تصفیه نور
ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!

سهیل پوربابایی
04 فوریه 2020
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!
4/5 - (1 امتیاز)

آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!

آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده به طور مستقیم در انتقال بعضی از بیماریها دخالت دارد. منظور از انتقال بیماری به طور مستقیم این است که عامل ایجادکننده بیماری از طریق مدفوع و ادرار یا راه‌های دیگه وارد آب می‌شوند و آب را آلوده می‌کنند.

با آشامیدن چنین آبی یا تماس با آن، عامل بیماری به طور مستقیم وارد بدن شخص سالم شده و او را بیمار می‌کند. مهم‌ترین بیماری‌هایی که از این طریق انتقال می‌یابند عبارتند از: حصبه، وبا، انواع اسهال‌های میکروبی و آمیبی، یرقان عفونی و فلج اطفال.

آب ناسالم با انتقال بیماری‌هایی مانند وبا، هپاتیت A، اسهال خونی، حصبه و فلج اطفال ارتباط دارد. سرویس‌های بهداشتی، آب و فاضلاب، گل و لای و باکتری‌های موجود در آب افراد را در معرض خطرات بهداشتی قرار می‌دهند. این امر به ویژه در مراکز بهداشتی و درمانی وجود دارد که در صورت کمبود آب و سرویس بهداشتی و بهداشت، بیماران و کارمندان در معرض خطر عفونت و بیماری قرار می‌گیرند. در سطح جهان پانزده درصد از بیماران در طول مدت بستری در بیمارستان دچار عفونت می‌شوند، این نسبت در کشورهای کم درآمد بسیار بیشتر است.

آب ناسالم و تصفیه نشده در انتقال بعضی از بیماری‌ها هم نقش غیر مستقیم دارد. در این گروه از بیماری‌ها، آب فقط محیطی برای رشد و تکثیر ناقل بیماری‌ست و به طور مستقیم در انتقال بیماری نقشی ندارد. از این گروه بیماری‌ها می‌توان مالاریا، تب زرد و انواع آنسفالیت‌ها را نام برد.

 

آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!

منابع معمول آلاینده‌های آب تصفیه نشده و شهری:

الف) صنعت و کشاورزی

حلال‌های آلی، فراورده‌های نفتی و فلزات سنگین از محل‌های دفع یا ذخیره‌سازی می‌توانند به سفره‌های زیر زمینی مهاجرت کنند. سموم دفع آفات و کودها توسط بارندگی یا ذوب برف می‌توانند به دریاها و دریاچه ها منتقل شوند و یا به آبخوان‌ها تبدیل شوند.

ب) زباله‌های انسانی و یا حیوانی

زباله‌های انسانی حاصل از فاضلاب و سیستم‌های سپتیک می‌توانند میکروب‌های مضر را مانند منابع زباله‌های حیوانات وحشی به منابع آب اشامیدنی منتقل کنند.آب آشامیدنی ناسالم و تصفیه نشده را جدی بگیرید!!

ج) درمان و توزیع

اگرچه در مان می‌تواند بسیاری از آلودگی‌ها را از بین ببرد، اما همچنین می‌تواند محصولات جانبی را نیز به جا بگذارد که ممکن است خود مضر باشند. آب همچینین می‌تواند پس از ورود به سیستم توزیع، از نقض سیستم لوله کشی یا خوردگی مواد لوله کشی ساخته شده از سرب یا مس آلوده شود.

د) منابع طبیعی

برخی از آب‌های زیر زمینی برای آشامیدن نامناسب است زیرا شرایط محلی زیر زمینی شامل مقادیر بالای برخی از آلاینده‌ها است. به عنوان مثال، وقتی آب‌های زیر زمینی از طریق خاک و سنگ عبور می‌کند، می‌تواند آرسنیک، سایر فلزات سنگین یا رادیو نوکلئیدها که به طور طبیعی وجود دارند را جمع کند.

 

در نتیجه آشامیدن آب سالم و تصفیه شده از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخوردار است چرا که از دچار شدن و انتقال دادن بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌کند و همین امر نقش بزرگی در سلامت همه ما خواهد داشت.

این نکته را در نظر بگیرید که داشتن یک دستگاه تصفیه آب خانگی کم هزینه‌تر از درمان بسیاری از بیماری‌هایی است که از طریق آب آشامیدنی ناسالم دچار می‌شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • Attributes
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
preloader