفونی کنید

به گفته NPS، اگر نمی توانید یا نمی خواهید منبع نوشیدنی آب دریاچه خود را بجوشانید، در غیر این صورت می توانید آن را با استفاده از مواد شیمیایی یا نورهای UV برای از بین بردن میکروارگانیسم های مضر ضد عفونی کنید.

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

به عنوان مثال، اضافه کردن یک قرص یا قطره شیمیایی – مانند ید – به بطری آب و سپس گذاشتن آن برای مدتی می‌تواند پاتوژن‌ها را از بین ببرد. فقط قبل از استفاده از یک ماده شیمیایی ضد عفونی حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است و دستورالعمل های روی برچسب محصول را دنبال کنید تا به طور مؤثر از آن استفاده کنید.

 

شما همچنین می توانید یک دستگاه نور ماوراء بنفش را انتخاب کنید، که میله ای است که برای مدت کوتاهی در منبع مایع خود نگه می دارید تا قبل از نوشیدن آب دریاچه، میکروارگانیسم ها را از بین ببرد. با این حال، اینها فقط برای مقادیر کمتر آب (مانند یک بطری) در هر NPS کار می کنند. دستورالعمل های روی برچسب دستگاه را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می کنید.

 

پیشنهاد خرید: دستگاه تصفیه آب مدل A CHROME M1000 به همراه پک 4 عددی فیلتر نشاط

 

4) یک باغ باران بسازید

به گفته دانشگاه ماساچوست آمهرست، خارج از کمپینگ، می توانید به طور طبیعی آب را در حیاط خود با ساختن یک باغ بارانی، که نوعی تالاب مصنوعی است، فیلتر کنید .

 

تصفیه آب توسط طبیعت

 

باغ بارانی یک فرورفتگی در زمین است که آب می‌تواند در آن جمع شود و اثرات تالاب‌ها را تکرار می‌کند تا به طور طبیعی آب باران را فیلتر کند و آلودگی‌هایی را که از حیاط شما به سیستم‌های زهکشی و در نهایت به بدنه‌های آب سرازیر می‌شوند به حداقل برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

عیب یابی مخزن تصفیه آب خانگی

عیب یابی مخزن تصفیه آب خانگی!

عیب یابی مخزن تصفیه آب خانگی عیب یابی مخزن تصفیه آب خانگی چگونه انجام می‌گیرد؟ چگونگی تشخیص سالم ...
محتوا
14 ژوئن 2022
آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ به نظر شما آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ دلایل ...
محتوا
01 جولای 2022
تصفیه آب UV

تصفیه آب UV در مقابل تصفیه RO!

تصفیه آب UV در مقابل RO – کدام دستگاه تصفیه آب برای شما بهترین است؟ نوشیدن آب تمیز ...
محتوا
11 آگوست 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader