ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است؟

محتوا
28 جولای 2022
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؛ آب تصفیه شده برای نوشیدن
امتیاز بدهید

آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است؟

داشتن آب آشامیدنی سالم و تمیز بخش مهمی از سلامت کلی شما است و هنگامی که نوبت به انتخاب نوع مناسب می رسد، ممکن است تعجب کنید که چگونه آب تصفیه شده با سایر اشکال مایع مانند آب لوله کشی یا مقطر ترکیب می شود. در اینجا آنچه باید در مورد آب تصفیه شده برای نوشیدن بدانید، از جمله اینکه چه چیزی است، ایمن بودن آن و مزایا و معایب فیلتراسیون آب آورده شده است.

 

نکته: نوشیدن آب تصفیه شده از فیلترهای تایید شده توسط EPA یا آب بطری شده بی خطر است.

 

آب تصفیه شده چیست؟

بر اساس تحقیقات ژانویه 2015 در علم و کاربردهای نانوتکنولوژی .به عبارتی، آب تصفیه شده معمولاً آب لوله کشی است که تحت فیلتراسیون اضافی قرار می گیرد. منابع معمول آب تصفیه شده انواع خاصی از آب بطری یا آب لوله کشی است که از فیلتر خانه عبور می کند.

 

آیا به دستگاه تصفیه آب نیاز داریم

 

با توجه به آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، روش های تصفیه آب عبارتند از:

 1. فیلترهای کربنی که می توانند کلر، سرب و جیوه را حذف کنند و معمولاً در فیلترهای پارچ یافت می شوند.
 2. فیلترهای اسمز معکوس، که بیشترین آلودگی ها را حذف می کنند و معمولاً واحدهایی هستند که زیر سینک خود نصب می کنید.
 3. فیلترهای تبادل یونی یا نرم کننده های آب که مواد معدنی سخت اضافی را از آب شما حذف می کنند.

 

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که آب لوله کشی در ایالات متحده به دلیل پردازش کامل در تصفیه خانه ها معمولاً برای نوشیدن بی خطر است، بنابراین طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) همیشه فیلتر اضافی لازم نیست.

 

آب تصفیه شده در مقابل آب مقطر

به گفته دانشگاه نبراسکا-لینکلن، آب مقطر نوع خاصی از آب تصفیه شده است که برای حذف آلاینده ها جوشانده شده است .

به گفته دانشگاه جورجیا، می‌توانید آب مقطر بنوشید، اما عیب اصلی آب مقطر این است که می‌تواند مواد مفید – مانند مواد معدنی مانند کلسیم یا منیزیم – را علاوه بر میکروارگانیسم‌های مضر حذف کند .

 

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، تفاوت آب دستگاه تصفیه آب با آب مقطر

 

آیا آب تصفیه شده برای نوشیدن مناسب است؟

اکنون می دانید آب تصفیه شده چیست. اما آیا آب تصفیه شده برای شما مفید است؟

بله، تا زمانی که فیلتر یا آب بطری تصفیه شده ای که انتخاب می کنید مطابق با استانداردهای EPA باشد. (گواهینامه ANSI/NSF بر روی برچسب، که نشان می دهد محصول مطابق با الزامات آب آشامیدنی یا فراتر از آن است، بر اساس EPA باشد).

به گفته EPA، آب تصفیه شده برای نوشیدن بی خطر است زیرا می تواند آلاینده های باقیمانده – مانند باکتری ها و فلزات – را از آب لوله کشی شما حذف کند. در عین حال، اکثر سیستم های تصفیه مقداری از مواد معدنی مفید در آب لوله کشی مانند کلسیم و منیزیم را نیز حفظ می کنند.

با این حال، بر اساس EPA، دقیقاً چه تعداد آلاینده حذف شده و چه مقدار مواد خوب باقی می‌ماند، به سیستم فیلتراسیون شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک فیلتر اولیه می تواند کلر و آزبست را حذف کند، اما ممکن است فلزاتی مانند سرب و مس را کاملاً فیلتر نکند.

اما به طور کلی، نوشیدن آب تصفیه شده برای شما بد نیست – کاملا برعکس، تا زمانی که فیلتر خود را به درستی نگهداری کنید، مفید و بی خطر هم هست.

 

نکته: اگر به دنبال تصفیه آب در زمان مسافرت هستید – مانند هنگام کمپینگ – نسخه های قابل حملی از فیلترهای آب خاص نیز وجود دارد که به شما کمک می کند آب طبیعی را تمیز کنید .

 

مزایای دستگاه تصفیه آب

روش های مدرن تصفیه مزایا و معایبی دارد. در اینجا برخی از مزایای تصفیه آب آورده شده است.

1. می تواند در برابر ارگانیسم های مضر محافظت کند

طبق CDC، آب لوله کشی به دلیل پردازش گسترده در ایالات متحده تا حد زیادی برای نوشیدن بی خطر است. اما طبق گفته EPA، تصفیه آب لوله کشی با یک فیلتر اسمز معکوس، یک لایه حفاظتی اضافی در برابر میکروارگانیسم های بالقوه مضر مانند باکتری ها و ویروس ها اضافه می کند.

 

دستگاه تصفیه آب مدل X PLAST M900

 

2. ممکن است طعم بهتری داشته باشد

اگر طعم آب لوله کشی شما مطابق میل شما نباشد، فیلترها ممکن است طعم را بهبود بخشند. طبق EPA این به این دلیل است که فیلترهای خانگی می توانند مواد شیمیایی مانند کلر و موادی مانند جلبک ها را حذف کنند، که هر دو ممکن است بر طعم آب شما تأثیر بگذارند.

 

3. می تواند فلزات سمی را حذف کند

یکی دیگر از مزایای تصفیه آب این است که ممکن است مقادیر کمی از فلزات مانند مس و سرب را حذف کند، که می تواند از لوله های در حال خراب شدن خارج شود و به منبع آب لوله کشی شما وارد شود.

 

تصفیه خانه‌های آب معمولاً pH آب را تنظیم می‌کنند تا از وقوع این اتفاق در وهله اول جلوگیری کنند، اما فیلترهای خانگی می‌توانند محافظت بیشتری در برابر فلزات ناخواسته ایجاد کنند.

 

علائم مسمومیت با فلزات

طبق گفته کلینیک مایو و کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده، نوشیدن آب حاوی مس یا سرب می تواند منجر به عوارض جانبی شود. این عوارض عبارتند از:

 • فشار خون بالا
 • درد مفاصل و عضلات
 • سردرد
 • درد شکم
 • استفراغ
 • اسهال

 

آیا دستگاه تصفیه آب لازم است، دلایل تصفیه آب آشامیدنی

 

معایب دستگاه تصفیه آب

اگر چه فیلتراسیون اضافی مزایای خود را دارد، روش های مدرن تصفیه آب نیز دارای معایبی هستند. در اینجا به برخی از کاستی های آب تصفیه شده اشاره می کنیم.

 

1. ممکن است همچنان حاوی آفت کش باشد

آب تصفیه شده برای شما خوب است زیرا تا حد زیادی عاری از آلودگی است. اما یکی از معایب سیستم های تصفیه آب این است که طبق دانشگاه جورجیا، ممکن است همیشه نتوانند برخی از مواد شیمیایی مانند آفت کش ها را فیلتر کنند.

 

2. ممکن است پرهزینه باشد

آب تصفیه شده برای نوشیدن خوب است – اما اغلب هزینه دارد. خرید فیلتر پارچ یا آب بطری معمولاً گرانتر از نوشیدن آب لوله کشی است. طبق گفته EPA، پرداخت هزینه برای نصب سیستم های تصفیه خاص می تواند صدها دلار برای شما هزینه داشته باشد.

 

3. به تعمیر و نگهداری نیاز دارد

یکی دیگر از معایب فیلتر آب این است که معمولاً به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. به گفته EPA مهم است که فیلتر را در پارچ یا دستگاه تصفیه نصب شده خود تعویض کنید، در غیر این صورت ممکن است مسدود شود و به درستی کار نکند.

 

دستگاه تصفیه آب با کیفیت

 

4. می تواند فلوراید را فیلتر کند

طبق CDC، فیلترهای آب خانگی می توانند فلوراید را حذف کنند، ماده معدنی اضافه شده به آب لوله کشی در کارخانه های تصفیه که به جلوگیری از پوسیدگی دندان در سطح جامعه کمک می کند.

 

نتیجه گیری

با خرید دستگاه تصفیه آب از سلامت و کیفیت آب آشامیدنی خود و خانواده تان مطمئن شوید و با یک بار هزینه سلامتی خود را تامین نمایید.

فروشگاه تصفیه آب نور تولید کننده و عرضه کننده دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب و دارای نمایندگی های فعال در سراسر کشور جهت خدمات پس از فروش مادام العمر می باشد. اگر قصد خرید یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت دارید و به مشاوره نیازمندید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آب مقطر، فواید نوشیدن آب

فواید نوشیدن آب به مقدار مناسب در هر روز!

فواید نوشیدن آب به مقدار مناسب در هر روز! تا به حال مطمئناً به شما گفته شده است ...
محتوا
15 آگوست 2022
آب چیست

آب چیست؟

آب چیست؟ شاید در گذشته یا تا کنون برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آب ...
سهیل پوربابایی
19 مه 2020
شما لایق بهترین دستگاه تصفیه آب هستید!

شما لایق بهترین دستگاه تصفیه آب هستید!

شما لایق بهترین دستگاه تصفیه آب هستید هنگامی که کلمه "مواد معدنی" را می شنویم، رژیم غذایی سرشار ...
محتوا
10 آگوست 2022
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader